Villámrajt után legyőzte a Romát, és az élre állt a Juventus

H. D.H. D.
2020.01.12. 20:35
Cristiano Ronaldo sorozatban hatodszor volt eredményes a bajnokságban (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a címvédő Juventus 2–1-re nyert a Roma otthonában.

A címvédő Juventus abban a tudatban léphetett pályára a Stadio Olimpicóban, hogy ha legyőzi az AS Romát, akkor visszaveszi a szombaton az Atalanta ellen botló Intertől a vezetést a tabellán.

A motivációval nem is volt gond a torinóiaknál, aminek szinte azonnal meg is lett az eredménye: a 3. percben Paulo Dybala szabadrúgása után nem tudtak tisztázni a hazaiak, a hosszú oldalon berobbanó Merih Demiralról pedig a kapuba pattant a labda. 0–1

Tíz perc sem telt el, és óriási védelmi hiba után megduplázta előnyét Maurizio Sarri csapata. Pau López laposan kipasszolt kirúgása után Jordan Veretout-tól elvette a labdát Dybala, akit a francia középpályás a tizenhatoson belül felborított. A jogosan megítélt tizenegyest Cristiano Ronaldo magabiztosan gólra váltotta (0–2) – a portugál klasszis sorozatban a hatodik bajnokiján köszönt be, korábban ilyen hosszú sorozata nem volt a Juventusban.

Az első félidő folytatásában további öt sárga lapot és két kényszerű cserét is feljegyezhettünk: a 16. percben Demiral egy fejes után rosszul fogott talajt, és hiába hagyta el a saját lábán a pályát, Matthijs de Ligt váltotta. Tizenöt perccel később Nicolo Zaniolót remek szóló végén De Ligt és Adrien Rabiot közös erővel, de szabálytalanul szerelte. A visszajátszások alapján nem tűnt durva szabálytalanságnak, a 20 éves középpályást azonban könnyek között, hordágyon vitték le a pályáról.

Az első félidő hosszabbításában Pau López tartotta meccsben a Romát: a spanyol kapus nagyot védett Cristiano Ronaldo lövése után. A fordulást követően a Juventus visszaállt, nem erőltette a támadásokat, míg a Roma fokozatosan növelte a nyomást. A hazaiak egymás után végezték el a szögleteket, nagy helyzetig azonban egészen a 65. percig várni kellett: ekkor Edin Dzeko fejese után a kapufa segítette ki a vendégeket.

Alig egy perccel később Cengiz Ünder próbálkozott, ám előbb Alex Sandro, majd Wojciech Szczesny mentett – igaz, előbbi kézzel is belekapott a labdába, ezért rövid videózás után Marco Guida büntetőt ítélt. Diego Perotti állt a labda mögé, és gond nélkül értékesítette a tizenegyest. 1–2

A folytatásban becsülettel ment előre a Roma, de újabb gólt már nem tudott szerezni, sőt a másik oldalon kis híján kapott egyet: Gonzalo Higuaín éppen csak, de lesről indulva vette be a fővárosiak kapuját. Az eredmény így már nem változott, a Juventus 2–1-re nyert, a három pontnak köszönhetően pedig ismét a tabella élére állt.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ

Roma–Juventus 1–2 (Perotti 68. – 11-esből, ill. Demiral 3., C. Ronaldo 10. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Korában
Udinese–Sassuolo 3–0(Okaka Chuka14., Sema 68., De Paul 91.)
Fiorentina–SPAL 1–0 (G. Pezzella 82.)
Sampdoria–Brescia 5–1 (Linetty 34., Jankto 45+3., Quagliarella 69., 92. – az elsőt 11-esből, G. Caprari 77., ill. Chancellor 12.)
Torino–Bologna 1–0 (Berenguer 11.)
Hellas Verona–Genoa 2–1 (Verre 55. – 11-esből, Zaccagni 65., ill. Sanabria 41.)