Serie A: 4–2-re nyert a Napoli, Balogh nélkül söpört a Palermo

2016.01.24. 17:04
Gonzalo Higuaín (felül) okozott néhány kellemetlen pillanatot a Sampdoriának (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó Serie A 21. fordulójában Balogh Norbert a kispadról nézte végig, hogy csapata, a Palermo 4–1-re megveri az Udinesét. A listavezető Napoli marad az élen a fordulót követően is, mivel 4–2-re győzött a Sampdoria otthonában. Kínos meglepetés érte az Internazionalét, amely 1–0-ra vezetett és emberelőnyben is volt, de a kiesőjelölt Carpi a 91. percben egyenlített Milánóban, és elvitt egy pontot. A Lazio 0–1-ről fordítva diadalmaskodott, a Bologna meglepte a Sassuolót, a Verona pedig továbbra is nyeretlen.

AZ ÉLCSOPORT CSAPATAI...

A hét közben az Olasz Kupában az Intertől kellemetlen pofont kapó Napoli a Sampdorián vezette le a dühét: a nápolyiak tizennyolc perc alatt elhúztak két góllal, előbb Gonzalo Higuaín talált be (bajnoki gólmutatója ezzel 21/21-re változott), majd Lorenzo Insigne növelte büntetőből a vendégek előnyét. A remény azért nem hagyta el a Sampot, főleg, hogy Joaquín Correa Carlos Carbonero előkészítése után még pont jókor, a szünet előtt szépített.

Ez parázs második félidőt ígért, ám a Sampdoria aztán percek alatt „megfeküdt”: az 59. percben második sárga lappal kiszállt Mattia Cassani, majd a 60.-ban Marek Hamsík 1–3-ra változtatta az eredményt. A makacs genovai ellenállásnak nem volt még vége, egy szöglet után Éder a 73. percben szépített, de hiába: Dries Mertens a 79. percben izgalommentessé tette a hajrát.

A bajnokságban hullámvölgyben levő Inter „kötelező feladatot” kapott a Carpi ellen, más kérdés, hogy a kieső helyen álló kiscsapat az első játékrész végéig tartotta a 0–0-t, ráadásul elég veszélyesen is futballozott. Aztán felbukkant Rodrigo Palacio, hogy megszerezze a vezetést Roberto Mancini csapatának – erre nem feltétlenül lehetett számítani, hiszen az argentin támadó eddig gólképtelen volt az egész szezonban, legutóbb tavaly május 31-én talált be a Serie A-ban. Úgy tűnt, ez elegendő is lesz az újabb 1–0-s Inter-sikerhez, ám a végén már emberhátrányban játszó Carpi Kevin Lasagna góljával a 91. percben egyenlített, így az Inter marad a Juventus és a Fiorentina (no meg a listavezető Napoli) mögött. Kellemetlen...

A TÖBBI PÁLYÁN...

Balogh Norbert a kispadról nézte végig a Palermo–Udinese mérkőzést, viszont kellemes látványban volt része, ugyanis csapata jól megverte az Udinesét. A végkimenetel nem volt kérdéses: Robin Quaison és Oscar Hiljemark góljával a szicíliaiak 56 perc alatt kétgólos előnyt szereztek, Asraf Lazaar pedig nem sokkal később ezt megtoldotta még eggyel. Volt még egy kései gólváltás, a Palermo 4–1-re győzött és megelőzte ellenfelét.

A Lazio kellemetlen meglepetést kapott a Chievótól: a veronai csapat Bostjan Cesar révén már az ötödik percben megszerezte a vezetést, a rómaiak futhattak az eredmény után. Szünet után változott a kép: Cesar a 47. percben piros lapot kapott, Antonio Candreva a 66.-ban egyenlített, majd Danilo Cataldi góljával hamarosan fordított is a Lazio. Candreva a hajrát is góllal nyitotta, hogy aztán maradjon még a végjátékra egy hazai piros lap és egy kihagyott Chievo-büntető (Alberto Paloschi hibázott) – a Lazio végül 4–1-re nyert, mert a 96. percben Balde Keita is beköszönt.

A Bologna némi meglepetésre győzni tudott a Sassuolo otthonában, így a házigazda nem tudott az AC Milan elé lépni. Fordulók jönnek, fordulók mennek, egyvalami azonban változatlan – a Hellas Verona nyeretlensége. A veronaiak a Genoát fogadták, az 1–1-es döntetlen pedig vajmi keveset segített rajtuk.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ

Sassuolo–Bologna 0–2 (Giaccherini 68., Floccari 93.)
Internazionale–Carpi 1–1 (Palacio 39., ill. Lasagna 91.)
Lazio–Chievo 4–1 (Candreva 66., 81. – az elsőt 11-esből, Cataldi 72., B. Keita 96., ill. Cesar 5.)
Verona–Genoa 1–1 (Pazzini 39., ill. Coppola 19.)
Sampdoria–Napoli 2–4 (Correa 45., Éder 73., ill. Higuaín 9., Insigne 18., Hamsík 60., Mertens 79.)
Palermo–Udinese 4–1 (Quaison 35., Hiljemark 56., Lazaar 77., Trajkovszki 87., ill. Théréau 79.)