Serie A: botlott a Milan; Sallaiék 20 perc alatt öt gólt kaptak

2017.04.23. 17:05
Meglepetésre kikapott a Milan (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában a Sallai Rolanddal felálló Palermo 6–2-re kikapott a Lazio otthonában. A magyar középpályást a 25. percben lecserélték, a szicíliaiak másik magyar légiósa, Balogh Norbert kispados volt. A Milan odahaza botlott az Empoli ellen.

A tulajdonosváltás óta még nyeretlen a Milan: a városi rivális Inter elleni derbin nagy hajrával mentette döntetlenre a meccset, majd az Empoli ellen nagy meglepetésre 2–1-re kikapott hazai pályán – ezzel újfent távolabb került az európia kupaindulást érő helyektől. Levan Mcsedlidze szerezte meg a vezetést a kiesés elől menekülő vendégcsapatnak, a Milan azonban könnyedén egyenlíthetett volna még a fordulás előtt, de Suso gyenge büntetőjét kivédte Lukasz Skorupski.

Ráadásul a fordulás után Mame Thiam tovább növelte az Empoli előnyét első bajnoki góljával. Lapadula révén ugyan szépített a Milan, az egyenlítésre már nem futott az erejéből. Sőt! Gianluigi Donnarumma tartotta meccsben a csapatot, a hétperces ráadásban nagy bravúrokat mutatott be. Az Empoli a Fiorentina legyőzése után újabb nagy skalpot gyűjtött idegenben, és nagy lépést tett a bennmaradás felé.

A Lazio sokkolta a Sallai Rolanddal felálló Palermót: Ciro Immobile két perc alatt szerzett duplájával meglépett, majd jött Balde Keita, aki öt perc alatt mesterhármast jegyzett, így a 26. percben már 5–0 állt az eredményjelzőn a Stadio Olimpicóban. Ráadásul a Palermo trénere, Diego Bortoluzzi a 25. percben „lekapta” Sallai Rolandot, és helyére behozta a védekező középpályás Bruno Henriquét – taktikai csere. Érthető módon a Lazio ezután visszavett a tempóból, a szünetig már nem változott az eredmény.

A fordulás után összekapta magát a Palermo, Andrea Rispoli gyors duplájával szépített, de még közelebb zárkózni már nem tudott. A pontot az i-re Luca Crecco tette fel a ráadásban, közelről kotorta a hálóba a kipattanó labdát, megszerezve első gólját a Serie A-ban. A Palermo egyre kilátástalanabb helyzetben, öt fordulóval a vége előtt 13 pontra van a bennmaradást érő helyen álló Empolitól. A szicíliaiak 2008 óta nem tudtak nyerni a Lazio otthonában.

OLASZORSZÁG, SERIE A
33. FORDULÓ

AC Milan–Empoli 1–2 (Lapadula 72., ill. Mcsedlidze 40., Thiam 67.)
Chievo–Torino 1–3 (Pellissier 65., ill. Ljajics 52., Zappacosta 56., Falque 75.)
Lazio–Palermo 6–2 (Immobile 8., 10., Keita 21., 24., 26. – a másodikat 11-esből, Crecco 91., ill. Rispoli 46., 52.)
Sampdoria–Crotone 1–2 (Schick 21., ill. Falcinelli 67., Simy 80.)
Udinese–Cagliari 2–1 (Perica 70., Angella 73., ill. Borriello 86.)