Serie A: a Juvénak csak ikszre futotta a Sassuolo ellen

H. K.H. K.
2019.12.01. 14:23
A Juventus botlott a Sassuolo ellen (Fotó: AFP)
A Juventus 2–2-es döntetlent játszott a Sassuolóval az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában.

A Sassuolo színeiben karrierje első Serie A-s összecsapásán mutatkozhatott be Stefano Turati, a vendégek 18 esztendős kapusa, ám sokáig nem örülhetett, miután Leonardo Bonucci egy távoli bombával már a huszadik percben „felavatta”.

A Sassuolo viszont két perc múlva egyenlített, Jeremie Boga került helyzetbe, az elefántcsontparti középpályás pedig kiszorított helyzetből higgadtan, szép mozdulattal a kapuba emelt (1–1).

A második játékrész elején elképesztő szerencsétlenkedést mutatott be a Juventus: a védők egymás után kétszer is eladták a labdát a saját tizenhatosuknál, majd Francesco Caputo 13 méterről kapásból a jobb alsó felé lőtt, a kapuban álló Gianluigi Buffon pedig egész egyszerűen bevédte a kísérletet, amivel a vendégek 2–1-re fordítottak.

A következő percekben a hazaiak két hatalmas helyzetet is kihagytak, majd hiába lőtt a kapuba Cristiano Ronaldo a 62. percben, találatát les miatt nem adta meg a játékvezető. Öt perccel később viszont már örülhetett a portugál, büntetőhöz jutottak a hazaiak, CR pedig higgadtan a jobb alsóba lőtt (2–2).

Noha nagyon nyomott a Juventus, többször már nem talált be, így 2–2-vel zárult a találkozó.