Dobogóra lépett a Roma a Napoli legyőzésével

2019.11.02. 14:54
Zaniolo remek góllal szerezte meg a vezetést az AS Romának (Fotó: AFP)
A Roma nyerte meg az olasz labdarúgó Serie A 11. fordulójának szombat délutáni rangadóját, mivel 2–1-re legyőzte a Napolit a Stadio Olimpicóban.

Az első félidő első fele után az volt a kérdés, miért csak 1–0-ra vezet a Roma, a második fele után az, hogyan nem vezet legalább 2–1-re a Napoli – mindkét csapatnak voltak jókora lehetőségei, ám szünetig Nicolo Zaniolo óriási lövése került csak a gólvonal mögé.

A kezdettől aktívabb Roma átlövésekkel és egy kisebb Pastore-helyzettel nyitott, majd a 19. percben meg is szerezte a vezetést: a „farkasok” színeiben 50. mérkőzését játszó Zaniolo tolta meg a labdát a tizenhatosnál, majd a büntetőterületen belülre érve remek gólt akasztott a bal fölsőbe (1–0).

Az egyből könnyen kettő lehetett volna hamar, mivel a Roma a 25. percben José Callejón kezezése után tizenegyeshez jutott. Alekszandar Kolarov lapos lövését azonban Alex Meret bravúrral hárította, és ettől megfordult a játék képe. A félidő második felében sorra jöttek a Napoli-helyzetek, de semmi sem ment be: a vendégek eltalálták a lécet (Arkadiusz Milik), a kapufát (Piotr Zielinski), volt gólvonalas mentés (Chris Smalling tisztázott bravúrral), de maradt az 1–0. Azt alighanem a házigazdák sem tudták, hogy miként...

A második félidőből csak kilenc perc telt el, amikor újabb büntetőhöz jutott a Roma: Javier Pastore beadásába Mário Rui ért bele kézzel. Kolarov most átengedte a büntetőt, Jordan Veretout pedig nem is hibázott, bár Meret most is érezte az irányt, sőt, bele is kapott a labdába (2–0).

A Napoli támadójátéka „az öltözőben maradt”, a második félidőt kényelmesen és magabiztosan irányította a Roma, izgalmat sokáig csak az jelentett, hogy déliellenes rigmusok miatt – már korábban volt figyelmeztetés is – Gianluca Rocchi játékvezető rövid szünetet rendelt el, Edin Dzeko pedig megnyugtatta a hazai ultrákat.

Aztán jöttek a valódi izgalmak, a 72. percben ugyanis szépített a Napoli, némiképp váratlanul – a csereként beállt és a jobb szélen meglógó Hirving Lozano előkészítését váltotta gólra Milik (2–1). Zielinski a 91. percben még közel került egy lövéssel az egyenlítéshez, a 97.-ben pedig Milik „pazarolt el” egy jó helyről járó szabadrúgást Mert Cetin kiállítást érő szabálytalansága után, de kísérlete kevéssel elkerülte a kaput. A Roma megőrizte minimális előnyét, és – a játék összképe alapján megérdemelt – győzelmével immár dobogós helyen áll. Legalábbis ideiglenesen.