Serie A: 50 mp után piros, a Napoli két vállra fektette a Milant

2015.05.03. 22:40
Zsinórban harmadik vereségét szenvedte el Inzaghi együttese. Itt a vége? (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójában a majd’ 90 percig emberelőnyben futballozó Napoli 3–0-ra legyőzte az AC Milant, amely zsinórban harmadik vereségét szenvedte el.

Az utolsó utolsó lehetőség? Előző öt bajnokijából csupán egyet tudott megnyeri az AC Milan, olasz sajtóértesülések szerint pedig a vezetőség – amely megunta a bukdácsolást – hamarosan felállítja a kispadról Filippo Inzaghit.

A Napoli elleni bajnokin még a milánói legenda irányította a piros-feketéket, a kezdés azonban Nápolyban sem sikerült rózsásan, egyetlen perc sem telt el a találkozóból, máris emberhátrányba került a Milan.

Mattia De Sciglio volt a bűnös, a 16-szoros válogatott olasz védő a hazaiak csapatkapitányát, Marek Hamsíkot buktatta a tizenhatoson belül, amelyet követően azonnal mehetett zuhanyozni – ráadásul büntetőt rúghatott a Napoli. Ez volt az idény leggyorsabb kiállítása.

A labda mögé Gonzalo Higuaín állt, akinek a jobb oldalra tartó lövését azonban megfogta Diego López.

A gyors kiállítás után próbálta letámadni emberhátrányban futballozó ellenfelét a Napoli, akadtak is helyzeteik a hazaiaknak, az első 45 perc legnagyobb lehetősége mégis a Milan előtt adódott, Giacomo Bonaventura bólintott a kapufára.

A fordulás után a találkozót uraló Napoli begyötörte a hőn áhított gól, Marek Hamsík elé pattant a labda egy védői hiba után, a szlovák pedig könyörtelenül kihasználta a botlást, és a bal alsóba bombázott (1–0).

Fellélegeztek és felszabadultak a nápolyiak, így sokat nem kellett várni a másodikra, a szélen elhúzó Mertens passzolt vissza Gonzalo Higuaínnnak, aki egyet még állított a labdán, majd jobbal a bal sarokba csavart (2–0).

Teljesen összeomlott a Milan, ezt pedig Manolo Gabbiadini használta ki, aki a Higuaín lövését kirúgó Diego López „passzából” az üres kapuba emelt (3–0), így beállítva a végeredményt.

A milánóiak így zsinórban harmadik bajnokijukat veszítették el a bajnokságban, Inzaghira pedig egy újabb nehéz hétfő vár…