Ménez góljára Obi válaszolt, Mancini döntetlennel tért vissza

2014.11.23. 20:40
Jérémy Ménez pompás góljával szerzett vezetést a Milan az Inter ellen, de végül nem tudott nyerni (Fotó: Reuters)
A Serie A 12. fordulójának rangadóján a Milan és az Inter 1–1-es döntetlent játszott egymással. A pályaválasztó piros-feketék szereztek vezetést Jérémy Ménez találatával, amire Joel Obi válaszolt a második félidőben.

Hatalmas lendülettel vetették bele magukat a meccsbe a csapatok, a játékvezető két gyanús helyzetet is elengedett a találkozó elején: az első percben Philippe Mexes rántotta le Mauro Icardit a tizenhatos előtt, míg a harmadik percben Juan Jesus ütközött Michael Essiennel a büntetőterületen belül, de egyik alkalommal sem szólt a játékvezető sípja. Főleg az Inter játszott nagy elánnal, a kilencedik percben pedig előnybe is kerülhetett volna, Sulley Muntari eladott labdája után Mauro Icardi tört kapura, 11 méterről azonban nem tudott gólt szerezni, Diego López lábbal hárított nagyot. Néhány perccel később Muntari csapott oda nagyon keményen Dodô-nak, akinek vérzett is rendesen a szája, de ezért sem járt semmi.

A 23. percben a semmiből jött a Milan gólja, Essien játszotta meg Stephan El Shaarawyt, aki balról adott középre, Jérémy Ménez pedig 11 méterről, jobb belsővel lőtte ki a kapu bal oldalát ragyogóan. A piros-feketék az első kapura lövésükből szerezték meg a vezetést. Még egy érdekesség: Ménez az első francia játékos Bruno N'Gotty óta, aki gólt tudott szerezni Derby Della Madonninán, utóbbi még 1999 márciusában szerzett öngólt. 1–0

A szünet után újra az Inter akarata érvényesült, de megint a Milan szerezhetett volna gólt, az 52. percben Giacomo Bonaventura megpattanós lövése kötött ki majdnem Samir Handanovic kapujábam. Két perccel később Mateo Kovacic került ziccerbe, ám Diego López a mérkőzésen már másodszor mentett hatalmasat, a lecsorgó labdát aztán Icardi bombázta ki a stadionból.

A 61. percben viszont már Diego López sem tudott menteni. Egy jobb oldali beadást követően Zapata felszabadítása Joel Obihoz került, aki Essien mellett vállalkozott lövésre 17 méterről, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. Obinak ez volt az első gólja az olasz élvonalben (ma játszotta 54. meccsét a Serie A-ban). 1–1

A mérkőzés vége felé másolták egymást a csapatok, a Milan részéről El Shaarawy lőtte szét a keresztlécet egy remek indítást követően, majd ugyanezt megtette Icardi is Guarín pontos beadása után.

A 94. percben a csereként beálló Andrea Poli szerezhette volna meg a győztes gólt, a Ranocchián megpattanó labda centikkel, de elkerülte a bal alsó sarkot. Roberto Mancini döntetlennel tért vissza tehét az Inter kispadjára, érdekesség, hogy a Milan pályaválasztásával 26. alkalommal zárult 1–1-es döntetlennel a milánói városi rangadó.

OLASZORSZÁG
SERIE A

AC Milan–Internazionale 1–1 (Ménez 23., ill. Obi 61.)
DÉLUTÁNI EREDMÉNYEK
Torino–Sassuolo 0–1 (Floro Flores 88.)
Cesena–Sampdoria 1–1 (Lucchini 60., ill. Nica 77. – öngól)
Hellas Verona–Fiorentina 1–2 (N. López 39., ill. G. Rodríguez 16., Cuadrado 62.)
Napoli–Cagliari 3–3 (Higuaín 11., Inler 30., De Guzmán 62., ill. Ibarbo 38., Farias 47., 67.)
Parma–Empoli 0–2 (Vecino 45+1., Tavano 56.)
Udinese–Chievo 1–1 (Di Natale 45+1., ill. Radovanovics 74.)