Felkészülés: győzelmet ért Mandzukic első juvés gólja

2015.07.29. 19:06
Mario Mandzukic első gólja győzelmet ért a Juventusnak, amely szerda kora este 2–1-re legyőzte az alapítása 70. évfordulóját ünneplő lengyel Lechia Gdanskot.

A Juventus Paul Pogba fejes góljával szerzett vezetést a meccsen,amelyen az ünnepélyes kezdőrúgást Lech Walesa korábbi lengyel elnök végezte el.

A negyedik percben esett gól után nem sokkal le kellett cserélni Giorgio Chiellinit. Az első félidőben Pogba mellett Paulo Dybala is aktív volt, de újabb gól nem esett. Sőt, a Lechia a szünet előtt kapufát lőtt, majd a szünet után becserélt Norberto Murara Neto kapus néhány bravúrja után Adam Buksa révén egyenlített.

Ám az utolsó percben Mario Mandzukic a lengyelek büntetőterületén megszelídítette a labdát, majd a kapuba bombázott, így 2–1-re nyert a Juventus.

Egy másik olasz klub is játszott felkészülési mérkőzést, a Napoli Lorenzo Insigne két, Raúl Albiol, Omar El Kaddouri és Dries Mertens egy-egy góljával 5–1-re nyert az olasz harmadosztályú Cittadella ellen.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Lechia Gdansk–Juventus 1–2 (Buksa 82., ill. Pogba 4., Mandzukic 90.)
Napoli–Cittadella 5–1 (Albiol 5., Insigne 24., 54., El Kaddouri 72., Mertens 79.., ill. Coralli 56.)