C. Ronaldo hiába hajtott, két góllal kikapott a Juventus

NSO NSONSO NSO
2020.07.29. 21:45
Nagyon nem ment a friss bajnoknak a Cagliari otthonában (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A-ban az utolsó előtti fordulóban a friss bajnok a Juventus 2–0-ra kikapott a Cagliari otthonában.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Cagliari–Juventus 2–0 (Gagliano 8., G. Simeone 45+2.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem a C-csapatával lépett pályára a friss bajnok Juventus a Cagliari otthonában, Cristiano Ronaldo hajtott, küzdött és próbálkozott, Higuaín majdnem csodagólt lőtt, Pjanicék bátran lőttek a tizenhatos elől, még Bonucci is majdnem a kapuba talált – ehhez képest a hazaiak térhettek pihenőre előnnyel, mégpedig kétgólossal.

Előbb a Serie A-ban most debütáló, saját nevelésű támadó, Luca Gagliano lőtt Buffon kapujába közelről, majd nem sokkal a szünet előtt Giovanni Simeone is megtréfálta a kapuslegendát, Gagliano gólpasszából.

A Juventus a Serie A-ban ezt megelőzően legutóbb 2017 augusztusában kapott két gólt az első félidőben, akkor a Genoától.

A második félidőben továbbra is a gólkirályi címért és még ki tudja, miféle rekordokért hajtó Ronaldo volt a legaktívabb torinói, mögötte a középpályán az újonc Simone Muratore futballozott: a 22 éves futballista nemsokára az Atalanta játékosa lesz, hétmillió euróért cserébe.

Beállt a második félidőben a bajnokcsapatba a 22 éves, szintén debütáns Luca Zanimacchia és a nála egy évvel fiatalabb Daouda Peeters is.

Újabb gól nem született, kikapott tehát a friss bajnok, nyolc bajnoki után ízlelhette meg újra a győzelmet a Cagliari. A Juve idegenben csak a hatodik legjobb csapat a Serie A-ban, a legutóbbi négy idegenbeli mérkőzésén csupán egy pontot szerzett.

Edin Dzeko holtversenyben már negyedik az AS Roma örökös góllövőlistáján (Fotó: AFP)

A MÁSIK KÉT MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

Biztossá tette 5. helyét az AS Roma. A fővárosiak 3–2-re nyertek a Torino otthonában, ezzel az utolsó forduló előtt megőrizték négypontos előnyüket a Sampdoria vendégeként 4–1-es győzelmet arató AC Milan előtt. Az 5. hely Európa-liga-főtáblát ér a Romának, de ha Edin Dzekóék augusztusban megnyernék az El jelenlegi kiírását, akkor az ősszel a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelhetnének.

Statisztikai érdekesség: Rodolfo Volk, Amedeo Amadei és Pedro Manfredini után Dzeko a negyedik Roma-játékos, aki három idényben is eljutott legalább 16 gólig a Serie A-ban, továbbá a bosnyák csatár a szerdai találatával utolérte a fővárosi alakulat örökös góllövőlistájának negyedik helyén a 106 gólos Volkot.

Federico Chiesa triplázott a Bologna elleni 4–0-s győzelem alkalmával, ezzel Alberto Aquilani 2014-es mesterhármasa óta ő az első olasz nemzetiségű Fiorentina-futballista, aki a helyi első osztályban egy mérkőzésen három gólt szerzett. A Bologna sorozatban a 32. Serie A-meccsén kapott gólt, ami negatív klubcsúcs.