Derby d’Italia: a Juventus idegenben is megverte az Intert

2011.10.29. 20:47
Hatalmas volt a csata a pályán (fotó: Reuters)
Veretlenül, a bajnokságot vezetve látogatott a Juventus az eddig gyengélkedő Internazionale otthonába szombaton a Serie A 10. fordulójában, és elhozta a három pontot.

„Itt is csak három pont jár a győzelemért" – próbálta meg levenni a terhet a nagy olasz rangadó előtt játékosai válláról az Inter mestere, Claudio Ranieri, és kollégája, Antonio Conte is ilyesmiben sántikált, mondván, a milánóaiak nemcsak a mérkőzés, hanem a bajnokság nagy esélyesei is.

1976, Roberto Boninsegna

A Juventus listavezetőként érkezett Milánóba, ráadásul úgy, hogy kétszer annyi, 16 pontot gyűjtött, mint az Inter. A hiányzókra viszont egy egészen jó kis keretet lehetne alapozni, hiszen a hazaiaknak nélkülözniük kellett a Júlio César, Emiliano Viviano, Andrea Ranocchia, Walter Samuel, Diego Forlán, Andrea Poli, Coutinho „hetest", míg a vendégeknek a Milos Kraszics, Emanuele Giaccherini duót. A torinóiak sérüléssel bajlódó kapusának, Gianluigi Buffonnak viszont nem volt szíve kihagyni a találkozót.

Rögtön nagyot is kellett vetődnie minden idők egyik legjobb kapuvédőjének, hiszen Giampaolo Pazzini kis híján sarokkal vette be kapuját, majd egymást követték a hálóját célzó lövések – az első öt percet alaposan megnyomta az Inter.

Az első tíz perc után kibontakozott az Inter szorításából a Juventus, olyannyira, hogy a 12. percben egy pompás kontra utánMirko Vucsinics megszerezte a vezetést után az éllovasnak. A 0–1 megzavarta a hazaiakat, de Alessandro Matri hiába került egymás után kétszer is helyzetbe, mindkétszer hibázott.

Az Inter egyre inkább beszorította a Juventust, és az első félórához közeledve sikerült is egyenlítenie: a brazil jobbhátvéd, Maicon élete talán legnagyobb gólját rakétázta a bal felsőbe. Csak öt percig örülhettek a hazaiak, ugyanis a 33. percben Claudio Marchisio kényszerítőzött Matrival, majd a tizenhatosról milliméter pontosan kilőtte a bal alsó sarkot: 1–2.

A szünet után erősen visszaesett az iram, a színvonal pedig különösképpen, csak a 60. perc körül élénkült meg a találkozó. Előbb a Juventus-védők blokkoltak egymás után kétszer is veszélyes helyzetben, majd Vucsinics hagyta ki menetrend szerint ordító ziccerét.

Egyre durvábbá vált a találkozó, és egyre elkeseredettebben rohamozott az Inter, a Juventus pedig áttért az egycsatáros játékra, de veszélyes kontralehetőségek akadtak előtte a milánóiak letámadásra épülő taktikája miatt. Egy ilyen alkalmával a hajrában a csereként beállt Marcelo Estigarribia eldönthette volna a találkozót, ám Luca Castellazzi kispárgázta közeli lövését.

Az utolsó húsz percben ügyesen lassította a játékot a Juventus, bár ez nem szolgálta éppen az élvezhetőséget, az Inter-támadásokban viszont kevesebb volt az átütő erő, mint Távol-Keleten a sportfogadásilag tiszta futballmérkőzés. A legvégén a csereként beállt Juventus-legenda,Alessandro Del Piero a mennybe mehetett volna, de elhibázta hatalmas helyzetét.

Idegenben is megverte tehát az Intert az éllovas Juventus – lassan talán Conte mester is elismeri, hogy bajnokesélyessé léptek elő tanítványai.

• Az Atalantától 6 pont levonva.
• Az első fordulót a játékosok sztrájkja miatt elhalasztották.

