Olasz Kupa: Paulo Sousáék kiestek, a Napoli továbbment

2017.01.24. 22:46
José Callejón fontos gólt szerzett (Fotó: AFP)
A Napoli a spanyol José Callejón találatával 1–0-ra legyőzte a Fiorentinát az Olasz Kupa negyeddöntőjében, így bejutott az elődöntőbe.

Mindkét csapatnak megvoltak a gólszerzési lehetőségei, sok helyzetet jegyezhettünk fel, a sokszor hiányzó lendületre, iramra ezúttal nem lehetett panasz – a mindent eldöntő találat azonban csak a második játékrészben született meg.

A 71. percben Marek Hamsík tökéletes beívelésére José Callejón érkezett középen – a fejes olyan közeli, illetve olyan erős volt, hogy Ciprian Tatarusanu csak belekapni tudott a labdába, menteni nem (1–0).

A hátralévő játékidőben is láthattunk helyzeteket – Hamsík jóvoltából a Napoli majdnem megduplázta előnyét, a másik oldalon pedig Josip Ilicic távoli lövéssel próbálta bevenni Pepe Reina kapuját, azonban gólt már nem láthattunk – a piros lap viszont kétszer is villant, Elseid Hysajt és Maximiliano Olivierát nem sokkal a mérkőzés vége előtt kiállította a játékvezető.

A firenzeiek tehát kiestek, a Napoli pedig továbbjutott az elődöntőbe.