A Lazio megtréfálta a Romát, és kétgólos előnyt szerzett a kupaelődöntőben

2017.03.01. 20:39
Ciro Immobile (jobbra) ünnepli a gólját (Fotó: AFP)
Az Olasz Kupa elődöntőjének első felvonásán a római derbin a Lazio volt a pályaválasztó a Roma ellen. A bajnokságban jobban szerepelnek a „farkasok”, és esélyesebbnek is látszottak a döntőbe jutásra, de a Lazio taktikus játékkal kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra.

OLASZ KUPA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Lazio–Roma 2–0 (1–0)
Róma, Stadio Olimpico. V: Irrati
Lazio: Strakosha – Bastos, De Vrij, Wallace – Basta, Parolo, Biglia, Milinkovics-Szavics (Murgia, 91.), J. Lukaku (Crecco, 80.) – Felipe Anderson (Keita, 67.), Immobile. Vezetőedző: Simone Inzaghi
Roma: Alisson – Rüdiger, Fazio, Manolasz – Bruno Peres (Totti, 86.), Paredes (Perotti, 63.), Strootman, Emerson – Nainggolan, Szalah (El Shaarawy, 69.) – Dzeko. Vezetőedző: Luciano Spalletti
Gólszerző: Milinkovics-Szavics (29.), Immobile (78.)

Olasz Kupa-elődöntőre gyűlt Róma népe, hiszen a Lazio és a Roma csapott össze a Stadio Olimpicóban. Igaz, a lelátók egyáltalán nem teltek meg az újabb Derby della Capitaléra. Az elődöntő első mérkőzésén a Lazio volt a pályaválasztó, de az esélyesebbnek a Roma számított, hiszen a második helyen áll a Serie A-ban.

Általában a Romát tartották esélyesebbnek a meccs előtt, még úgy is, hogy a legutóbbi találkozásukkor a kupában a Lazio nyert, méghozzá a 2013-as kupadöntőben.

Valamivel aktívabban kezdte a meccset a Roma, sokkal többet birtokolta a labdát, de valahogy nem találta a rést a Lazio védelmén. Elöl Dzeko tüsténkedett, de ritkán kapott jó labdát, ha mégis, akkor elpuskázta a lehetőséget.

Nagyjából a huszadik percig kellett várni, hogy a pályaválasztók támadásokkal jelentkezzenek, de akkor aztán igencsak felpörgették a meccset. Milinkovics-Szavics, Immobile vagy éppen Jordan Lukaku is gólt szerezhetett volna. A Roma játékosai nehezen vették fel a ritmust, így egyre több veszélyes helyzet alakult ki a bordó-sárgák kapuja előtt.

Aztán a 29. percben ez a Lazio-fölény góllá érett. Felipe Anderson látszólag hosszan szöktette magát, de még elérte a labdát az alapvonal előtt, középre játszott, az érkező Milinkovics-Szavics pedig estében a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

A Roma továbbra sem tudott felpörögni, és bár néhány aprócska lehetőség még adódott a „farkasok” előtt, a szünetben megérdemelten vezetett a Lazio.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe. Az AS csak küszködött, a Lazio harcos volt, és Immobile nagy lendülettel cikázott a védők között. A Romának legalább fél óra kellett a második félidőben, hogy egyáltalán lövésig jusson. Az utolsó negyedórát azonban felpörgette a vendégcsapat, de egy gyors kontra után a 78. percben a sebes Keita elhúzott a védők mellett, a középre adott labdát meg Immobile a kapuba lőtte. 2–0

Az utolsó öt percre érkezett Francesco Totti is, hátha sikerül szépíteni. A játékvezető hat perc hosszabbítást pakolt rá, amelyet végigtámadott a Roma, de teljesen hiába, így a Lazio kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra, és a meccs képét elnézve igen nehéz dolga lesz Spalletti csapatának, ha be akar jutni a döntőbe. A Lazio viszont minden dicséretet megérdemel, bízhat remek védelmében és gyors csatáraiban a visszavágón is.

