A Juventus a 2. félidőben bedarálta a szívós Bolognát

2013.03.16. 22:50
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójának szombat esti mérkőzésén az éllovas Juventus 2–0-ra nyert a szívósan küzdő Bologna vendégeként. A torinóiak számára a Claudio Marchisio, Mirko Vucsinics páros „szállította” a győzelmet: mindkét játékos góllal és gólpasszal zárta a találkozót.

Mirko Vucsinics nem villogott, mégis a Juventus egyik leghasznosabb tagja volt (Fotó: Reuters)

Túlzás lenne azt állítani, hogy a bajnokság legeseménydúsabb első félidejét produkálta a címvédő és az amúgy jó formában lévő, legutóbbi három meccsén (Fiorentina, Cagliari, Inter) kilenc pontot gyűjtő Bologna. Pedig nem úgy indult, hogy a felek a szünetben – a statisztika szerint – végül együtt egyetlen kaput találó lövéssel kénytelenek szerénykedni.

A 7. percben Alessandro Diamanti került közel hozzá, hogy megszerezze a vezetést a hazaiaknak: Gianluigi Buffon futott ki a tizenhatoson kívülre, és ugyan Alberto Gilardinót sikerült elválasztania a labdától, az irányító tüzelhetett, ám a Juventus szerencséjére Giorgio Chielliniről szögletre pattant a labda.

A másik oldalon Arturo Vidal közelről az égbe bombázott lövésével teremtetett először veszélyt Gianluca Curci kapuja előtt, majd sokáig semmi. Legjobb esetben is visszafogottnak nevezhetjük a következő húsz perc támadásépítési próbálkozásait – mindkét oldalon. Jellemző, hogy Mirko Vucsinics akkor került először igazán helyzetbe, amikor a 37. percben Simone Padoin beadása elment a lába mellett. De passzivitásával nem volt egyedül: Federico Peluso tíznél is kevesebbszer ért labdába az első játékrészben...

Aztán a fordulás után mintha Gilardino lesállás miatt – jogosan – érvénytelenített gólja megadta volna az utolsó figyelmeztetést a torinóiaknak: előbb Sebastian Giovinco alakított ki nagy helyzetet (a 11 méterről leadott lövést Curci ütötte ki), majd Vucsinics szerezte meg a vezetést. Amolyan „vízilabdás” góllal került előnybe a Juventus: Claudio Marchisio szerzett labdát, majd passzolta fel a montenegróihoz, aki a nem sokkal korábban beálló – és kifejezetten lassan reagáló – Naldo mellett egy pillanat alatt lefordult, majd Curci alatt a hálóba lőtt. 0–1

A bolognaiak egyre idegesebben és ennek megfelelően egyre több szabálytalansággal viselték a hátrányt, ám mielőtt a találkozó végleg elfajult volna rugdosódásba, a 74. percben megpecsételődött a sorsuk: Marchisio ezúttal is Vucsiniccsal játszott össze, a csatár ráadásul remek passzt adott vissza, a középpályás pedig külsővel a bal alsóba helyezett. 0–2

Antonio Conte joggal ünnepelte csapatát a hosszabbítás perceiben: a Juventus bedarálta ellenfelét a második félidőben, megérdemelt győzelmet aratott, és 12 pontra növelte előnyét a Napolival szemben.