Serie A: a Juve négyet hintett, sorozatban 12 sikernél jár

2016.01.31. 14:20
Pogbáék négy gól után ünnepelhettek a Chievo ellen (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a címvédő Juventus idegenben könnyedén, 4–0-ra megverte a Chievót, ezzel sorozatban a 12. győzelmét aratta a Serie A-ban. A torinói csapat sikeréből Álvaro Morata két góllal vette ki a részét, míg Alex Sandro és Paul Pogba egyszer-egyszer talált be.

A Juventus az első perctől kezdve nyomás alatt tartotta a veronai csapat kapuját, és már a hatodik percben megszerezte a vezetést. A svájci Stephan Lichtsteiner húzott el a jobb oldalon, laposan középre lőtte a labdát, amelyet Álvaro Morata közelről a kapuba segített (0–1).

A Juve az első félidő további részében is magas szinten futballozott, a játék szinte csak a hazaiak térfelén folyt. A második gólra a 40. percig kellett várni, amikor Paulo Dybala a bal oldalra játszott Sami Khedirához, aki centerezett, Moratának pedig ismét csak az üres kapuba kellett passzolnia. Csiki-csuki, 0–2.

TUDTA-E…
… hogy a Juventus ezt megelőzően 66 éve nyert meg egymást követő két idegenbeli bajnokit négygólos különbséggel. A Chievo előtt az Udinesét győzte le 4–0-ra Massimiliano Allegri csapata.

A második játékrészben sem vett vissza a tempóból a címvédő, erőfeszítéseinek a 61. percben ismét meglett a jutalma. Újabb szép támadás végén Paul Pogba tolta a bal oldalon érkező Alex Sandro elé a labdát, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (0–3). Hat perccel később Pogba az egyéni alakítása végén megszerezte a Juve negyedik találatát is (0–4). A francia középpályás gólt és gólpasszt is jegyzett, erre a Serie A-ban ezt megelőzően csak egyszer volt képes.

A hátralévő időben Alex Sandro és Pogba is eltalálta egy-egy alkalommal a lécet, tehát még nagyobb is lehetett volna a két csapat közti különbség, de az eredmény nem változott.

OLASZORSZÁG, SERIE A
22. FORDULÓ

Chievo–Juventus 0–4 (Morata 6., 40., Alex Sandro 61., Pogba 67.)
Később
Bologna–Sampdoria 3–2 (Mounier 12., Donsah 24., Destro 88. – 11-esből, ill. Muriel 54., Correa 80.)
Genoa–Fiorentina 0–0
Napoli–Empoli 5–1 (Higuaín 33., Insigne 37., Camporese 52. – öngól, Callejón 83., 88., ill. Paredes 28.)
Torino–Verona 0–0
Udinese–Lazio 0–0
20.45: Milan–Internazionale (Tv: DIGI Sport1)