A Napoli megverte a Milant is

2013.09.22. 20:30
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának rangadóján a remek formában lévő Napoli kettő egyre győzni tudott a harmatosan rajtoló Milan otthonában, Miguel Britos és Gonzalo Higuaín találatával. A hazaiak szépítő gólját Mario Balotelli szerezte, aki előtte kihagyott egy büntetőt.

Raúl Albiol nem kímélte magát. Balotelli sem kímélte őt (Fotó: Reuters)

Egyértelműen a vendég Napoli számított esélyesebbnek a Milan elleni rangadón, még úgy is, hogy a déliek vendégként léptek pályára a szebb napokat is látott milánóiak ellen – és nem azért adtak nagyobb sanszot Rafael Benítez legényeinek a győzelemre, mert a hazaiaktól egy fél csapatra való futballista hiányzott, hanem azért, mert a nyáron alaposan megerősödött „kékek" villámrajtot vettek a Serie A-ban, az „ördögök" pedig döcögősen startoltak.

Nem hiába emelte ki a mérkőzés előtt az „ördögi" Gonzalo Higuaínt és az Európa legjobbjának nevezett Marek Hamsíkot az ellenféltől Massimiliano Allegri, ők ketten már az első percben kis híján összehoztak egy gólt, majd Higuaín, és Lorenzo Insigne is ziccert rontott a nyílt napot tartó hazai védelem közreműködésével. A 6. percben már nem kegyelmeztek: Hamsík középre ívelt egy szabadrúgást jobbról, Raúl Albiol okosan Miguel Britos elé fejelt, a védőtárs pedig közelről a kapuba bólintott. 0–1!

Megrázta magát a Milan, Mario Balotelli pár percen belül háromszor is tesztelte az ellenfél kapusát, majd Alessandro Matri fejelt kapura, de a Napolinál leghátra is jutott egy remek spanyol, Pepe Reina személyében, aki mindannyiszor szépen védett. Nem tudni, tudatosan vett-e vissza a Napoli, vagy képes volt meggyőző mezőnyfölényt kialakítani a Milan, de jobbára a vendégek 16-osa előtt zajlott a mérkőzés, és a levegőben lógott az egyenlítő találat.

A szünet után egy ajtó-ablak, de kimaradt Philippe Mexes-ziccerrel kezdett a Milan, a Napoli pedig egy újabb góllal: Gonzalo Higuaín lövése nem volt éppen védhetetlen, be is védte Christian Abbiati. 0–2!

Nem sokkal később nagy esélyt kapott a feltámaszkodáshoz a Napoli, mert Balotelli kiharcolt egy büntetőt, de Reina kivédte a gyengén meglőtt labdát a jobb alsó előtt!

Balotelli élete első 11-esét hagyta ki a profik között, előtte 21-et zsinórban értékesített!

Ez a hiba el is döntötte a rangadót: a csatár újabb bombáját fogta Reina, Mexes kihagyott még egy ziccert a biztonság kedvéért, majd hiába szépített a ráadás első percében egy csodás tekeréssel Mario Balotelli,1–2 lett a vége, azaz 1986 után nyert újra idegenben bajnokit a Milan ellen a Napoli.

Felidéznénk a végére Benítez nyilatkozatát, amelyet még a mérkőzés előtt tett: „Ha meg is verjük a Milant, két lábbal kell állnunk a földön, mert minden győzelemért három pontot kapsz a bajnokságban, a szezon elején pedig semmit sem lehet nyerni. Majd meglátjuk, hol tartunk két-három hónap múlva".

SERIE A
4. forduló
MILAN–NAPOLI 1–2

Milánó, Giuseppe Meazza, 43 000 néző. V: Banti
Milan: Abbiati Abate (Nocerino, 69.), Zapata, Mexes, Emanuelson Poli (Niang, 72.), N. de Jong, Muntari Birsa (Robinho, 55.), Matri, Balotelli. Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
A kispadon: Amelia (k.), Constant, Zaccardo, Cristante, Vergara, Coppola
Napoli: Reina Mesto, Raúl Albiol, Britos, Zuniga Dzemaili, Behrami Insigne (Inler, 84.), Hamsík (Pandev, 67.), Callejón Higuaín (Mertens, 78.). Vezetőedző: Rafael Benítez
A kispadon: Rafael (k.), Maggio, F. Fernández, P. Cannavaro, Armero, Colombo, Zapata
Gólszerző:
Balotelli (90.), ill. Britos (6.), Higuaín (53.

