Csak momentumai voltak a Romának, a Milan könnyedén nyert ellene

2024.01.14. 20:35
Adli (balra) a 11. percben szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában a Milan hazai pályán 3–1-re legyőzte a Romát.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
MILAN–ROMA 3–1 (1–0)
Milánó, San Siro Stadion. Vezette: Guida
MILAN: Maignan – Calabria, Kjaer, Gabbia, Théo Hernandez (A. Jiménez, 89.) – Adli (Zeroli, 89.), Reijnders – Pulisic (Y. Musah, 79.), Loftus-Cheek, R. Leao (Okafor, 79.) – Giroud. Vezetőedző: Stefano Pioli
ROMA: Szvilar – R. Kristensen, G. Mancini (L. Pellegrini, a szünetben), D. Llorente (Huijsen, 78.) – Celik (Zalewski, 78.), Cristante, L. Paredes, Bove, Spinazzola – R. Lukaku, S. El Shaarawy (Belotti, 61.). Vezetőedző: José Mourinho
Gólszerző:Adli (11.), Giroud (56.), Théo Hernandez (84.), ill. L. Paredes (69. – 11-esből)

AHOGY FELVEZETŐNKBEN is kitértünk rá: a jól értesült olasz szaklapok szerint José Mourinho állása is veszélyben van, ha folytatódik az AS Roma pocsék szereplése a rangadókon, vagyis ha a Milan ellen is vereséget szenved a csapat. Ráadásul úgy kellett pályára lépniük a „farkasoknak” vasárnap este a San Siróban, hogy a portugál mester „szokásos” eltiltása miatt nem lehetett ott a kispadon, Salvatore Foti helyettesítette.

Az előzetes hírekkel ellentétben Paulo Dybalát nem sikerült „összedrótozni” annyira, hogy a kezdőbe kerülhessen, Romelu Lukaku ékpárja így Stephen El Shaarawy volt, míg a Milan a Christian Pulisic, Olivier Giroud, Rafael Leao csatárármassal kezdett.

Hamar vezetést szereztek a hazaiak: a 11. percbenYacine Adliszépen elküldte perecért egy csellel Rasmus Kristensent, majd 15 méterről ballal laposan lőtte a labdát a bal alsó sarokba. Magabiztosan játszott a Milan, uralta a meccset, a Roma a 30. percben tudott először helyzetbe kerülni, akkor Zeki Celik lapos lövését tolta szögletre Mike Maignan.

Csapatkapitány helyére jött csapatkapitány a szünetben a Romába: a sérüléséből visszatérő Lorenzo Pellegrini állt be az őt helyettesítő, sárga lappal figyelmeztetett Gianluca Mancini helyett, akinek pozíciójába, a védelem tengelyébe Byron Cristante lépett hátra. Csakhogy a második félidő is a Milan nyomásával indult, és az 56. percbenOlivier Giroudfejjel megszerezte a piros-feketék második gólját: Simon Kjaer visszafejelt labdáját három méterről stukkolta a kapu közepébe. A 69. percben szinte a semmiből szépített a Roma, miután Lorenzo Pellegrinit a tizenhatoson belül akasztotta Davide Calabria, a tizenegyesből pedigLeandro Paredesjobbal a kapu közepébe vágta a labdát. Vérszemet is kapott ezután a Roma, Pellegrininek volt egy veszélyes szabadrúgása, Lukaku is helyzetbe tudott kerülni, a levegőben lógott az egyenlítés.

De csak a 84. percig, amikor is Giroud sarokkal gyönyörűen szolgálta kiThéo Hernandezt,aki 13 méterről ballal bődületesen nagy gólt lőtt, gyors és erős lövése után a léc közepéről vágódott a labda a gólvonal mögé. Magabiztos győzelmével a Milan továbbra is versenyben maradt a scudettóért.

S hogy mi lesz José Mourinhóval...3–1

20. FORDULÓ
Lazio–Lecce 1–0(Felipe Anderson 58.)
Cagliari–Bologna 2–1(Petagna 31., Calafiori 69. – öngól, ill. Orsolini 24.)
Fiorentina–Udinese 2–2(L. Beltran 56., Nzola 87. – 11-esből, ill. S. Lovric 10., Thauvin 73.)

