Serie A: a Juve simán megverte a Nagy nélküli Bolognát

2017.12.17. 16:57
Pjanic szabadrúgását Mirante bevédte (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Juventus 3–0-ra legyőzte idegenben a Bolognát. Nagy Ádám nem kapott lehetőséget a hazai csapatban.

A Bologna magyar légiósa, Nagy Ádám a cserepadon foglalt helyet a kezdő sípszó pillanatában, és nem cserélték be a meccsen.

A Juventus már az első félidőben kétgólos vezetésre tett szert. Antonio Mirante, a Bologna kapusa Miralem Pjanic szabadrúgásába és Mario Mandzukic lövésébe is beleért, de egyik esetben sem tudott hárítani – előbbinél nagyot hibázott. Pjanicnak ez volt a 14. gólja szabadrúgásból, ennél többet senki sem ért el az utóbbi tíz évben az olasz élvonalban.

A 64. percben Blaise Matuidi igen szép lövéssel növelte tovább a Juve előnyét, és mint kiderült, ez volt az utolsó találat a mérkőzésen.

A gólok

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ

Bologna–Juventus 0–3 (Pjanic 27., Mandzukic 36., Matuidi 64.)
Crotone–Chievo 1–0 (Budimir 33.)
Fiorentina–Genoa 0–0
Sampdoria–Sassuolo 0–1 (Matri 90.)

Benevento–SPAL 1–2 (Cremonesi 59. – öngól, ill. Floccari 64., 74.)
Atalanta–Lazio 3–3 (Caldara 19., Ilicic 22., 50. – büntetőből, ill. Milinkovics-Szavics 27., 35., L. Alberto 79.)

Korábban

Hellas Verona–Milan 3–0 (Caracciolo 24., M. Kean 55., Bessa 77.)
Szombaton játszották
Internazionale–Udinese 1–3(Icardi 16., ill. Lasagna 14., De Paul 61. – 11-esből, Barák 77.)
Torino–Napoli 1–3(Belotti 64., ill. K. Koulibaly 4., Zielinski 25., Hamsík 30.)
Roma–Cagliari 1–0(Fazio 94.)