20. Sassuolo441–15–140

90. PERC EZZEL VÉGE IS, NYERT A NAPOLI!!!

90. perc
Balo lőne 13-ről, de Behrami blokkolja, majd újra.

Niang adta a gólpasszt.

90. PERC MARIO BALOTELLI JOBBAL A BAL FELSŐBE TEKER 16-RÓL, KISSÉ BALRÓL!

Három perc a ráadás.

89. perc
Dzemaili lő ballal 16-ról, Abbiati véd a bal alsó előtt, a kipattanóra Pandev érkezik, de kivetődik bátran a kapus, és ment előle a becsúszó Zapata segítségével.

85. perc Miguel Britos akasztja Balót, sárga, jogos.

Innen már kivédekezi a Napoli, bár egy szépítő gól beleférhet éppen.

84. perc Gökhan Inler be, Insigne le.

80. perc
Giandomenico Mesto tessékeli ki Niangot az oldalvonalon túlra, de nincs 11-es, majd Mexes lő az ötös jobb sarka elől jobbal a túlsó alsó mellé.

79. perc Antonio Nocerino
be, Abate le.

78. perc Dirk Mertens be, Higuaín le.

Nem ma tartják a Balo-világot.

76. perc
Ez nem Balo-nap, 20 méteres, jobblábas lövését kitolja Reina a léc alól!

75. perc Callejón az ötös előtt, de mentenek előle az utolsó pillanatban.

72. perc M'Baye Niang be, Poli le.

71. perc
Balotelli összejátszik Matrival, majd nem sokkal lő a léc fölé, kecsegtető pozícióból.

67. perc Nigel de Jong kap sárgát, mert megérdemelte.

67. perc Goran Pandev váltja Hamsíkot.

63. perc Andrea Poli
kap sárgát belemenésért.

Balotelli élete első 11-esét hagyta ki a profik között tétmérkőzésen, előtte 21-et zsinórban értékesített!

61. perc KIMARAD! Balotelli jobbal lő a jobb alsó felé, de Reina kitenyereli a labdát!

59. PERC TIZENEGYES!
Andrea Poli passzol Balotellihez, akit felborít Albiol.

57. perc Mario Balotelli megrúgja Blerim Dzemailit, sárga.

56. perc Robinho a pályán, Birsa helyén.

Nem, nem volt ez potya éppen, de védhetetlen bomba sem éppen. Juan Zúnigáé egyébiránt az assziszt.

53. PERC SZEGÉNY ABBIATI! EZ BECSORGOTT! Gonzalo Higuaín szépen fordul le két védőről a jobbon, közére tart, majd 21-ről jobbal lő, a jobb alsó előtt Christian Abbiati eléri a lapos lövést, de azt éppen felüti a földről a jobb felsőbe. 0-2!

53. perc
Mexes takarít az ötösön Higuaín elől Hamsík bal oldali beadása után.

50. perc
Matri lő jobbal 16-ról Reina ölébe.

49. perc
MEXES! Lő jobbal öt méterről a kapus kezébe a félig már üres kapu helyett, hatalmas helyzetből, egy jobb oldali beadás után.

47. perc
Balotellit megrúgják, szabadrúgás 22-ről, kissé jobbról. A sértett a sorfalba lövi a labdát, jobbal.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

Csodakezdés itt, sebességváltás ott. A végén érett az egyenlítő találat.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Egy pár szabálytalansággal már kihúzzák a szünetig a felek innen.

44. perc
Valon Behrami aláfekszik Balotellinek, aki felül neki. Ápolás.

40. perc
Urby Emanuelsson beívelése épen csak nem jó a Matri, Muntari kettősnek, majd Albiol harcol meg Balotellivel a bal oldali kapufa előtt: a védő lök, a csatár meg fejbeollózza. 11-es nincs, csak vérzés és ápolás.

35. perc
Szép! Balotelli véletlenül passzol, majd Matri tekeri az ötösön álló Sulley Ali Muntari mellére a labdát, aki megbukik labdalevételből, talán azért is, mert löki Albiol, de közben les.

