Serie A: a Juve átrohant a két magyarral felálló Palermón

2017.02.17. 22:36
Balogh Norbert még lövésig is eljutott, azonban a Juve-henger elől nem volt menekvés (Fotó: AFP)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság huszonötödik fordulójában a Juventus sima, 4–1-es győzelmet aratott a Balogh Norberttel és Sallai Rolanddal kezdő Palermo felett.

Leonardo Bonucci 300. mérkőzésén léphetett pályára a Juventus mezében, és nyilvánvalóan szeretett volna győzelemmel ünnepelni – ehhez azonban azt a Palermót kellett legyőznie a „zebráknak”, amelyben ezúttal mindkét magyar támadó a kezdőcsapat tagja volt – Sallai a jobb, míg Balogh a bal szélen szállt harcba.

Azonban tizenhárom perc után megszerezte a vezetést a Juve: Claudio Marchisio lőhetett közelről a kapuba, majd a korábbi csapata ellen játszó Paulo Dybala nem sokkal a félidő vége előtt növelte az előnyt – 2–0!

A második játékrészben az egyébként nem sokat mutató Gonzalo Higuaín okos gólt rúgott Dybala passza után, majd a kegyelemdöfést már a korábbi Palermo-játékos adta meg – 4–0!

A hosszabbításban Ivajlo Csocsev fejesével szépítettek a vendégek (4–1), ezzel kialakult a végeredmény. Sallait a 71., Balogh Norbertet a 82. percben cserélte le a Palermo vezetőedzője. Mindkét magyar küzdött, próbálkozott becsülettel, Balogh lövésig is eljutott (Gianluigi Buffon hárított), azonban sok lehetőségük nem volt a jóval erősebb ellenfél ellen.

OLASZ SERIE A
25. FORDULÓ

Juventus–Palermo 4–1 (Marchisio 13., Dybala 40., 89., Higuaín 73., ill. Csocsev 93.)

Latina (19.)–Novara (10.) 0–1
Adorján Krisztián a 83. percben állt be csereként a Novarába, amely a 87. percben szerzett góllal győzött.