Gattuso győztes gólt szerzett a Juve ellen

2011.03.05. 20:44
Cassano átlép ellenfelén – a Milan 1–0-ra nyert a Juventus otthonában (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójában az AC Milan Gennaro Gattuso találatával 1–0-ra nyert a Juventus otthonában.

Rögtön az első perctől egymásnak esett a két csapat, de komoly helyzetre egészen a 22. percig kellett várni. Ekkor Antonio Cassano jó kapott labdát a jobb oldalon, elfektetett egy védőt, és az ötös sarkáról ballal csúnyán a kapu fölé bombázott.

Az első félidőben valamivel többet volt a labda a Milannál (egyes statisztikák szerint a vörös-feketék 60 százalékos adatot produkáltak ebben a mutatóban), de az utolsó passzokba általában hiba csúszott. A hazaiak Milosz Kraszics vezetésével főként kontrákból és átlövésekből igyekezett zavart kelteni Cristian Abbiati kapuja előtt.

Zlatan Ibrahimovic nagy gólnak örülhetett volna, ha az 53. percben szabadrúgásból leadott távoli löketét Gianluigi Buffon nem üti ki a bal alsóból. A második negyvenöt perc során már egyértelműbb volt a Milan fölénye, de Cassano és svéd csatártársa nem igazán tudott összejátszani ezen a mérkőzésen.

A 68. percben megszületett a Milan vezető gólja, de mielőtt bárki is az előbb említett csatárok nevét várná gólszerzőként, az ne tegye, hiszen a nem éppen a góljairól híres Gennaro Gattuso lőtte ki ballal a bal alsó sarkot körülbelül 16 méterről. 0–1

GATTUSO GYŐZTES GÓLJA

A Milan a vezetés tudatában visszavett, és igyekezett eldugni a labdát a Juvébe időközben csereként beálló Alessandro Del Piero vezette támadók elől. A végeredmény maradt 0–1, a Milan ezzel – ha csak átmenetileg is, de – nyolcpontosra növelte előnyét a második Inter előtt.

SERIE A
28. FORDULÓ
Juventus–Milan 0–1
JUVENTUS: Buffon – Sörensen, Chiellini, Barzagli, A. Traoré (Bonucci 84.) – Jorge Martínez, Marchisio, Felipe Melo, Kraszics – Toni (Iaquinta 63.), Matri (Del Piero 81.)
MILAN: Abbiati – Abate, Nesta, Thiago Silva, Jankulovksi – Gattuso, Van Bommel, Flamini – K. Boateng – Cassano (Seedorf 71.), Ibrahimovic
JUVENTUS–MILAN PERCRŐL PERCRE
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!
3. perc: Helyzet a Milan előtt! Egy bal oldali beadásra Ibrahimovic érkezett a kapu torkában, de a sévd támadó a kapu fölé lőtt.
A két csapat őszi találkozásakor a Juventus 2–1-re nyert a Milan otthonában, akkor Ibrahimovic, illetve Quagliarella és Del Piero volt eredményes.
12. perc: Felipe Melo lőtt középről a tizenhatos előteréből erősen, de egy védő blokkolta a próbálkozást.
16. perc: Boateng próbált meg kapura lőni tizenhét méterről, lövése megpattant, így szöglet következhetett.
17. perc: Kraszics adta be jobbról a labdát, ám az magasnak bizonyult Toninak.
20. perc: Matri lőtt fordulásból jócskán kapu fölé.
22. perc: Boateng remek ütemben ugratta ki Cassanót a tizenhatoson belül a jobb oldalon, az olasz elfektetett egy védőt, majd az ötös sarkáról ballal fölé lőtt. Az eddigi legnagyobb ziccer volt a mérkőzésen.
25. perc: Van Bommel Matrit buktatta a Milan térfelén, a legurított szabadrúgást Traoré a sorfalba bombázta.
27. perc: Kraszics a saját tizenhatosánál megszerzett labdával végignyargalt az egész pályán. A szerb a jobb szélen futó Matrihoz passzolt, aki azonban elcselezte magát, így odalett az ígéretes helyzet.
29. perc: Felipe Melo lőtt volna kapura, de Boateng elé lépett, így a brazil az ő lábát találta el. Mindkét játékos ápolásra szorult az eset után, de visszatért a pályára.
36. perc: Gattuso Boatenghez ívelt a jobb oldalon, aki azonnal középre passzolt, de nem érkezett senki a beadásra.
39. perc: Cassano jó indítást kapott a bal oldalon, Buffon gyorsan reagált, és felszedte a labdát előle.
41. perc: Thiago Silva a középen meginduló Boateng elé emelt, ám a támadó hosszan vette át a labdát.
44. perc: Van Bommel megkapta a mérkőzés első sárga lapját, mert hátulról csúszott be Felipe Melónak.
45+1. perc: véget ért az első félidő, Juventus–Milan 0–0 a szünetben.
46. perc: Elkezdődött a második játékrész, a Milannál egy csere volt a szünetben: Boateng helyére Robinho érkezett.
50. perc: Robinho indult meg középen, majd a bal oldalon felfutó Cassanóhoz passzolt, aki némi igazítás után Ibrahimovichoz emelt, de a svéd lesen állt.
51. perc: Egy jobb oldali beadást Flamini tett kapura, Abbiati könnyedén fogta a labdát.
53. perc: Ibrahimovic lőtt kapura egy távoli szabadrúgást, Buffon hatalmas bravúrral szedte ki a bal alsóba tartó labdát.
59. perc: Chiellini labdát szerzett a Milan tizenhatosán belül, majd középre emelt, ahol azonban nem érkezett senki.
61. perc: Mutatós támadás után Ibrahimovic indult meg a jobb oldalon, a centerezését azonban lefülelték a védők.
A Milan legutóbbi tíz bajnokiján tudott veretlen maradni, az előző kettőt pedig meg is nyerte. 63. perc: Csere a hazaiaknál: Iaquinta érkezik Toni helyére.
68. perc: Vezet a Milan! Gattuso lőtt ballal a tizenhatos vonaláról középről kapura, Buffon pedig nem érte el a bal alsóba tartó lövést – 0–1.
71. perc: Seedorf váltja Cassanót.
76. perc: Ibrahimovic cselezgetett a tizenhatoson belül, ám végül Buffon felszedte előle a labdát.
Nincs jó formában a Juventus az Inter elleni 1–0-s sikere óta: előbb a Leccétől, majd a Bolognától is 2–0-s vereséget szenvedtek a „zebrák".
81. perc: Némileg meglepő lehet, de Del Piero csupán most érkezik Matri helyére.
83. perc: Ibrahimovic készített le lövésre egy labdát, majd Flamini és Robinho kissé zavarta egymást.
84. perc: Traoré helyére Bonucci állt be a hajrára.
94. perc: Ibrahimovic is kapott egy sárgát a végén.
94. perc: Véget ért a mérkőzés, a Milan 1–0-ra nyert a Juventus ellen.