Serie A: a 89. percben még égett, de végül nyert a Napoli

2018.04.08. 16:55
A végén a Napoli örülhetett (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában a Napoli óriási hajrával legyűrte a Chievót.

A gól nélküli első játékrész után rögvest előnybe kerülhetett volna a Napoli, de Insigne óriási helyzetben a kapust találta el.

Pillanatokkal később Mertens után nagyon feltűnően nyúltak a védők egy szép kényszerítőzést követően a tizenhatoson belül, de a sértett büntetőt védte Sorrentino, majd néhány perccel ezt követően a belga közeli fejesnél is óriásit mentett a kapus.

A 73. aztán jött a büntetés, egy csúnyán eladott labdára az épp a Napolitól kölcsönadott Giaccherini csapott le, majd szépen játszott Stepinskihez, aki 14 méterről kilőtte a bal felső sarkot (0–1)!

A 89. percben jött össze az egyenlítés a Napolinak, Insigne szenzációs ívelése után Milik fejelt a hosszú sarokba (1–1), sőt, a lengyel támadó a ráadásban újabb gólt szerezhetett volna, de Sorrentino ezúttal hárított.

A 93. percben így is meglett a győztes találat, szöglet után Diawara 12 méterről a bal felsőbe tekert (2–1), így a nápolyi együttes hátránya „csak” négy pont a Juventusszal szemben.

Nagy Ádám nem került be a Crotone otthonában alulmaradó Bologna keretébe.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ

Torino–Internazionale 1–0 (Ljajics 36.)
Crotone–Bologna 1–0 (Simy 25.)
Hellas Verona–Cagliari 1–0 (Romulo 36. – 11-esből)
Napoli–Chievo 2–1 (Milik 89., A. Diawara 93., ill. Stepinski 73.)
Udinese–Lazio 1–2 (Lasagna 13., ill. Immobile 27., Luis Alberto 37.)
20.45:
Milan–Sassuolo (Tv: Digi Sport1)
SZOMBATON
SPAL–Atalanta 1–1 (Cionek 39., ill. De Roon 78. – 11-esből)
Roma–Fiorentina 0–2 (Benassi 7., G. Simeone 39.)
Sampdoria–Genoa 0–0
Benevento–Juventus 2–4 (Diabaté 24., 51., ill. Dybala 16., 45+3., 74. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Douglas Costa 82.)

1. Juventus 31 26 3 2 74–18 +56 81
2. Napoli 31 24 5 2 66–21 +45 77
3. Lazio 31 18 6 7 75–40 +35 60
4. Roma 31 18 6 7 50–26 +24 60
5. Internazionale 31 16 11 4 50–22 +28 59
6. Milan 30 15 6 9 41–34 +7 51
7. Fiorentina 31 14 8 9 44–33 +11 50
8. Atalanta 31 13 9 9 47–34 +13 48