R. GY. 2020.06.24 21:31 Frissítve: 2020.06.25 01:25

Kétgólos hátrányból verte meg az Atalanta a Laziót

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában az Atalanta hazai pályán 3–2-re legyőzte a 11. percben már 2–0-ra vezető Laziót; a Roma szintén otthon győzte le a Sampdoriát.

Az Atalantát az sem törte meg, hogy a 11. percben már kettővel égett (Fotó: AFP)

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Atalanta–Lazio 3–2 (Gosens 38., Malinovszkij 66., Palomino 80., ill. De Roon 5. – öngól, Milinkovics-Szavics 11.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Alaposan meglepődhetett az Atalanta, amikor alig tizenegy perc elteltével máris kétgólos hátrányba került hazai pályán a Lazio ellen. Pedig így történt, és hiába tudhatták, hogy a Serie A összes csapata közül a Lazio szerzi a legtöbb gólt az első negyedórában, képtelenek voltak megakadályozni, hogy előbb egy öngóllal, majd Milinkovcs-Szavics hatalmas lövésével ne kerüljenek hátrányba (0–2).

A Lazio elsősorban villámgyors kontráiban bízott, és nem is alap nélkül, mert Immobile pillanatok alatt képes volt helyzetbe kerülni, és a megzavarodott Atalanta akár újabb gólokat is beszedhetett volna.

De nem így történt, ezért lassan-lassan magára talált a hazai csapat. Egyre jobban beszorították a Laziót, így aztán nem is számított meglepetésnek, hogy a 38. percben sikerült a szépítés Gosens révén (1–2).

A félidő végére eléggé visszaesett a Lazio, de a vezetést még őrizték. Mivel azonban a második félidőben is a hazaiak uralták a terepet, egyre inkább rákényszerítették akaratukat a vendégekre. A Lazio a 66. percig bírta, amikor Malinovszkij távoli lövésével egyenlíett az Atalanta (2–2), és ezzel még nem volt vége.

Mivel ugyanis a vendégek szinte a pályán sem voltak, csökkent a figyelem, és a 80. percben egy szöglet után rosszul jött ki Strakosha, Palomino pedig befejelte. 3–2

Nem vett vissza a tempóból az Atalanta az utolsó tíz percben sem, és bár feltámadt némileg a Lazio, az utolsó percekben több gólt is szerezhettek volna a hazaiak. Nem tették, de a céljukat elérték, értékes három pontot szereztek. A legjobban viszont bizonyára a Juventus örült, amely négypontos előnnyel várja az élen a következő fordulót.

ROMA–SAMPDORIA

Sampdoria Gabbiadini találatával a 11. percben vezetést szerzett a Roma otthonában (0–1), és bár Veretout káprázatos gólt szerzett félórányi játékot követően, ezt szabálytalanság miatt még megúszták a vendégek. A 64. percben azonban már összejött az egyenlítés, Pellegrini belöbbölt labdáját Dzeko vágta a léc alá kapásból. Ezzel viszont nem volt még vége, a 85. percben egy újabb felívelt labdát vágott a bosnyák támadó egyből a kapuba, így a Roma 2–1-re nyert.