Serie A: a Sassuolo drámai végjátékban tréfálta meg az Intert

B. L.B. L.
2020.06.24. 21:34
Lukaku szerezte csapata első gólját (Fotó: AFP)
Elképesztő fordulatokat hozott az Inter Sassuolo elleni mérkőzése az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában, a felek 3–3-mal zártak.

Remekül kezdtek a vendégek, hiszen a 4. percben Djuricsics passzával Caputo lépett ki, majd a bal alsóba lőtt (0–1). A játékrész vége a hazaiaké volt, előbb Lukaku büntetőből egyenlített, majd Alexis Sánchez passza után Biraghi lőtt a léc alá (2–1).

Az állás egészen a 81. percig nem is változott, akkor azonban a vendégek is tizenegyeshez jutottak, Berardi pedig egyenlített is. Az Inter a 86. megint közel érezhette magához a győzelmet, hiszen Candreva szabadrúgásába a gólvonalon még Borja Valero ért bele, így újra vezetett a házigazda (3–2).

A csattanó azonban még hátravolt! A 89. percben Magnani érkezett hasonlóan üresen a kapu torkában, ő sem rontott (3–3).

A meccs krónikájához hozzátartozik még, hogy a 93. percben Skriniar megkapta második sárga lapját, így az Inter emberhátrányban zárt.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Internazionale–Sassuolo 3–3 (R. Lukaku 41. – 11-esből, Biraghi 45+1., Borja 86., ill. Caputo 4., Berardi 81., Magnani 89.)
Roma–Sampdoria 2–1 (Dzeko 64., 85., ill. Gabbiadini 11.)
Atalanta–Lazio 3–2 (Gosens 38., Malinovszkij 66., Palomino 80., ill. De Roon 5. – öngól, Milinkovics-Szavics 11.)

1. Juventus 27 21 3 3 52–24 +28 66
2. Lazio 27 19 5 3 62–26 +36 62
3. Internazionale 27 17 7 3 54–28 +26 58
4. Atalanta 27 16 6 5 77–37 +40 54
5. Roma 27 14 6 7 53–36 +17 48
6. Napoli 27 12 6 9 43–36 +7 42
7. Parma 27 11 6 10 37–33 +4 39
8. Milan 27 11 6 10 32–35 –3 39