Drámai hajrá után a Lazio kiejtette a Juventust

2013.01.29. 20:39
Küzdelmes meccsen a fordulatos hajrá döntött (Fotó: corrieredellosport.it)
Megvan a labdarúgó Olasz Kupa első döntőse: a Lazio! A fővárosi együttes 3–2-es összesítéssel kiejtette a Juventust, így készülhet a fináléra. Az első felvonáson Torinóban 1–1-re végeztek a felek, kedden a Lazio odahaza 2–1-re győzött, így bebiztosította továbbjutását.

1. FÉLIDŐ

A Juventusnak mindenképpen gólt kellett szereznie, ha be akart jutni a fináléba, ennek megfelelően a vendégek támadásba is lendültek már az első percekben. Agresszíven rárontottak a fővárosiakra, akiknek ez láthatóan nem ízlett az első percekben, többször is zavarba jött a Lazio hátsó alakzata, ám a lehetőségeket (többnyire szögleteket) nem tudta gólra váltani a torinói együttes.

A 9. percben Vucsinics került a földre Marchetti kapus mellett a tizenhatoson belül, ám hiába reklamált hevesen büntetőt a montenegrói, szöglet lett a dologból. A túloldalon is 11-est kértek számon Luca Bantin, a játékvezető azonban hajthatatlan volt, továbbot intett.

A félidő derekán kissé kapkodóvá váltak a csapatok, eladott labdák és apró szabálytalanságok jellemezték a játékot. A hajrában Giovinco és Vucsinics is veszélyeztetett, ám Marchetti a helyén volt, így gól nélküli döntetlennel zárult az első játékrész. A Laziót negyvenöt perc választotta el a kupadöntőtől.

2. FÉLIDŐ

Bekezdtek a csapatok ismét, az 53. percben a Lazio került előnybe: Cristian Ledesma kanyarított középre a bal oldalról, Álvaro González az ötösön belül elszakadt emberétől és bevetődve fejelt Storari hálójába. (1–0)

Sokáig úgy tűnt, hiába rohamoz a Juventus, nem tudja feltörni a Lazio védelmét, a 92. percben azonban megtört a jég: egy középre adott labdát Biava fejelt fel a levegőbe, Arturo Vidal még a lepattanás előtt megelőzte Radut és elcsente a labdát, majd öt méterről, estében a bal alsóba helyezte azt. (1–1)

Ekkor azonban még nem volt vége a meccsnek, nem sokkal később jött az újabb fordulat, Mauri szögletét a középen érkező Floccari bólintotta a vendégek kapujába, ezzel a döntőbe fejelte a Laziót. (2–1)

A másik ágon az AS Roma és az Inter küzd a fináléba kerülésért, az első meccsen a fővárosiak 2–1-re győztek odahaza.

A MECCS PERCRŐL PERCRE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! KUPADÖNTŐS A LAZIO!

95. perc: Ez hogy maradt ki! Giovinco bombáját kiütötte Marchetti, ám rossz helyre, mivel Marchisio érkezett a hosszún, a Juve középpályása azonban négy méterről nem tudta eltalálni az üresen tátongó kaput.

Mauri adott be egy szögletet a bal oldalról, a középen érkező Floccari mindenkinél magasabbra emelkedett, és megpattanó fejese a bal alsóban kötött ki. Ez ám a fordulat! A gólszerző sárgát kapott mezlevételért egyébként.

93. perc: ISMÉT VEZET A LAZIO! 2–1, FLOCCARI

Ez ám a hideg zuhany a hazaiaknak: egy bal oldali beadást követően Biava fejelte a levegőbe a labdát, a szemfüles Vidal megelőzte Radut, és öt méterről kilőtte a bal alsót.

92. perc: EGYENLÍTETT A JUVENTUS! 1–1, ARTURO VIDAL

90. perc: Hat perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Pirlo két távoli szabadrúgást is legurított – Marchetti pedig hét fős sorfallal készült –, ám a beadásokat ezúttal is kivágták a hazaiak.

86. perc: Lejött a gólszerző Álvaro González, Lorik Cana váltotta.

85. perc: Bonucci is megkapta a maga sárgáját.

84. perc: A Juventus gyakorlatilag a kapujához szögezte a Laziót, ám a házigazdák hősiesen védekeztek, egyik beívelést vágták ki a másik után.

81. perc: Giovinco esett el Biava mellett, szabadrúgást reklamált, a vége egy sárga lett az alacsony olasz csatárnak a szövegelésért.

77. perc: Mauri játszott Floccarihoz, aki eldönthette volna a meccset, ám a tizenhatoson belül csinált csele közben elcsúszott, így oda lett a lehetőség. A túloldalon Pirlo labdáját húzta le Marchetti.

76. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét is a Juventus, Fabio Quagliarella jött be Giaccherini helyett.

A mérkőzés eddigi egyetlen gólját jegyző Álvaro González szezonbeli második találatát szerezte, legutóbb novemberben, az Udinese elleni bajnokin volt eredményes.

70. perc: Csere mindkét oldalon: Sergio Floccari váltotta Klosét itt, Claudio Marchisio pedig Marronét ott.

68. perc: Conte nem várt tovább, cserélt, Padoin helyére Andrea Pirlo állt. Ha valaki tud változtatni a mérkőzésen, az Pirlo lehet.

66. perc: Újabb tizenegyest kért számon a Juventus a játékvezetőn, ezúttal Giovinco került a földre André Dias mellett, Luca Banti sípja azonban ezúttal is néma maradt.

Hernánes kiválása fájó pont lehet a Laziónak, hiszen a brazil középpályás ebben az idényben 32 tétmeccsen 11 gólt szerzett és öt asszisztott osztott ki.í

63. perc: A bosnyák Senad Lulic váltotta a megsérülő Hernánest. Marrone folytatni tudta a játékot.