34. perc Balotelli ível távolról Reina kezei elé.

Albiol csúnyán lemarad, majd korholja a többieket.

32. perc
Reina tenyereli a léc fölé Ignazio Abate jobb oldali beadását, majd a szöglet után Balotelli lő jobbal kapásból a jobb felső mellé az ötös jobb sarka elől.

29. perc
Veszélyes jobb oldali Milan-beadások, de kifejelik a védők, majd Birsa lő 11-ről, ballal a Britos, Albiol blokkba.

24. perc
Birsa ad jobbal középre, Alessandro Matri 11 méterről fejel a jobb alsó felé, de Reina ezt is elcsípi.

22. perc
Valter Birsa középtávoli lövése kerüli egy egy öllel a jobb felsőt.

21. perc
Leült a mérkőzés, védekezik a Napoli.

A Milan már harmadik fejes gólját kapta ebben az idényben. Senki többet a Serie A-ban.

15. perc
Callejón jobbról be, Hamsík hétről a bal sarok mellé, fejjel, de Zapata is beleér. Szöglet.

Utoljára 1986-ban győzött itt a Napoli, azóta 19 bajnokin tízszer is kikaptak a déliek vendégségben a Milantól.

13. perc
Balo harmadszor! Most két csel után jobbal lő 10-ről, kissé balról, a túlsó alsó előtt ismét véd a kapus!

12. perc
Nem sok kellett volna: Balotelli lő jobbal a bal alsó sarok mellé két kis lépésnyivel egy 23 méteres szabadrúgást. Reina nyugodt volt.

10. perc
Micsoda védés! Mario Balotelli lő ballal 16-ról, Pepe Reina hatalmasat véd a bal alsó előtt!

A Philippe Mexes, Zapata kettős e gól főbűnöse, tétlenkedtek, Abate meg Albiol mellé, a labda alá ugrott.

6. PERC VEZET A NAPOLI! Callejón ível keresztbe jobbról egy szabadrúgást, amelyet az ötös bal sarkától Raúl Albiol visszafejel a kapu elé, érkezik Miguel Britos, és egy lépésről a bal alsó sarokba fejel, könnyedén. 0–1!

5. perc Cristián Zapata indítja Hamsíkot 16-osa jobb sarka előtt, Higuaín lőhet a passz után, hatalmas helyzetből, 12 méterről a bal alsó mellé. ZICCER A JAVÁBÓL!

4. perc MI MARADT KI! HELYZET! Lorenzo Insigne lő jobbal a léc fölé középről, 5-6 méterről.

1. perc Egy veszélyes Ignazio Abate-beadással, majd Higuaín indul meg a jobbon, passzát Hamsík ballal a rövid felső mellé vágja kissé balról, 14-ről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Callejón már 3 gólnál jár, a tavalyi idényben összesen jutott ennyiig.

„Ha meg is verjük a Milant, két lábbal kell állnunk a földön, minden győzelemért három pontot kapsz a bajnokságban, a szezon elején pedig semmit sem lehet nyerni. Majd meglátjuk, hol tartunk két-három hónap múlva. Speciális mérkőzés lesz, és nem azért, mert korábban az Intert edzettem, hanem azért, mert erős ellenfél ellen lépünk pályára. Ezt bizonyítja, hogy a Napoli nem nyerni jár a Milanhoz" – így Rafa Benítez, a Napoli menedzsere.

„A Napolinak fantasztikus támadói vannak, Gonzalo Higuaín egyenesen ördögi, Marek Hamsík Európa legjobbja, José Callejón nemzetközi mércével mérve is klasszis. Jó kis mérkőzés lesz, ha a Napoli esélyesebb, csakis azért, mert nekik kilenc pontjuk van, nekünk meg csak négy. Kiegyensúlyozott mérkőzés lesz, csak kis helyet adnak nekünk. Fegyelmezettnek kell lennünk, nem szabad labdát eladni. Hiszek fiaimban, a végén a dobogón leszünk!" – mondta a mérkőzés előtt a Milan mestere, Massimiliano Allegri.

Egy kis örökmérleg: 132 találkozó, 53 milánói, 35 nápolyi győzelem, 190, illetve 141 találattal.