Serie A: a 3. percben villant a piros; 8 gól Torinóban

2017.02.12. 17:15
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Torino 5–3-ra nyert a Pescara ellen, míg az Inter 2–0-ra legyőzte az Empolit. Balogh Norbert csereként a 84. percben állt be a Palermóba, amely 3–1-re kikapott az Atalantától. A Sassuolo a 3. perctől tíz emberrel játszott, miután Timo Letschert piros lapot kpott.

Az Inter győzelemmel kedveskedett szurkolóinak, miután nemrég kiesett az Olasz Kupából, majd 1–0-s vereséget szenvedett a Juventus otthonában. A milánóiak Éder és Antonio Candreva révén 2–0-ra nyertek.

A Sassuolo gyakorlatilag végig emberhátrányban játszott, mert a harmadik percben Timo Letschertet kiállították egy tizenhatoson belüli szabálytalanságért. Letschert 2:57 percet volt a pályán, a mostani idényben ez volt a leggyorsabb kiállítás a Serie A-ban. A tizenegyes kimaradt (Roberto Inglese rontott), sőt később a Sassuolo vezetéshez jutott Alessandro Matri révén. Csakhogy Inglese mesterhármassal javította hibáját, így a Chievo nyert.

Balogh Norbert a 84. percben lépett pályára a Palermóban, Sallai Roland nem kapott játéklehetőséget. Balogh kis híján betalált, a 93. percben csavart lövése a kapufa tövét találta el.

A Torino a 15. percben három góllal vezetett, majd a 61. percben már 5–0 állt az eredményjelzőn. A sereghajtó Pescara azonban háromszor betalált a hajrában, ám nem tudta elkerülni, hogy sorozatban hatodszor is vereséget szenvedjen a bajnokságban. A Torino harmadszor szerzett legalább öt gólt egy bajnokin a szezonban, erre rajta kívül csak a Napoli volt képes.

A TORINÓI NYOLC GÓL

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ

Palermo–Atalanta 1–3 (Csocsev 41., ill. Conti 19., A. Gómez 26., Cristante 79.)
Sassuolo–Chievo 1–3 (Matri 24., ill. Inglese 39., 56., 67.)
Internazionale–Empoli 2–0 (Éder 14., Candreva 54.)
Torino–Pescara 5–3 (Falqué 2., Ajeti 9., Belotti 15., 61., Ljajics 53., ill. Ajeti 73. – öngól, Benali 75., 83.)
Crotone–Roma 0–2 (Nainggolan 40., Dzeko 77.)
Cagliari–Juventus 0–2 (Higuaín 37., 47.)
Sampdoria–Bologna 3–1 (Muriel 81. – 11-esből, Schick 83., Mbaye 88. – öngól, ill. Dzemaili 18.)

1. Juventus 24 20 4 49–16 +33 60
2. Roma 24 17 2 5 50–21 +29 53
3. Napoli 24 15 6 3 57–26 +31 51
4. Internazionale 24 14 3 7 39–24 +15 45
5. Atalanta 24 14 3 7 39–26 +13 45
6. Lazio 23 13 4 6 41–27 +14 43
7. Fiorentina 24 11 7 6 41–33 +8 40
8. Milan 23 12 4 7 33–27 +6 40