Hernánes járt rosszabbul a jelek szerint, a brazil játékos vérző fejjel hagyta el a pályát a hordágyon. A visszajátszásokon látszott, hogy a 27 esztendős középpályás földre érkezés közben jókorát fejelt a gyepbe.

60. perc: Banti megállította a játékot, Marrone és Hernánes fejelt össze,mindketten lennmaradtak. Ápolás.

58. perc: A vendégeket megfogta a kapott gól, mire ezt leírtuk, Vucsinics óriási ziccerben lépett ki, ám lesen állították meg. Nem lennénk meglepve, ha Antonio Conte hamarosan cserére szánná magát.

Megtört a jég, a Lazio közelebb került a továbbjutáshoz: Cristian Ledesma adott középre a bal oldalról, a hosszún érkező González négy méterről, bevetődve fejelt a Juve hálójába. Storarinak esélye sem volt.

53. perc: VEZET A LAZIO! 1–0, ÁLVARO GONZÁLEZ

51. perc: Itt a harmadik Juve-sárga, Arturo Vidal becsúszása Cianinak ütemet tévesztett, jogos a lap.

49. perc: Az első nagyobb lehetőség a Lazio előtt adódott, ám Álvaro González hiába dőlt rá a lövésre, kirúgta a labdát a karzatra.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

A szünetben egyik csapat sem cserélt. A Laziót negyvenöt perc választotta el a döntőbe jutástól, vagy a másik fél szempontjából nézve: a Juvénak egy félideje maradt, hogy kiharcolja a továbbjutást.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0

45+2. perc: Vucsinics kapott labdát a Lazio tizenhatosán belül, hat méterről a rövidet vette célba, ám Marchetti hárított. Kicsivel később Giovinco is tesztelte a Lazio kapusát, aki ismét védett, így nem esett gól az első félidőben.

45. perc: Kettő perc lesz a ráadás az első félidőben.

42. perc: A Lazio állja a sarat, a megszerzett labdákból próbál gyors támadást vezetni a hazai csapat, ám a Juve védelme is jól szuperál, így igazán veszélyes helyzetek még alig-alig alakultak ki.

38. perc: Egy kis kapkodás után André Dias volt keményebb a kelleténél Vucsiniccsel, ám megúszta egy figyelmeztetéssel.

A 35. percben a Lazio hét, a Juventus hat eladott labdánál járt.

A másik ágon egyébként az AS Roma és az Internazionale küzd a döntőbe jutásért. Az első felvonáson a „farkasok” 2–1-re győztek odahaza.

29. perc: Abdoulay Konko buktatta Giaccherinit, jött az újabb sárga.

26. perc: Hernánes előtt adódott lövési lehetőség, a brazil játékos nem is teketóriázott sokat, rázúdította a labdát, ám nem talált kaput.

25. perc: Mauricio Isla is besárgult, Radunak lépett oda oldalról kőkeményen, ütemet tévesztve.

Nézzük, ki hogyan juthat tovább. A Laziónak egy gól nélküli döntetlen is elég a fináléhoz, s természetesen ha nyer a hazai csapat, akkor is továbbmegy. 1–1-es végeredmény esetén kétszer tizenöt perc hosszabbítás következik. Ha 2–2-es vagy annál több gólt hozó döntetlen lesz a meccs vége, akkor a Juve megy tovább, és persze akkor is, ha nyer.

23. perc: Sok szabálytalanság és eladott labda tördeli a játékot, a pályán inkább a Juventus akarata érvényesül.

17. perc: Az első negyedórában a Juventus volt aktívabb, a torinóiakon látszik – bár a kezdőcsapaton kevésbé –, hogy ismét be akarnak jutni a döntőbe.

12. perc: Büntetőt reklamáltak a hazaiak is a túloldalon, ám Luca Banti játékvezetőt ebben az esetben sem lehetett meggyőzni, továbbot intett.

11. perc: Giovinco végzett el szabadrúgást az alapvonal közeléből, megpróbálta meglepni Marchettit, ám fölé lőtt.

9. perc: Vucsinics kapott remek indítást a tizenhatoson belülre, megtolta Marchetti mellett, majd szögletre ment a labda. A montenegrói támadó tizenegyest reklamált, mondván, a hazaiak kapusa elhúzta a lábát, ám sarokrúgás lett „csak”.

5. perc: Vidal terült el fájdalmas arccal a földön egy becsúszást követően, majd lesántikált. Nagy veszteség lenne ő a vendégeknek.

4. perc: Emanuele Giaccherinié a meccs első sárgája, Klosét borította föl a Juventus játékosa egy színes kártyáért.

3. perc: A Juvénak kell a gól, nem is nézték ölbe tett kézzel a meccset a vendégek, rögtön letámadtak és szöglethez jutottak. Giovinco beadásait azonban kivágták a házigazdák.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Juventus indította útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

Az első mérkőzésen a Juventus szerzett vezetést hazai pályán Federico Peluso révén, a Lazio hajrában egyenlíteni tudott Stefano Mauri révén, így előnyösebb helyzetből várhatja a visszavágót. A vendégek kissé tartalékos kezdőcsapatot neveztek, Buffon, Marchisio, Pogba és Pirlo is csak a kispadon kapott helyet.

A bajnokságban is harcol a két együttes, 22 forduló után a Juventus vezeti a bajnokságot 49 ponttal, a harmadik Lazio mindössze hat egységgel van lemaradva. Hétvégén egyébként egymásnak adják az ellenfelet a csapatok, ugyanis a Lazio a Juvéval múlt héten ikszelő Genoát fogadja, míg a torinóiak a fővárosiakat meglepetésre legyőző Chievóhoz látogatnak.