Az Atalanta is megverte a San Siróban a Milant

2012.09.15. 22:42
A Milan második hazai meccsén is elbukott (Fotó: Reuters)
Az Atalanta 1–0-ra megverte a Milant Luca Cigarini góljával a San Siróban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) harmadik fordulójában.

A Milan az első győzelmére hajtó Atalantát fogadta a San Siróban a forduló szombat esti összecsapásán.

Az első igazán nagy helyzet a vendégek előtt adódott, amikor jó támadás végén Germán Denis eltalálta a kapufát.

Hét perccel később már a piros-feketék előtt adódott nagy lehetőség, Urby Emanuelson adta be a labdát a bal oldalról, és a középen érkező Stephan El Shaarawy próbálkozása után Andrea Consigli mentett bravúrosan, majd a saját védőjéről visszapattanó labdát is kivédte.

A 31. percben ismét Consiglinek kellett védenie Massimo Ambrosini lövése után, a szünet előtti pillanatokban El Shaarawy próbálkozását is megfogta.

A szünet után is El Shaarawy veszélyeztetett: az olasz csatár eltolta a labdát védője mellett, majd a tizenhatos előteréből, középről tüzelt, de Consigli ezúttal is hárította a középre tartó lövést.

A 64. percben aztán az Atalanta megszerezte a vezetést! Luca Cigarini kapott visszagurított labdát, és 23 méterről laposan a kapu bal oldalába lőtt. 0–1

A 70. percben közel állt az egyenlítéshez a milánói csapat. Luca Antonini középre tekerte nagyon veszélyesen a labdát, de egyik hazai futballista sem tudott hozzáérni az Atalanta kapuja előtt.

A Milan tovább próbálkozott az egyenlítéssel, ám nem sikerült betalálnia. Hiába hosszabbított öt percet a játékvezető, Bojan Krkic veszélyes lövését is védte Consigli, így a piros-feketék a Sampdoria után az Atalantától is kikaptak 1–0-ra a San Siróban ebben az idényben.

MILAN–ATALANTA 0–1

1. Juventus 2 2 6–1 +5 6
2. Napoli 2 2 5–1 +4 6
3. Lazio 2 2 4–0 +4 6
4. Sampdoria 2 2 3–1 +2 5
5. Roma 2 1 1 5–3 +2 4
6. Catania 2 1 1 5–4 +1 4
7. Torino 2 1 1 3–0 +3 3