Az Inter BL-szereplő, nagy lépést tett az ezüst felé

2011.05.08. 17:13
Pazzini klasszis gólt szerzett, az Inter úton a második hely felé (Fotó: Action Images)
Az Internazionale labdarúgócsapata már biztosan BL-résztvevő a Serie A 36. fordulója után, miután 3–1-re megverte a Fiorentinát, és harmadiknál már nem lehet rosszabb a szezonban. Az Inter jól áll az ezüstéremért folytatott csatában is, hisz üldözője, a Napoli kikapott Leccében. Két BL-részvételre pályázó csapat mérkőzésén az Udinese megverte a Laziót, a Brescia kikapott (Vass Ádám nem játszott), és ezzel kiesett a Serie B-be.

Az AC Milan a várakozásoknak megfelelően szombaton az AS Roma elleni iksszel (0–0) bebiztosította bajnoki címét, így a vasárnap a BL-helyekért folytatott csatákról és a kiesés elleni „haláltáncról" szólt.

A BL-helyek elosztásával kapcsolatban Milánóra, Udinére és Leccére kellett figyelni: az Inter a Fiorentinát fogadta, a Friuliban kulcsfontosságú Udinese–Lazio meccsre került sor, míg Leccébe a Napoli látogatott.

Az Inter ellenfelének, a Fiorentinának ebben a szezonban nagyjából már minden mindegy, nem csoda, hogy a jobban pörgő fekete-kékek a szünetre kétgólos előnyt kovácsoltak. A 25. percben Samuel Eto'o sprintelt a bal oldalon, majd egy két védő között nyíló résen középre passzolt, Giampaolo Pazzini a kapunak háttal átvette a labdát, majd egy villámgyors, fordulásból leadott lövéssel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Bravúros megoldás volt!

Három perccel később már kettő volt az Inter előnye, Eto'o szabadrúgását Esteban Cambiasso csúsztatta a léc alá, a kapu közepébe. A szünetig lehetett volna három is, de Boruc egy nagy védéssel segített csapatának.

A Fiorentina a 74. percben egy Gilardino-góllal került közelebb, a 77.-ben viszont jött megint az Inter, Coutinho ugyanis szépen a bal alsóba csavart egy szabadrúgást. Az eredmény ezt követően már nem változott, az Inter pedig egyre biztosabb, hogy bejön a második helyre.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Napolinak az ezüstérem is hatalmas eredmény lenne, de a nápolyiak az Inter győzelmével és saját pontvesztésükkel jócskán távolabb kerültek ettől. A Napoli Leccébe látogatott, és a kieséstől fenyegetett hazaiaknak szárnyakat adott a stressz: a sárga-pirosak Corvia büntetőjével vezetést szereztek. A gólszerző hat perccel később két sárga lappal megváltotta jegyét az öltözőbe, a Napoli pedig a 67. percben egyenlített, Giuseppe Mascara révén. A létszám kiegyenlítődésére sem kellett sokat várni, a Napoli gólzsákja, Edinson Cavani is a kiállítás sorsára jutott, várható eltiltása a lehető legrosszabb hír csapatának. Illetve majdnem a legrosszabb, mert a végső rossz hírrel a Lecce szolgált: Chevantón a 88. percben megszerezte a hazaiaknak a győztes gólt, így a Napoli nem valószínű, hogy „beezüstöződik."

Udinében a házigazdák egy kiváló, löbbölt Alexis Sánchez-átadás után szerezték meg a vezetést, melyet követően Antonio Di Natale nagyon kilőtte a rövid fölsőt. A második is Sáncheztől indult: a chilei kiugratta a jobb szélen Islát (Di Natale nagy, de passzív lesen tartózkodott, nem akart játékba avatkozni), ő ziccerben felnézett, középre passzolt Di Natalénak, akinek már egyszerű dolga volt – 2–0.

A fordulás után a Lazio egy büntetővel jöhetett volna közelebb, de Zárate kísérletét a tizenegyesölő Samir Handanovic védte – a szlovén kapus már hatodik büntetőjét fogta meg a szezonban! A hazaiak számára nem lett izgalommentes a végjáték sem: Angella piros lapot kapott, a csereként beállt Kozák a 76. percben szépített – de az Udinese megtartotta a fórt.

Folytassuk a kiesés elleni harccal. A Catania bennmaradása valószínűsíthető volt már a forduló előtt is, házigazdájának, a Vass Ádám nélkül felálló Bresciának bezzeg bravúrra lett volna szüksége – ehhez képest a szicíliaiak nyertek Matías Silvestre és Gonzalo Bergessio góljával, ezzel másodosztály felé röptették a „fecskéket" – a Brescia matematikailag is kiesett. Silvestre már hatgólos védő létére, ő az idény legeredményesebb hátvédje a Serie A-ban. Vass a kispadon ülte végig a meccset.

A Cagliarinak nem kellett már kiesésre gondolnia, így nem különösebben nagy meglepetés, hogy a szárdoknál sokkal motiváltabb Cesena 2–0-ra nyert – mivel a Cesena és a Lecce is három pontot szerzett, az este genovai derbit vívó Sampdoriának nagyon melege lehet.

A Bologna–Parma meccsen a kockázatminimalizálás elve érvényesült: a forduló előtt 13. és 15. helyezett csapatok 0–0-ra végeztek egymással.

20. Bari 36 4 9 23 23–54 –31 21

*: Azonos pontszámmal álló csapatok között egyelőre a gólkülönbség rangsorol, de a bajnokság végén az egymás elleni eredmény fog dönteni. Lazio–Roma 0–2, Roma–Lazio 2–0

**: A Bolognától három pont levonva