Serie A: a Fiorentina fordított a Milan ellen; otthon kapott ki a Roma

2015.03.16. 21:04
Hiába vezetett a Milan, végül pontot sem szerzett (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 27. fordulójában a Milan hiába vezetett, 2–1-es vereséget szenvedett a Fiorentina otthonában. A Lazio a Torino vendégeként szerzett három pontot, ezzel ötéves csúcsot állított be. A Roma hazai pályán 2–0-ra kikapott a Sampdoriától.

Filippo Inzaghi együttese az elmúlt hetekben a Chievót és a Veronát sem tudta legyőzni, a félidőig pedig a Fiorentina otthonában is (gól nélküli) döntetlenre állt. A második félidő elején, az 56. percben azonban Mattia Destro révén megszerezte a vezetést a Milan (0–1).

Az előny tudatában a rossoneri kicsit visszaállt, a Fiorentina pedig átvette az irányítást. A firenzeiek nagy nyomása a 83. percben érett góllá, Gonzalo Rodríguez egyenlített (1–1).

Érdekes közjáték! A 86. percben Paolo Valeri játékvezetőt sérülés miatt le kellett cserélni, Carmine Russo váltotta. A csere közben a játékosok úgy kezdtek futballozni, hogy hogy a bíró még nem is adott rá engedélyt...

A hazaiak nem elégedtek meg az egy ponttal, tovább támadtak a győzelemért, ami Joaquínnak köszönhetően össze is jött, a spanyol a 89. percben szerezte meg a győztes gólt (2–1).

A Lazio öt éve nem tudott egymás után öt mérkőzést megnyerni, most újra sikerült a rómaiaknak ez a bravúr. Az Udinese, a Palermo, a Sassuolo és a Fiorentina után a Torino sem volt akadály, Felipe Anderson duplájával gyűjtötték be a három pontot.

A Roma vereségét hozó esti mérkőzésen hazai fölénnyel, de gól nélkül pergett le az első félidő. A 60. percben szerezte meg a vezetést a vendég Sampdoria: egy bal oldali szöglet után Samuel Eto'o jó cselekkel tört a kapu irányába az alapvonal mentén, középre passzolt, és Lorenzo De Silvestri – a testi erejét is kamatoztatva – közelről a hálóba lőtt. (0–1)

A hazaiak kitámadni kényszerültek, és a Samp ezt kegyetlenül kihasználta: a 78. percben Luis Muriel nagy vágta végén elsőre a kapufát találta el, de a kipattanó labda Alfred Duncan és Éder közreműködésével visszakerült hozzá, és másodjára már nem hibázott. (0–2)

A római Seydou Keita nehezen emésztette meg, hogy a 81. percben a játékvezető kiállította, amiért gúnyosan megtapsolta őt – a reklamálás és a lassú leballagás miatt hosszú percekig állt a játék. A végjátékban mindkét oldalon akadt helyzet, újabb gól azonban nem született.

A Roma legutóbb november elsején kapott ki a bajnokságban, akkori legyőzője a Napoli volt (1–0). Hazai pályán legutóbb májusban buktak bajnokit a „farkasok", igaz, mostani vereségük bizonyos értelemben érett – a hétfői meccset megelőzően ugyanis zsinórban hatszor ikszeltek saját közönségük előtt Serie A-s meccsen.