Derby d’Italia: a Juventus idegenben is megverte az Intert, és megmutatta, ki az úr az őszben a Serie A-ban.
90. perc Véget ért a találkozó, nyert a Juventus!
Négy perc a ráadás.
89. perc Vidal helyett új szűrő a Juvénél: Michele Pazienza.
87. perc Del Piero elhúz a jobb oldalon, de tíz méterről gyatrán elgurítja a labdát keresztbe a kapu előtt. Rosszul találta el a játékszert.
84. perc Beáll Vucsinics helyére Alessandro Del Piero, mondhatni, közkívánatra.
83. perc Bonucci tizedik jó blokkja, egy atomerőmű-komplexum is megirigyelhetné a Juve-védelmet. Pazzini volt az áldozat ezúttal is.
Jöhetnek az ívelések lassan.
81. perc Estigarribia hagyja ott a bal oldalon Zanettit, majd tíz méterről ballal lő a hosszú alsó felé, ám Castellazzi kispárgázza a labdát. Kirúgás...
78. perc Az elszürkülő Sneijdert az argentin karmester-reménység, Ricardo Álvarez váltja.
78. perc Pazzini kavargat az ötös előtt két védővel szemközt, de Chiellini elélép, így Buffon kivetődik és övé a labda. Aztán Chiellini összeseik és ápolást kér. Naná.
75. perc Ügyesen lassítja a játékot a Juventus, bár ez nem válik éppen az élvezhetőség javára.
70. perc Matri helyén a paraguayi szélső, Marcelo Estigarribia a pályán. Egy csatárral játszik tehát innentől a Juventus, Pepe átment a jobb oldalra, a paraguayi a balon játszik, előretolt ékként pedig Vucsinics.
70. perc Vidal most Maicon mellett esik össze, de maximum műesésért lenne ez sárga.
69. perc Sneijder lő 25-ről, balról a kapu közepébe. No problem Buffonnak.
67. perc A Cambiasso által levitt Vidal a földön, majd Sneijder is, akit Andrea Pirlo rúgott fel. Sárga ez is, az utóbbinak.
Sneijder pedig éppen olyan gyenge eddig, mint Rizzoli.
65. perc Wesley Sneijder reklamál önmagából kikelve, ordenáré módon, minimum sárga ez is.
64. perc Obi bombáz a nézők közé 24-ről, búcsúzóul, mert pár másodperc múlva átadja helyét Dejan Sztankovicsnak.
62. perc Pirlo lő csúnyán fölé a 16-os bal sarkáról.
61. perc Matri lódul meg, de Lúcio az utolsó pillanatban ment előle szögletre.
59. perc Christian Chivu is besárgul Vucsinics megrúgásáért, majd a szabadrúgást követően éppen Vucsinics elé keveredik a labda, aki hat méterről a kapusba rúgja a hatalmas ziccert. Meglepő?
58. perc Sneijder lő 14-ről, kissé balról, a bevetődő Lichtsteiner blokkol, lábbal.
57. perc Pirlo lő 22-ről, Castellazzi biztosan fogja a labdát.
56. perc Sneijder adja be jobbról a szabadrúgást, Chilellini röviden fejeli ki, 15-ről Pazzini lő, Bonucci azonban belevetődik.
Namármost: az előbb Pepe kezezett, de nem kapott sárgát. A mostani szabálytalansága ugyanolyan volt, mint Marchisio esete Castellazzival. Szóval itt szabálytalan ugyanaz a mozdulat? Ez nem Rizzoli napja, az biztos.
55. perc A Maicont felrúgó Simone Pepe is besárgul.
54. perc Giorgio Chiellini könyökli le Pazzinit, sárga lap jár érte. Inkább a szándékért járt ki.
48. perc Obi beadása Lichtsteiner kezére pattan, a játékosok pedig addig reklamálnak, amíg Rizzoli szögletet nem ad.
46. perc Az Inter kezdi a második játékrészt.
46. perc A szünetben Matías Zárate helyett Luc Castaignos áll be.
45. perc Véget ért ez a futballcsoda. Legalábbis az első felvonást lefújja Nicola Rizzoli játékvezető, aki nehéz napok elé néz az igencsak tizenegyesgyanús eset miatt.
