Serie A: a Roma kapufákat, az Inter gólokat halmozott a rangadón

2017.08.26. 22:40
Az Inter-játékosok háromszor ünnepelhettek (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának rangadóján a Roma mindent megtett az Inter elleni sikerért, de míg a hazaiak rendszerint a kapufára lőtték a helyzeteiket, addig a milánói alakulat Mauro Icardi vezérletével 3–1-es győzelmet aratott a fővárosban.

Nem kellett sokat várni a szezon első rangadójára, már a 2. fordulóban összetalálkozott a Roma és az Inter. A milánóiak egy 3–0-s győzelemmel a zsebükben utaztak a fővárosba, a „farkasok” pedig 1–0-ra nyertek a nyitókörben.

A hazaiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, igaz, Mauro Icardi vagy Antonio Candreva révén az Inter is betalálhatott volna.

A Stadio Olimpico közönsége Alekszandar Kolarov lövésénél örült volna a gólnak, de a szerb próbálkozása csak a kapufán csattant, kicsivel később azonban már valóban rezdült a háló: Radja Nainggolan kiváló labdával szolgálta ki a kapu elé berobbanó Edin Dzekót, aki hasonlóan tanítani való módon értékesítette a helyzetét. 1–0

A belga a 40. percben leutánozta Kolarov lövését, már ami az eredményességet illeti, ugyanis ő is a kapufát találta el.

A második félidőben Diego Perotti is centiket tévedett egy távoli lövésénél, ekkor még nem gondolhatta senki, hogy a sok kapufa majd durván megbosszulja magát.

Merthogy az Inter némiképp a semmiből egyenlített: a 67. percben Candreva szép passzal hozta helyzetbe Icardit, aki nem is hibázott 14 méterről. 1–1

Tíz perccel később Ivan Perisic keményen középre tett labdájára ismét Icardi érkezett gólt érően – az argentin játékos már negyedszer volt eredményes a szezonban. 1–2

A Romának kockáztatnia kellett, egyre jobban kinyílt, és a vendégek ezt kihasználva gyakorlatilag az első kontrájukból tovább növelték az előnyt: Perisic cselezett az alapvonal felé, a kapu elé passzolt labdáját pedig Matías Vecino lőtte a kapuba, beállítva ezzel a végeredményt. 1–3

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
Roma–Internazionale 1–3
(Dzeko 15., ill. Icardi 67., 77., Vecino 87.)
Benevento–Bologna 0–1 (Donsah 55.)
Genoa–Juventus 2–4 (Pjanic 1. – öngól, Galabinov 7. – 11-esből, ill. Dybala 14., 45+4., 92. – a másodikat 11-esből, Cuadrado 62.)