Serie A: argentin csúcstalálkozó Udinében, kikaptak Nagyék

2019.03.03. 17:03
Az Udinese Nagy Ádám együttesét, a Bolognát, míg a Sampdoria a SPAL-t győzte le 2–1-re az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A Genoa hiába futballozott majd' egy órán át emberelőnyben, nem tudott gólt szerezni a Frosinone ellen (0–0). Schäfer András nem került be a genovai csapatba.

Quagliarella már 19 gólnál jár (Fotó: AFP)

A Sampdoria Fabio Quagliarella duplájával 2–1-re nyert a SPAL otthonában. A 36 esztendős támadó ezzel már 19 gólnál jár a Serie A jelenlegi kiírásában, és a második olyan játékos lett a genovai együttes történetében, aki egymás után két idényben képesnek bizonyult legalább ennyi találatot szerezni. A másik Vincenzo Montella volt az 1996–1997-es, illetve az 1997–1998-as évadokban.

A hazaiaktól Jasmin Kurtic szépített a 94. percben, majd Thiago Cionek a 97. minutumban kiállíttatta magát...

A Genoa hazai pályán 0–0-s döntetlent ért el a 34. perctől emberhátrányban futballozó Frosinonéval szemben. A télen igazolt Schäfer András ezúttal sem került be a találkozóra nevezett keretbe.

Nagy Ádám viszont ott volt az Udinében vendégeskedő Bolognáéban – igaz, a találkozó 76. percéig csak a kispadról szoríthatott társainak. Ekkor már két gólon is túl voltak a felek: a 26. minutumban Rodrigo De Paul értékesített büntetőjével került előnybe az Udinese, majd a 39. percben egy másik argentin, a 38. életévét taposó Rodrigo Palacio egyenlített.

A győztes találatot a 79. percben szintén egy argentin, Ignacio Pussetto szerezte meg az udineieknek, akik ezzel hét ponttal elléptek a 18., azaz kieső helyen álló Bolognától.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ

Udinese–Bologna 2–1 (De Paul 25. – tizenegyesből, Pussetto 79., ill. Palacio 39.)
Genoa–Frosinone 0–0
SPAL–Sampdoria 1–2 (Kurtic 94., ill. Quagliarella 4., 11.)

1. Juventus 25 22 3 53–15 +38 69
2. Napoli 25 17 5 3 46–18 +28 56
3. Milan 26 13 9 4 39–22 +17 48
4. Internazionale 26 14 5 7 38–22 +16 47
5. Roma 26 12 8 6 49–36 +13 44
6. Torino 26 10 11 5 33–22 +11 41