45. perc Arturo Vidal lép oda Pazzini bokájára nyújtott lábbal. Sárga, jogosan, veri is a fejét a dél-amerikai mérgében.
44. perc Vidal lő jobb külsővel 25-ről, középről nem sokkal a bal felső mellé.
43. perc Matri most a jobb szélen felfutó Lichtsteinert ugratja ki, aki hét méterről a hálófeszítő madzagot találja el. Kirúgás.
40. perc Pirlo ugratja ki középen Marchisiót, aki elpörgeti a labdát a kapus és egyben a kapu mellett, de az egyben el is ütötte őt. Tizenegyes nincs, csak kirúgás...
36. perc Marchisio tesz Vucsinics elé egy ígéretes labdát a jobb szélen, de leheletnyivel hosszú.
33. perc Újra vezet a Juventus! Matri kényszerítőzik Claudio Marchisióval, aki a 16-osról milliméter pontosan kilövi a bal alsó sarkot: 12.
31. perc Maicon ad be jobbról, Pazzini pedig Barzagli mellől tíz méterről a lécre fejel.
Beleért még Bonucci sípcsontja és Buffon kesztyűje a lövésbe, de örülhetnek, hogy megúszták végtagtörés nélkül.
28. perc Maicon élete góljával egyenlít: a jobbhátvéd Sneijder passzát jobbról, 14 méterről felrakétázza a rövid felsőbe: 11.
28. perc Zárate kicselezi a balon Barzaglit és Lichtsteinert is, majd centikkel lő 12 méterről a rövid alsó mellé.
24. perc Pirlo labdát veszít 16-osa előterében, Zanetti lecsap a labdára és lő is, ám Bonucci blokkol, mint egy szorgalmas gyári munkás.
Hiába no, aki berántja a vészféket, megbüntettetik.
22. perc Leonardo Bonucci rántja vissza Záratét, sárga.
21. perc Maicon kavargat a jobbon Barzagli mellett, végül Buffon vetődik ki elé az ötös sarkánál úgy, hogy visszapattan a brazilra a labda, így kirúgás.
17. perc Pazzini lő egy jobbról érkező labdát a 16-osnál az elé lépő Chiellinibe.
16. perc Matri viszi a kapusra a bal oldalon, de nem tudja eltenni mellette a játékszert. Szöglet.
13. perc Vucsinics ugratja ki a bal oldalon Matrit, aki 16 méterről lő Maicon mellől, ám néhány centivel a bal alsó sarok mellé.
12. perc Mirko Vucsinics megszerzi a vezetést a Juventusnak: Matri tesz ki egy pompás labdát a jobb oldalra Lichtsteinernek, aki Nagamoto mellől középre lő, ahol Matri teszi kapura a labdát, de nem a legjobban tudta irányítani azt Lúcio szorításában. Castellazzi így védeni tud, de a kipattanóra Vucsinics érkezik, és hét méterről felvágja a labdát a léc alá: 0–1.
10. perc Túlélte a nyomás a Juventus, fel-felérnek az ellen 16-osáig.
Telefonálni kellene Contének, hogy küldje ki a fiúkat az öltözőből – filozofálnak mellettem.
7. perc Vucsinics remek ütempassza Matrinak, de ez végül a kapusé, Castellazzié.
6. perc Zárate lő Bonucciba 12 méterről.
5. perc Sneijder bombázza a labdát Buffon ölébe 18-ról, középről.
4. perc Bal oldali beadást Maicon csúsztat Cambiasso elé, aki az ötös sarkáról ballal mellé bombáz nem sokkal.
3. perc Zárate lő 18-ról, ezt Pazzini sarokkal teszi Barzagli lábai között sarokkal a bal alsó sarok felé az ötösről, de Buffon vetődve véd.
2. perc Lúcio tisztáz az ötös előtt Matri elől, miután Vidal adott egy kötőt Cambiassónak.
1. perc Matri Indul neki nagy bátran az Inter-védelemnek, két cselféle után Nagatomo tisztáz egy egészséges rúgással.
1. perc A Juventus kezdi a rangadót.