2. FÉLIDŐ

96. perc: Vége a mérkőzésnek, a Lazio kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra. 2–0
93. perc: Biglia
tarolta le Rüdigert, kapott érte egy sárgát.
91. perc:
Cserélt a Lazio, Milinkovics-Szavics helyett Murgia a pályán.
90. perc: Hat perc a hosszabbítás.
88. perc: Keita
lódult meg, majd váratlanul lövésre szánta el magát, de a labda a Roma kapusának kezében halt el.
86. perc:
Cserélt a Roma, Bruno Peres helyett Totti a pályán.
81. perc: Emerson
megpattanó lövésébe még belekapott Strakosha, így megúszta a Lazio.
80. perc:
Cserélt a Lazio. Lukaku helyett Crecco a pályán.
78. perc: GÓÓÓÓÓÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A LAZIO.
A villámgyors Keita megverte futásban Manolaszt, betört a tizenhatoson belülre, és az ötössel egy magasságban középre adott, Rüdiger elcsúszott, az érkező Immobile pedig a jobb alsóba lőtt. 2–0
76. perc: Strakosha
kapott sárga lapot, mert látványosan húzta az időt.
75. perc: Bruno Peres távoli lövése kicsivel ment csak mellé.
72. perc: Rüdiger
kapott sárga lapot, mert kakaskodott Immobilével.
69. perc:
Cserélt a Roma, Szalah helyett El Sharawyra vár a gólszerzés feladata.
67. perc:
Cserélt a Lazio is, Felipe Anderson helyett Keita jött a hátralévő időre.
66. perc: Bastos
ütközött Dzekóval a Lazio tizenhatosán belül, egy darabig ápolni kellett a védőt.
63. perc:
Cserélt a Roma, Paredes helyett Perotti lépett pályára.
60. perc: Szalah
kapott labdát Nainggolantól, majd 15 méterről, ballal óriási lövést küldött a bal felső irányába, de talán egy arasznyit tévedett.
59. perc: Parolo
szedett össze egy lepattantó labdát, majd 18 méterről nagy erejű lövést eresztett meg. A labda megzörgette a hálót, ami fellelkesítette a hazai drukkereket, de kiderült, hogy hátulról. Az meg nem ér gólt...
58. perc: Immobile
tört be jobbról a Roma tizenhatosán belülre, megtolta a labdát, majd lőtt, de Fazio lábában elakadt a labda.
51. perc: Felipe Anderson
fordulás után ravasz, lapos lövést küldött a jobb alsó irányába, de néhány centit tévedett.
50. perc: Parades
vállalta el vagy 33 méterről, de a lövés szinte az égbe szállt.
47. perc:
Bal oldali Lazio-szöglet után Alisson ütötte ki a labdát, de előtte már szabálytalanul támadták a kapust.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, egyelőre valamivel jobban játszik a Lazio, és vezet is. 1–0
45. perc: Nainggolan
találta meg jó átadással Dzekót, aki a tizenegyespont környékén nagyon elügyetlenkedte, így aztán könnyedén felszabadított a védelem.
41. perc: Parolo
lépett oda csúnyán Nainggolannak, ezért kijárt a sárga.
37. perc: Paredes
tértölelő átadására Dzeko robbant be a Lazio ötösére, majd ballal lőtt, de a kaput nem találta el. Nagy helyzet volt.
Amikor az utóbbi három alkalommal a Lazio bejutott az elődöntőbe (2009, 2013, 2015), akkor meg sem állt a döntőig.
31. perc: Nainggolan
adott remek labdát Dzekónak, aki nagy helyzetben ügyetlenül fejelt bele, így odalett a lehetőség.
29. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A LAZIO!
Egy szinte befuthatatlan labdára iramodott meg Felipe Anderson, visszagurított, és az érkező Milinkovics-Szavics becsúszva, 6 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0
27. perc: Felipe Anderson
vezethette rá a labdát Fazióra, de a tizenhatos előterében a Roma-védő remek mozdulattal szerelt. Kicsivel később Immobile került lövőhelyzetbe, de kissé kisodródva csúnyán fölé csavart.
25. perc: HŰHA! Immobile
kapott szép labdát, 21 méterről a kapu jobb oldalát vette célba, Alisson viszont kiütötte a labdát, éppen Lukaku elé, aki 19 méterről jócskán mellé lőtt.
24. perc: Nainggolan
volt nagyon erőszakos, majd 25 méterről lőtt is, de ez semmilyen gondot nem okozott Strakoshának.
21. perc: Rüdiger
nagy labdával indította Strootmant, aki elhamarkodottan adott középre, így a hazai védelem felszabadíthatott.
20. perc: Lukaku
bal oldali beadására Milinkovics-Szavics emelkedett a legjobb ütemben, szépen el is fejelte a labdát, csakhogy Alisson ügyes vetődéssel mentett.
16. perc:
Bal oldali Lazio-szöglet után Dzeko szabadított fel a saját kapuja előtt.
Ez a második alkalom, hogy a két csapat találkozik a kupa elődöntőjében. 2002–2003-ban a Roma kettős győzelemmel jutott a döntőbe.
14. perc: Bruno Peres szögletét Rüdiger fejelte meg, a Lazio röviden szabadított fel, újra beadták a Farkasok, Fazio fejese gyenge volt, Strakosha megfogta.
13. perc:
Hosszasan passzolgatott a Roma a Lazio térfelén, végül Strootman Szalahot futtatta, de az egyiptomi csatár megelégedett egy szöglettel.
11. perc:
Jobb oldali Lazio-szöglet után Wallace feje mellett csak centiméterekkel suhant el a labda.
8. perc: Dzeko
lövése lejött a blokkról, Bruno Peres összeszedte, de a beadása nem jutott el Szalahhoz.
Ez a 19. Derby della Capitale az Olasz Kupában. A Roma kilencszer nyert, a Lazio hatszor, három döntetlen született.

2. perc: Emerson
ment el a bal oldalon, középre játszott, Dzeko pedig kapsából lőtt, de egy védőről szögletre pattant a labda.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, mindkét csapat a szokásos szerelésében, a Lazio világoskékben, a Roma tiszta bordóban játszik.