Először bukott Leonardo vezetésével az Inter

2011.01.23. 14:23
Di Natale szép góllal szerzett vezetést (Fotó: Reuters)
Az Inter először veszített pontokat Leonardo vezetésével: a címvédő gyenge teljesítményt nyújtva 3–1-re kikapott az Udinesétől idegenben az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában vasárnap kora délután.

Az Inter az Udinesével csapott össze Udinében az olasz bajnokság 21. fordulójának vasárnap, ebédidőben rendezett mérkőzésén.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést: a 9. percben Maicon majdnem a saját kapujába talált, miután egy beadást fellőtt a levegőbe, és a labdát Luca Castellazzi a felső léc segítségével ütötte szögletre.

A 16. percben a fekete-kékek első valamirevaló helyzetükből betaláltak: Thiago Motta passzolta középre a labdát, és a tizenhatos vonalánál érkező Dejan Sztankovics jó átvétel után szépen lőtt Samir Handanovic kapujába. 0–1

Három perccel később ismét Sztankovics volt a főszereplő: Maicon szöglete után kapásból bombázott a kapura, és az Udinese kapusának bravúrosan kellett védenie a léc alá tartó lövést.

A 20. percben aztán Cristian Zapata kapott jó indítást a vendégek tizenhatosának jobb oldalán, és a védő mellett eltolva a labdát nagy erővel Castellazzi kapujának jobb felső sarkába lőtte a labdát. 1–1

Csak öt perc telt el, és az Udinese a vezetést is átvette: a hazaiak gólvágója, Antonio Di Natale végzett el szabadrúgást, és szépen tekerte a labdát az Inter kapujának jobb alsó sarkába. 2–1

Bár az Internek is volt néhány helyzete, a folytatásban is a hazaiak támadtak többet, míg a milánóiak nem igazán tudták felépíteni a támadásaikat. A szünet után is az Udinese kezdett jobban, és Maurizio Domizzi felső léc alá tartó szabadrúgását Castellazzi ütötte ki bravúrosan.

Leonardo csapata továbbra is tanácstalanul próbálkozott a támadásokkal, és a vendégek védelme sem volt a helyzet magaslatán. A 69. percben ennek meg is lett az eredménye: egy kivágott labdát Kwadwo Asamoah fejelt vissza az Inter tizenhatosának közepére, ahol Domizzi becsúszva kotorta a labdát a vendégek kapujába, miután Castellazzi rosszul jött ki a kapujából. 3–1

A meccs hajrájában is a hazaiak uralták a játékot, míg az Inter még komolyabb helyzetet sem tudott kialakítani, addig Castellazzinak keményen meg kellett dolgoznia azért, hogy csapata ne kapjon újabb gólt. Előbb Alexis Sánchez lövését ütötte ki, majd a vendégek szerencséjére Di Natale rosszul vette át a kipattanó labdát.

Az Inter így 3–1-re kikapott a három pontot megérdemelten begyűjtő Udinesétől, és a milánóiak számára nem csak a vereség volt rossz hír: a ráadásban Cristian Chivut sérülés miatt le kellett cserélni.

UDINESE–INTERNAZIONALE 3–1