Milan–Roma 3–1 (Adli 11., Giroud 56., Théo Hernandez 84., ill. L. Paredes 69. – 11-esből)

Monza–Inter 1–5
(Pessina 69. – 11-esből, ill. Calhanoglu 12., 60. – az elsőt 11-esből, L. Martínez 14., 84. – a másodikat 11-esből, M. Thuram 88.)
Kiállítva:Palladino (60., Monza)
Genoa–Torino 0–0
Napoli–Salernitana 2–1
(Politano 45+4. – 11-esből, Rrahmani 90+6., ill. Candreva 29.)

Hellas Verona–Empoli 2–1(Djurics 3., Ngonge 56., ill. Zurkowski 64.)

20. Salernitana 20 2 6 12 17–40 –23 12

90+6. perc: VÉGE! Könnyedén verte a Milan a fővárosiakat. Kérdéses, hogy mi lesz a továbbiakban José Murinho sorsa? Köszönjük figyelmüket!

5 perc a hosszabbítás.

90+1. perc: Gabbia rúgta meg Lukakut, sárga lap.

90. perc: KAPUFA! Musah szólozott, majd a 16-oson belülre érve 12 méterről a jobb kapufát találta el.

89. perc: Kettőt cserélt a Milan, Théo Hernández helyére Jiménez, Adli helyére Zeroli állt be.

84. perc: GÓÓÓÓÓL! ELDŐLNI LÁTSZIK! Hernández és Giroud kényszerítője végén Giroud sarokkal tette a labdát Hernández elé, aki 14 méterről lőtt a kapufa segítségével a bal alsó sarokba. 3–1!

81. perc: Huijsen húzta vissza a meglóduló Loftus-Cheek mezét, sárga lap.

79. perc: A Milan is kettőt cserélt, Leao helyére Okafor, Pulisic helyére Musah állt be.

78. perc: Kettőt cserélt a Roma, Llorente helyére Huijsen, Celik helyére Zalewski állt be.

76. perc: Pellegrini 17 méteres, jobb alsó sarokba tartó lövését védte könnyedén Maignan.

73. perc: A megítélt szabadrúgást Pellegrini végezte el 22 méterről, a labda Giroud fejéről pattant szögletre.

71. perc: Kjaer buktatta Belottit a 16-os előterében, sárga lap.

69. perc: GÓÓÓÓL! Paredes állt a labda mögé és magabiztosan a kapu közepébe lőtt. 2–1!

67. perc: BÜNTETŐ! Pellegrinit Calabria buktatta a 16-oson belül.

66. perc: Calabria kevedett a 16-os előterébe, majd 17 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

64. perc: Leao vezette be középre a labdát, majd Pulisicnak passzolt, aki egy csel után 13 méterről a kapu mellé lőtt.

61. perc: Cserélt a Roma, Belotti érkezett El Shaarawy helyére.

56. perc: Cristante reklamálásért sárga lapot kapott.

Giroud (balra, piros-feketében) ezúttal is betalált a Roma kapujába (Fotó: AFP)

56. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Adli kapu elé ívelt labdát Kjaer fejelte vissza középre, Giroud érkezett és 6 méterről a kapu közepébe bólintott. 2–0

55. perc: Théo Hernández ívelt egy szabadrúgást az ötös vonalához, Gabbia tisztán fejelhetett, de a labda elszállt keresztbe a kapu előtt.

51. perc: Loftus-Cheek 20 méterről lőtte a jobb kapufa mellé a labdát.

48. perc: Pulisic passza után Reijnders lőtte 18 méterről a kapu fölé a labdát.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

A szünetben Pellegrini érkezett Mancini helyére a fővárosiaknál.

Lukakunak (balra) momentuma sem volt az első félidőben (Fotó: AFP)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Mancini pakolt oda hátulról Giroud-nak, sárga lap.

40. perc: Spinazzola váratlanul kapura lőtt 19 méterről, de Maignan nem lepődött meg és könnyedén védett.

37. perc: Leao beadása után Pulisic tudott fejelni 10 méterről, de a labda a kapu mellé szállt.

30. perc: Cristante passza után Celik lőhetett a 16-oson belülről, de 12 méteres kísérletét Maignan kitolta a jobb alsó sarok elől.