Na nézzünk egy kis szakmát is! A hazaiaktól hiányzik Júlio César, kollégája, Emiliano Viviano, Andrea Ranocchia, Walter Samuel, Diego Forlán, Andrea Poli és Coutinho, a vendégeknél sérült a Milos Kraszics, Emanuele Giaccherini duó.

Hamarosan kezdődik az összecsapás, a bíró is letette a telefont, és barátságosan felbiccentett a lelátón ülő Morattinak. A partjelző beintett egy lest Matri ellen, de rászóltak, hogy még nem megy a meccs. Ranieri véletlenül a Juventushoz ült le; öreg már a mester, nem könnyű fejben tartani, hogy épp melyik csapat edzője” Ugye hogy ez sem kutya? Na katt ide!

„Torinóban, szomorúan, Moggi bátyám várom/A harmadik csillag viszont nincs a láthatáron/ Mond meg: hova lett?/ Moratti fújta meg?/Felköttetni Milánóban, az ítélet ne várjon!/Selyemhajú Andrea ott a legveretesebb név/Van még benne legalább vagy öt-hat év." Ennek ellenére továbbolvasná? Katt ide!

Már a Népsport bloggerei is hangoltak a Derby d’Italiára.

„Realisták vagyunk, tudjuk, hogy mikor játszott rosszul a csapat – mondta az Inter első embere, Massimo Moratti. – A derbi kapcsán remélem, senki sem gondol már a játékosok közül a calciopolira, mert az rossz hangulatot adna a meccsnek. A Juventus remekül dolgozott az elmúlt hat évben. Jó edzőjük van, és ez meghozhatja az eredményeket is.”

„Semmi problémám az Interrel, de remélem, a Juventus tíz nullára győz ma este. Az az igazság, hogy az Inter nem tudja, hogyan kell veszíteni, és ha kikap, azonnal elkezd sírni. Ez a mostani torinói csapat az én első Juventusomra emlékeztet, bár annál azért gyengébb” – nyilatkozta a volt Juve-vezető, Luciano Moggi, aki a calciopolira.

„Kiváló munkát végzett, mind a játékosok motiválása, mind a taktikai húzások terén. A 4–4–1–1-es hadrendről áttért a 4–4–2-re, és kiváló futballt játszanak: gyorsak, praktikusak, hatékonyak, sikeréhesek. Elképesztő módon koncentrálnunk kell, ha meg akarjuk verni őket"dicsérte rivális kollégáját Ranieri.

Nem ez az utolsó esélyünk a bajnoki címért folytatott versenyben – nyilatkozta az Inter-mester Claudio Ranieri. – A szombati találkozó után még 84 pontot szerezhetünk, és ne feledjük, az elmúlt idényben a Milan 82-vel nyert bajnoki aranyat. Nemsokára visszakerülünk a tabella élére. Hiszek játékosaimban. Edzettem korábban a Juventust, de nem készülök különösebben másként ellenük. Amikor a Juvénél voltam, akkor az Inter elleni derbi fontosabb volt, mint a városi derbi, de itt is csak három pont jár a győzelemért. Mi be akarjuk ezt a három pontot zsebelni, ezt a nagyon fontos három pontot."

Az egykori remek futballista, Conte kitért a nagy reményekkel érkező, de nem éppen gólerős formában lévő támadóra, Mirko Vucsinicsre is.

„Elégedett vagyok vele. Az a tény, hogy nem lő sok gólt, csak egy dolog, de elégedett vagyok azzal, ahogyan segíti a támadásokat. A csapat aztán majd segít az ő egyéni képességeinek kibontakoztatásában is. Nem idegesítenek a kihagyott helyzetek, csak a nem megfelelő hozzáállás. Vucsinics kiváló dolgokat csinál, és ezután sem lesz ez másképpen."

„Az Inter kiváló csapat, erős gerinccel – mondta hazaiak mestere, Antonio Conte. – Még mindig ők a bajnokság esélyesei, és így lesz ez a szombati találkozón is. Nem érdekelnek az Inter problémái, csak a sajátjaimra koncentrálok. Az ellenük vívott találkozó egy ragyogó csata lesz, de ezért is csak három pontot osztanak ki."
Egy kis bajnoki örökmérleg, Inter-szempontból: 160 találkozó, 45 győzelem, 41 döntetlen, 74 vereség, 189–227-es gólkülönbség.
Üdvözöljük önöket a nagy olasz rangadó percről percében! A billentyűknél BJ.