Serie A: a ráadásban jött a slusszpoén – ikszelt a Roma

2015.12.05. 17:04
A Serie A 15. fordulójában a Roma idegenben 1–1-es döntetlent játszott a Torinóval.

Noha a nem túl eseménydús összecsapáson a Roma birtokolta többet a labdát, ez helyzetekben nem mutatkozott meg: Rudi Garcia csapata az első félidőben kapura lövésig sem jutott el, ilyen pedig először fordult elő a „Farkasoknál” ebben a szezonban.

Az utolsó negyed órára rákapcsoltak a vendégek, néhány pillanat alatt több lehetőséget is kialakítottak, ennek a 83. percben meg is lett az eredménye. Miralem Pjanic körülbelül 30 méterről végezhetett el szabadrúgás, magasan becsavart labdáját pedig nagyon elnézte a kapus, így a – valószínűleg beadásnak szánt – labda a kapuban kötött ki (1–0).

Amikor a vendégek már a lefújást várták, akkor robbant a bomba: a Torino a 94. percben büntetőhöz jutott! A tizenegyest Maxi López végezte el és nem is hibázott, a 31 éves támadó higgadtan a kapu jobb alsó sarkába gurított (1–1).

Ezzel a Roma elszalasztotta az esélyt arra, hogyha csak ideglenesen is, de feljöjjön a tabella harmadik helyére – Rudi Garcia gárdája maradt a negyedik.

Az esti mérkőzésen az Internazionale Adem Ljajics góljával 1–0-ra legyőzte a Genoát, és átvette a tabella első helyét a Napolitól. A nápolyiak vasárnap a Bologna vendégei lesznek.