Serie A: az apa elégedettebb lehet, Rómában nyert a Milan

2015.11.01. 22:39
Dusan és Szinisa Mihajlovics
A Milan 3–1-re nyert a Lazio vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában.

Szinisa Mihajlovics nyolc olasz játékost nevezett a Milan kezdőcsapatába, köztük Gianluigi Donnarummát, a 16 éves kapust. A szerb szakembernek nemcsak laziós játékosmúltja miatt lehetett különleges a vasárnap esti mérkőzés, hanem azért is, mert a Lazióban pallérozódó Dusan fia (aki három évvel fiatalabb csak Donnarummánál) labdaszedőként volt jelen az Olimpicóban.

A Milan kezdett veszélyesebben, és a 25. percben meg is szerezte a vezetést. Alessio Cerci beadása után Federico Marchetti pont Andrea Bertolacci elé ütötte a labdát, ő pedig közelről nem hibázott (0–1). Számára különösen kedves ez a gól, hiszen az AS Romában nevelkedett, és továbbra is óriási Roma-szurkoló. Jó kedve szűk tíz percig tartott, ugyanis sérülés miatt le kellett cserélni.
Az első gólt előkészítő Cerci a 38. percben maga is betalálhatott volna, de éles szögből csak a kapufára tudta rúgni a labdát.

NINCS NAGY BAJ
Alex már a pályán visszanyerte eszméletét, és bár a kórházi „látogatást” nem kerülhette el, az első hírek szerint nem súlyos az állapota.

A második félidő elején ijesztő jelenet játszódott le a Milan kapuja előtt: a kapujából kirontó Donnarumma fejbe térdelte Alexet, aki öntudatlanul dőlt el, talán a nyelvét is lenyelte. A brazil védőt le kellett cserélni, helyére Philippe Mexés állt. A francia védő először lépett pályára a mostani idényben, és nem sokáig tétlenkedett, első labdaérintésével a kapuba csúsztatott Giacomo Bonaventura szabadrúgása után. 0–2

A Lazio hiába támadott, csak lesgólig jutott, Carlos Bacca viszont a 79. percben Bonaventura kiugratása után higgadt maradt, és eldöntötte a meccset. 0–3

A csereként beállt Ricardo Kishna révén szépítettek ugyan a római kékek (1–3), ám sokra nem mentek vele. Egymást követő nyolc hazai győzelem után (minden sorozatot figyelembe véve) vereséget szenvedtek az Olimpicóba, a Milan viszont feljött a hatodik helyre – és talán a kis Dusan is örül az apja sikerének.