Milánó győzelem nélkül maradt a Juvéval szemben

2014.03.02. 22:55
Fernando Llorente gólja után szerzett vezetést a Juve a San Siróban (Fotó: Action Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnap esti rangadóján a Juventus Fernando Llorente és Carlos Tévez góljával 2–0-ra legyőzte a Milant idegenben, míg a Lazio Lorik Cana remekbe szabott góljának köszönhetően jutott három ponthoz a Fiorentina otthonában.

MILAN –JUVENTUS

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése alapján nehezen, de a múltat és a pillanatnyi formát tekintve nyugodtan beszélhettünk rangadóról a mérkőzést megelőzően. Az edzőváltás jót tett a Milannak, Clarence Seedorf érkezése óta csak a Conte-csapat gyűjtött több pontot a Milannál a Serie A-ban, így a San Siróban jó esélyek mutatkoztak a megnyugtató előnnyel listavezető Juventus megszorongatására. Hazai oldalon Mario Balotelli, a vendégeknél Arturo Vidal és Giorgio Chiellini volt a nagy hiányzó.

MILÁNÓ–JUVENTUS 1:10
Inter–Juve 1–1, Juve–Milan 3–2, Juve–Inter 3–1, Milan–Juve 0–2. A Juventus 10 pontot szerzett a milánói csapatok elleni mérkőzésein az aktuális szezonban, és veretlen maradt a négy fellépésen. Minthogy az előző szezon három legutolsó, milánói csapat ellen rendezett mérkőzését (két bajnoki és a Milan elleni Olasz Kupa-negyeddöntő) is egyaránt megnyerte a Juventus, a torinóiak veretlensége már hét meccset számlál az Inter, Milan kettőssel szemben!

A mérkőzés első perceiben a januári szerzemény, Taarabt tesztelte Buffont, a túloldalon Lichtsteiner hibázott ordító ziccerben. Mezőnyben frissebbnek tűnt a Milan, a középpályán jól vették ki a játékból a Pogba, Pirlo, Marchisio hármast, ami teljesen megbénította a „zebrák” támadójátékát.

Ezzel szemben a Milan villogott: Taarabt, Kaká, Poli és Pazzini sorra alakították ki a helyzeteket, de amikor nem Buffon védett bravúrral, az utolsó passzba vagy lövésbe csúszott hiba. A legközelebb Bonucci gólvonalas mentésénél járt a vezetés megszerzéséhez a Milan, de átok ült a piros-feketék támadóin.

És ahogy ilyenkor lenni szokott: büntetett az ellenfél. A Juventus nagyjából már húsz perce nem járt a Milan térfelén, mikor a 44. percben egy tökéletesen felépített és kivitelezett akcióval mattolták a hazaiak védelmét, a támadás végén a spanyol Fernando Llorente talált hét méterről a hálóba. 0–1

A szünetben Seedorf nem tudott kellő lelket önteni tanítványaiba, akik a második félidőben már messze nem futballoztak olyan lendülettel és hittel, mint az elsőben.

A Juventus a vezetés tudatában taktikusan játszott, Conte hátrarendelte védelmi vonalait és várt az ellenfél hibájára. A végzetesnek tűnő hiba a 68. percben érkezett el, mikor a Milan komplett középpályája és védelme nézte végig tisztes távolságból, ahogy Carlos Tévez a térfél közepén átvesz egy labdát, majd senkitől sem zavartatva szétlövi a gólvonaltól rendkívül messze bóklászó Abbiati kapuját (0–2). Tévez 15. bajnoki találatát szerezte, ezzel egyedül vezeti a Serie A góllövőlistát.

A hátra lévő húsz percben Seedorf cserékkel (Honda, Robinho beállításával) próbálta frissíteni csapatát, de a Milan a hajrában egyre nehezebben került közel Buffon kapujához. A Juventus Pogba révén még eltalálta a kapufát, összességében pedig egy meglepően gyenge első félidő után meglepően magabiztosan nyerte meg a Milan elleni összecsapást és növelte előnyét a tabella élén a hétvégén botladozó üldözőivel szemben. A Milan vereségének (és a Lazio firenzei győzelmének) köszönhetően visszacsúszott a 10. helyre.

FIORENTINA–LAZIO

Az első tíz percben csak a Lazio-szurkolók hangja hallatszott Firenzében, miután a hazaiak szurkolói tüntetőleg „csendfogadalmat” tettek. Persze ha hangoskodni akartak volna a violák, akkor sem lett volna miért, hiszen a rómaiak gyorsan megszerezték a vezetést. Egy szöglet után többen hozzáértek a labdához középen, ám az eljutott Lorik Canához a hosszú oldalon, az albán védő pedig csodaszép gólt szerzett ollózó mozdulattal.

A gól egyértelműen a Fiorentinára tolta a kezdeményezést, de a hazaiak kevéssé tudtak ennek a kihívásnak megfelelni. Az első hazai helyzetet a 19. percben lehetett feljegyezni Joaquín lövésénél, de összességében kevés veszélyes támadást vezettek Vincenzo Montella fiai. A bal oldalról Manuel Pasqual beadásai következtében ugyan olykor zavarba tudta hozni a Lazio védelmét, de Matias Fernández és Gonzalo Rodríuez fejese sem talált kaput, igaz, utóbbi kifejezetten jól csapódott, de kapu fölé ment. Eközben a túloldalon Abdoulay Konko centikre járt tőle a szünet előtt, hogy megszerezze a második vendéggólt is, ám labdája kipattant a keresztlécről.

A játék képe a második félidőben sem változott sokat, a játékrész első felében kifejezetten impotensnek tűnt a hazai csapat, miközben a vendégek megelégedtek az előny megtartásával. A cserék ugyan lendületet vittek a hazaiak támadójátékába, ám sem Mario Gomeznek, sem Andersonnak nem jött össze a gól. A brazil közel járt hozzá, de lövésénél a remekül dolgozó Federico Marchetti nagyot védett, akárcsak pillanatokkal később Alberto Aquilani fejesénél. A Fiorentina először a szezonban nem szerzett gólt hazai pályán, így 1–0-ra kikapott.