29. perc: KAPUFA! Leao passzára Loftus-Cheek és Hernández startolt rá, majd utóbbi az alapvonal közeléből kanyarította középre a labdát, amely a felső lécről vágódott le.

27. perc: Giroud sarokkal játszotta meg Pulisicet, aki egészen a 16-os előteréig vezette a labdát, mad 18 méterről kapura lőtt,Szvilar védeni tudott.

Nem láthattunk helyzetet az elmúlt 15 percben.

Adli első gólját szerezte a Milan színeiben tétmérkőzésen.

11. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Pulisic, Reijnders, Adli volt a labda útja, utóbbi megcsinált egy cselt a 16-os előterében, majd 16 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 1–0!

6. perc: Spinazzola tört be a 16-oson belülre, majd belőtte a labdát az ötösön belülre, de Lukaku elől Kjaer tisztázni tudott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Roma indította a játékot.

A bajnokság 3. fordulójában, Rómában 2–1-re tudtak nyerni a milánóiaik. Giroud és Leao góljaira a hosszabbítás perceiben Spinazzola tudott válaszolni.

A mai lesz a két csapat 197. egymás elleni összecsapása, a mérleg: 84 Milan-siker, 61 döntetlen és 51 Roma-siker.

Nehéz helyzetben a rómaiak, hiszen sérülés miatt hiányzik egyik legjobbjuk, az argentin Paulo Dybala, eltiltás miatt pedig nem ülhet a kispadon a vezetőedző, José Mourinho.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának rangadója az AC Milan–AS Roma összecsapás.

ELŐZMÉNYEK

Újra áll a bál Rómában, a vezérszurkolók rosszul viselik, hogy miközben a bajnokságban nem tud előrébb lépni a csapat José Mourinhóval (aki az első két idényében egyaránt a hatodik helyen végzett az együttessel), a héten kiesett az Olasz Kupa negyeddöntőjében a városi rivális Lazióval szemben, az 1–0-s vereség alkalmával lényegében nem volt helyzete a bordó-sárgáknak, leszámítva Romelu Lukaku ollózását a ráadásban.

A játékosoknak nagy transzparensen azt üzenték: „Jobb a méltó halál, mint a megalázó élet. Nem vagytok méltók ehhez a mezhez, mocskos zsoldosok!”

A portugál sztáredzőn pedig azt kérték számon, hogy a meccs másnapján eltűnt a városból. Mourinho nem lenne Mourinho, ha a Milan elleni vasárnapi bajnokit felvezető sajtótájékoztatón nem állt volna bele a témába.

„Két éve és öt hónapja vagyok itt, én vagyok az egyetlen ember, aki egyetlen edzést sem hagyott ki ennyi idő alatt – idézte a hatvanéves szakembert a TMW. – Nekem nem számítanak a betegségek vagy a rossz hangulat. Két és fél évig nem csináltam semmi rosszat, még néhány hete sem, amikor mindenki beteg volt. Néhány hónappal ezelőtt szükségem volt egy napra elintézni valamit. Szóltam Tiago Pinto sportigazgatónak és a tulajdonosoknak, és úgy döntöttünk, hogy a derbit követő nap jó alkalom lesz ezt elintéznem. Tizenöt órát voltam távol Rómától. Nevetséges lenne magyarázkodnom emiatt. Nem fogadom el, hogy megkérdőjelezzék a szakmaiságomat, a méltóságomat, a hozzáállásomat ehhez a munkához. Ha van tökéletes példa a professzionalizmusra, az én vagyok.”

Az AS Roma most olyan szériában van, hogy folyamatosan rangadókat játszik, a bajnokságban a legutóbbi öt meccsén mindig előtte álló csapattal (Fiorentina, Bologna, Napoli, Juventus, Atalanta) találkozott, míg a kupában a Lazióval, és ezekből csak a Napoli elleni mérkőzést tudta megnyerni. Így újra felerősödtek a hangok, hogy José Mourinhóval túlságosan szenved a nagy meccseken a csapat.

Olasz sajtóértesülések szerint ha vasárnap Milantól is kikapnak a „farkasok”, nem hosszabbítják meg a portugál szakvezető idény végén lejáró szerződését, hiszen létfontosságú lenne bejutnia a BL-be a klubnak, amelynek a friss kimutatások szerint 688 millió euró adóssága van.