Cavani, a levegő ura: fejjel végzett a Juventusszal

2011.01.09. 22:45
Cavani Traorét fejeli le: verhetetlen volt a levegőben (Fotó: Reuters)
A káprázatos teljesítményt nyújtó, három gólt fejelő uruguayi Edinson Cavani vezérletével a Napoli csapata 3–0-ra győzött a Juventus ellen a Serie A vasárnapi rangadóján – a Juve napokon belül két súlyos vereséget szenvedett a 2011-es év elején, ez pedig nagy csapás bajnoki ambícióira.

Verhetetlen volt fejjel: Edinson Cavani alighanem élete egyik legjobb meccsén van túl, a Napoli pedig ennek köszönhetően simán legyőzte a Juventust, a San Paolo őrjöngő közönségének nagy örömére.

A mérkőzésen az első nagyobb lehetőség Ezéquiel Lavezzi előtt adódott, aki Dossena beadását terelte kapura, de Storari hárítani tudott. A Napoli a 19. percben került előnybe: egy jobb oldali akció után Maggio pontosan adott be, Cavani üresen érkezett és a kapu bal oldalába fejelt a kétségbeesetten menteni akaró védők mellett.

A gól után fantasztikus iramra kapcsoltak a csapatok, sorra jöttek a helyzetek: Lavezzi lövését Storari nyomta ki, az ellentámadás után Amauri löketét tolta szögletre Morgan De Sanctis, a kornert követően pedig a bemutatkozó Luca Toni a kapuba fejelt, de a játékvezető nem adta meg a találatot. A hivatalos indok alighanem kapustámadás, de a vendégek nem véletlenül háborogtak...

A 26. percben aztán ismét Cavani emelkedett, és rábólintott arra a kérdésre, hogy legyen-e 2–0 a Napolinak: a center Dossena beadását fejelte a hálóba Armand Traoré mellett. A szünetig Dossena majdnem megszerezte a harmadik gólt, de a nápolyi szurkolótábor így is tombolva búcsúztatta kedvenceit.

Mint kiderült, a hangulatot még lehetett fokozni: De Sanctis hatalmas védéssel akadályozta meg Tonit a gólszerzésben a 49. percben, öt perc múlva pedig eldőlt a meccs. Lavezzi és Marek Hamsík remek kombinációval nyitotta meg a Juve bal oldali védekezését, a szlovák beívelését pedig Cavani fantasztikus csukafejessel, néhány centivel a föld fölött repülve küldte a hálóba – ritkán látható, a fejjáték nagymestereihez méltó gól volt! Ez volt a „matador", azaz Cavani első mesterhármasa a Serie A-ban.

CAVANI MESTERHÁRMASA

Cavaninak a mesternégyesre is volt esélye egy kontra után, de ez már nem jött össze, mint ahogy a Juventus Del Piero kitűnő szabadrúgásai után nem tudott szépíteni. A Napoli teljesen megérdemelten győzött, a lecserélt Cavanit a 85. percben megünnepelték a drukkerek. A Juventus csütörtökön a Parmától kapott ki 4–1-re, most a Napolitól 3–0-ra – legutóbb 1988-ban fordult elő a torinói „zebrákkal", hogy két, egymást követő bajnokin hatnál több gólt kapjanak.

„Ez a hét sorsdöntő lehet, kiderülhet, milyen messzire juthatunk. Még messze van a szezon vége, de ha hat pontot gyűjtünk ezen a két meccsen, az sokat segíthet céljaink elérésében" – nyilatkozta még az első 2011-es fordulók előtt Alberto Aquilani, a Juventus középpályása. Ehhez képest Luigi Delneri csapata rémálomszerű napokon van túl – a két vereség súlyos csapás a Juventusnak és kérdés, meginog-e az edző kispadja. A közelmúlt alapján persze ez az eredmény akár még papírformának is mondható: a Napoli sorozatban negyedszer verte meg hazai pályán északolasz vendégét.