Serie A: 93. perces dráma, ötgólos meccsen győzött az Atalanta

CS. M.CS. M.
2019.12.07. 17:14
Jövő héten már Ukrajnában lesz sorsdöntő Bajnokok Ligája-csoportmeccse az Atalantának, ám azt megelőzően az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában kellett helytállnia a stabil középcsapat benyomását keltő veronaiak ellen. A vendégek Samuel Di Carmine duplája révén kétszer is előnybe kerültek, a végén azonban így is a bergamóiak örülhettek.

Két felsőházi együttes találkozott egymással szombat délután a Serie A 15. fordulójában. A Bajnokok Ligájában vitézkedő Atalanta hazai pályán fogadta a Veronát. A favorit természetesen az otthon játszó bergamói alakulat volt, ám az már a meccs elején látszott, hogy meggyűlhet a baja a vendégek kontráival.

Bár mindkét együttes dolgozott ki helyzeteket, a vezetést a Hellas szerezte meg egy szemfüles bedobást követően – a 23. percben Davide Faraoni kézzel hozta helyzetbe a tizenhatoson belül Samuel Di Carminét, aki kapásból lőtt, és gólt szerzett (0–1). A folytatásban felpörgött az Atalanta, és ennek meg is lett az eredménye, bár az egyenlítő gól nem éppen egy kidolgozott akció után született. Nagyjából 20 méterről Ruszlan Malinovszkij vállalkozott lövésre, és óriási gólt lőtt (1–1).

A második félidőben tovább kontrázott a vendégcsapat, és ezzel nem tudott mit kezdeni a hazai védelem – az 57. percben Di Carmine szerezte meg a második gólját a mérkőzésen (1–2). Tíz perc sem telt el, a hazaiaknak ezúttal nem kellett sokat várniuk az egyenlítése, hiszen egy tizenhatoson belüli buktatás után büntetőhöz jutott az Atalanta. Luis Muriel nem hibázott, és újra visszahozta a hazaiak győzelmi esélyeit (2–2).

A folytatásban jóval több helyzetet alakított ki az Atalanta, ráadásul a 85. percben emberelőnybe is került, ezt azonban, sokáig úgy tűnt, hogy nem tudja kihasználni. Végül a 93. percben nem bírta tovább a nyomást a Verona – egy felperdülő labda után került ziccerbe Berat Djimsiti, és megszerezte a három pontot az Atalanta számára. A BL-csoportkörben jövő héten ki-ki meccset játszó bergamói alakulat így nagy nehézségek árán otthon tartotta a három pontot, és ragad az élmezőnyre.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Lazio–Juventus 3–1 (Luiz Felipe 45+1., Milinkovics-Szavics 74., Caicedo 95., ill. C. Ronaldo 25.)
KORÁBBAN
Udinese–Napoli 1–1 (Lasagna 32., ill. Zielinski 69.)
Atalanta–Verona 3–2 (Malinovszkij 44., Muriel 64. – 11-esből, Djimsiti 93., ill. Di Carmine 23., 57.)