Az Inter négyet vágott a Laziónak Zanetti milánói búcsúján

2014.05.10. 22:43
Zanetti elbúcsúzott – az Inter-szurkolók örökké hálásak lesznek neki azért, amit a klubért tett (Fotók: Reuters)
Az Inter 4–1-re győzött a Lazio ellen hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában Javier Zanetti utolsó mérkőzésén a Giuseppe Meazza Stadionban. A 40 éves argentin csapatkapitány csereként lépett pályára a milánói szurkolók óriási ovációja közepette.

A meccs elején óriási felháborodást váltott ki az Inter szurkolóinak körében, hogy Walter Mazzarri csak a kispadra nevezte a Giuseppe Meazza Stadiontól játékosként búcsúzó Javier Zanettit. Az egész lelátó hatalmas füttykoncertben tört ki, amikor bemondták a szakember nevét, aki nem jelölte a kezdőbe a szezon végén visszavonuló argentin csapatkapitányt.

Tovább mérgelődhettek a milánói fanatikusok, amikor Giuseppe Biava a második percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az olasz védő közelről volt eredményes egy szögletet követően. 0–1

ZANETTI: 614 & 857

A 40 éves csapatkapitány játékosként közel 19 éve szolgálja a klubot, amelynek színeiben 614. alkalommal lépett pályára a bajnokságban, és 12-szer talált be. Mindent egybevetve a 857. bevetését teljesítette tétmeccsen szeretett egylete szerelésében, ami – miként az előbbi adat – vonatkozó klubcsúcs.

Zanetti az Interrel gyakorlatilag mindent megnyert, öt bajnoki cím, négy kupagyőzelem és négy Olasz Szuperkupa-győzelem mellett a Bajnokok Ligáját, az UEFA-kupát és a klubvilágbajnoki címet is elhódította.

Az argentin válogatott mezét 145 alkalommal pályára öltő védő hazájával az ezüstöket halmozta, a Copa Américán (2004, 2007) és a Konföderációs Kupán (1995, 2005) kétszer-kétszer, az olimpián egyszer (1996) végzett másodikként.

Csak öt percig vezetett a Lazio, a hetedik percben ugyanis egyenlített az Inter. Mateo Kovacic adott jó labdát Rodrigo Palaciónak, aki a jobb alsóba lőtt. 1–1

A 34. percben a vezetést is megszerezte a hazai együttes, amikor Kovacic ismét kiváló labdát adott, ezúttal Mauro Icardi volt a címzett, és az argentin támadó szépen lőtte el a labdát a kapus mellett (2–1). Három perccel később Rodrigo Palacio a második találatát is megszerezte, ezúttal a kapus lába között talált be. 3–1

A második félidő elején aztán eljött a nagy pillanat: Walter Mazzarri ünnepélyes keretek között pályára küldte Javier Zanettit, akit óriási ovációval fogadtak a szurkolók.

A meccs képe nem igazán változott, a 79. percben Hernanes fölényessé tett az Inter győzelmét, amikor nagy löketet zúdított a kapu jobb alsó sarkába korábbi csapata ellen. 4–1

A meccs hajrájában egy hazai szurkoló berohant a pályára, a búcsúzó Zanettihez akart eljutni, de a biztonságiak elkapták, ám az Il Capitano megvédte, ő maga kísérte le a pályáról, és a közönség felállva tapsolta meg a jelenetet.

És ami fontosabb: Zanetti győzelemmel búcsúzott a Giuseppe Meazza Stadiontól játékosként, ahova immár csak klubvezetőként jár majd vissza.

OLASZORSZÁG, SERIE A
37. FORDULÓ
Internazionale–Lazio 4–1 (Palacio 7., 37., Icardi 34., Hernanes 79., ill. Biava 2.)