A Roma a hajrában csak bedarálta a torinóiakat

2012.11.19. 22:52
Osvaldo büntetőjével szerzett vezetést a Roma (Fotó: Action Images – archív)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának záró mérkőzésén az AS Roma hazai pályán Daniel Osvaldo és Miralem Pjanic góljával 2–0-ra legyőzte a Torinót.

A Roma nem várta túl jó formában a hétfő esti párharcot, hiszen a legutóbbi négy fordulóban háromszor is vesztesen hagyta el a játékteret.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, és 9. percre már két nagy lehetőséget is felvéshettünk a Osvaldo neve mellé, előbb 14 méterről, jobbról lőtt a bal alsó mellé, majd Lamela indította a bal oldalon, mielőtt 10 méterről a bal felső fölé tekert.

Az első negyedóra végén Totti is megpróbálkozott a bal felsőbe tekerni, 17 méterről azonban kevéssel mellé lőtt, majd a 34. percben előbb Pjanic 23 méteres lövését fogta magabiztosan Gillet, aztán Florenzi tüzelt a léc fölé a 16-os vonaláról.

A 37. percben életjelet adott végre a Torino is, Bianchi 16 méteres lövését Goicecheának kellett védenie.

A második félidő elején előbb Cerci távoli lövését védte a bal alsónál a hazai kapus, majd Totti próbálkozásánál volt Gillet a helyén.

Egy órához érve Osvaldo lövését, a túl oldalon pedig Gazzi fejesét kellett hárítania a kapusoknak, aztán a 71. percben megtört a jég: egy talán könnyű síppal befújt büntetőt Osvaldo értékesített – a bal alsóba lőtt –, így a 14. próbálkozásából megszerezte a vezetést a Roma (1–0).

A vendégek mesterét ráadásul el is küldte a játékvezető, a hazaiak nyomása pedig nem csökkent, előbb Destro 6 méterről, balról lőtt keresztbe a kapu előtt, majd Lamela törte el nagy helyzetben a labdát, így utóbbi a sorozatban hetedik mérkőzésén nem tudott már betalálni.

A 86. percben aztán Pjanic 19 méteres lövése Gazzin megpattanva kikötött Gillet kapujában – bár középen mintha lesen helyezkedett volna az egyik támadó –, így a Roma végül 2–0-ra legyőzte az újoncot.

ROMA–TORINO 2–0