Serie A: a Palermo megviccelte idegenben a Napolit

2017.01.29. 22:51
A Napoli hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az utolsó előtti helyen álló Palermóval az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának záró mérkőzésén.

A Roma genovai vereségével a Napoli előtt lehetőség nyílt a „farkasok" utolérésére. Papíron könnyebb dolguk nem nagyon lehetett volna a nápolyiaknak, hiszen az utolsó előtti helyen álló Palermo volt a vendégük. Az új edző (Diego López) által irányított szicíliaiak azonban a macedón Ilija Nesztorovszki góljával a 6. percben megszerezték a vezetést, és a nagy hazai nyomás ellenére a második félidő közepéig tartották is előnyüket.

A 66. percben az addig jól védő horvát Josip Posavec hatalmasat hibázott, midőn a lábai között átment a labda Dries Mertens harmatos lövését követően.

Hiába mozgósított azonban óriási erőket a Napoli – amely az utolsó perceket emberelőnyben játszotta Edoardo Goldaniga piros lapja miatt –, a győzelmet nem tudta kicsikarni.

A még mindig sérült Sallai Roland nem került be a Palermo keretébe, míg Balogh Norbertet nem cserélte be a vendégek mestere.

A NAPOLI EGYENLÍTŐ GÓLJA

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ

Napoli–Palermo 1–1 (Mertens 66., ill. Nesztorovszki 6.)
KORÁBBAN
Internazionale–Pescara 3–0
(D'Ambrosio 23., Joao Mário 43., Éder 73.)

Lazio–Chievo 0–1 (Inglese 90.)
Cagliari–Bologna 1–1 (Borriello 92., ill. Destro 64.)
Crotone–Empoli 4–1 (Stoian 24., Falcinelli 56., 90., 92.– a második 11-esből, ill. Mcsedlidze 39.)
Fiorentina–Genoa 3–3 (Ilicic 17., Chiesa 50., Kalinic 62., ill. Simeone 57., 86. – a második 11-esből, Taarabt 60.)
Sassuolo–Juventus 0–2 (Higuaín 9., Khedira 25.)
Udinese–Milan 2–1 (Théréau 31., De Paul 73. ill. Bonaventura 8.)
Sampdoria–Roma 3–2 (Praet 21., Schick 71., Muriel 73., ill. Bruno Peres 5., Dzeko 66.)

1. Juventus 21 17 4 44–16 +28 51
2. Roma 22 15 2 5 44–21 +23 47
3. Napoli 22 13 6 3 48–25 +23 45
4. Internazionale 22 13 3 6 37–23 +14 42
5. Lazio 22 12 4 6 35–25 +10 40
6. Atalanta 22 12 3 7 34–25 +9 39
7. Milan 21 11 4 6 32–26 +6 37
8. Fiorentina 21 9 7 5 36–28 +8 34