Serie A: a Milan legyőzte a Piatek nélküli Genoát

2019.01.21. 17:00
Az AC Milan 2–0-s győzelmet aratott a Genoa otthonában, ezzel őrzi a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő 4. helyét az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Serie A) tabelláján. Az épp a milánóiakkal összeboronált Krzysztof Piatek először hiányzott a genovaiak keretéből a 2018–2019-es évadban...

Már a Genoa–Milan mérkőzés kezdő sípszava sejthető volt, hogy a találkozó nem a csatárklasszisokról fog szólni. Erről egyfelől a jubiláló – a milánói együttesben 300. tétmérkőzését játszó Ignazio Abate – másfelől az „átigazolási keringő” gondoskodott.

AC Milan on Twitter

Congratulations to Ignazio Abate on having reached 300 appearances with the Rossoneri @ignazioabate raggiunge le 300 presenze in rossonero: congratulazioni Igna!

A hírek szerint a Chelsea-hez készülő, hivatalosan betegség miatt nem bevethető Gonzalo Higuaín a vendégektől, az épp helyére kiszemelt, lapértesülések szerint 35 millió euróért csapatot váltóKrzysztof Piatek a hazaiaktól hiányzott. A pályáról pedig összesen 19 bajnoki gól.

Az első félidő kifejezetten csendesen telt. A 44. percig kellett várni a csattanóra, az viszont szó szerint csattant: a brazil Lucas Paquetá járt centikre első milánói találatától, de a kapufa megakadályozta ebben.

A fordulás után a Genoa pillanatai következtek, Daniel Bessa ziccerét Gianluigi Donnarumma védte bravúrral.

A 72. percben megszületett a találkozó első gólja: Andrea Conti centerezésére Fabio Borini érkezett tökéletes ütemben és a hazai kapuba belsőzte a labdát (0–1). Két perccel később egalizált a Genoa – de csak a kapufák számában. Miguel Veloso bombáját tolta Donnarumma a keresztlécre.

A 83. percben dőlt el a találkozó: Patrick Cutrone indította a jobb szélen Susót, aki lefutotta védőjét, majd a tizenhatoshoz érve kilőtte a hosszú alsó sarkot (0–2).

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Juventus–Chievo 3–0 (Douglas Costa 13., Emre Can 45., Rugani 84.)
Genoa–Milan 0–2 (Borini 72., Suso 83.)
SPAL–Bologna 1–1(Kurtic 63., ill. Palacio 24.)
Fiorentina–Sampdoria 3–3(Muriel 34., 70., Pezzella 93., ill. G. Ramírez 44., Quagliarella 81., 85. – az elsőt 11-esből)
Cagliari–Empoli 2–2(Pavoletti 36., Diego Farias 91., ill. Di Lorenzo 70., Zajc 81.)
Napoli–Lazio 2–1(Callejón 34., Milik 37., ill. Immobile 65.)
Frosinone–Atalanta 0–5(G. Mancini 11., D. Zapata 44., 47., 64., 73.)
Internazionale–Sassuolo0–0
Udinese–Parma 1–2(Okaka 50., ill. Inglese 11. – 11-esből, Gervinho 68.)
Roma–Torino 3–2(Zaniolo 15., Kolarov 34., El Shaarawy 73., ill. Rincón 51., Ansaldi 67.)

1. Juventus 20 18 2 41–11 +30 56
2. Napoli 20 15 2 3 39–18 +21 47
3. Internazionale 20 12 4 4 31–14 +17 40
4. Milan 20 9 7 4 28–20 +8 34
5. Roma 20 9 6 5 37–26 +11 33
6. Lazio 20 9 5 6 29–23 +6 32
7. Atalanta 20 9 4 7 44–27 +17 31
8. Sampdoria 20 8 6 6 35–26 +9 30