Nemzetisport.hu 2012.10.31 22:54 Frissítve: 2014.10.15 02:40

A Juve és az Inter is győzelemmel hangolt a csúcsrangadóra

Győzelemmel készült a szombati Derby d'Italiára a Juventus és az Internazionale is: a torinóiak a Bologna, a milánóiak a Sampdoria ellen nyertek hazai pályán. Kikapott a Napoli, így a tabellán az Inter mögé szorult, nem tudott nyerni a Lazio és az Udinese, ismét 3–2-es vereséget szenvedett a Roma.

Pogba kiváló játékát győztes góllal koronázta meg (Fotó: Action Images)

JUVENTUS–BOLOGNA

Torinóban Andrea Pirlo nyilván három ponttal szerette volna megünnepelni, hogy már két éve nem volt tagja bajnoki mérkőzésen vesztes csapatnak – a Bologna viszont nem csak statisztálni érkezett, hanem kőkeményen védekezni, így egy félidő után tartotta a gól nélküli döntetlent. A Juvéból Paul Pogba jutott a legközelebb a gólhoz, de egy óriási lövését hárította a kapus helyett a kapufa, majd egy szabadrúgás után tiszta helyzetből a jobb alsó sarok mellé fejelt. A játékrészt két meg nem adott gól (egy itt, egy ott) is színesítette.

A második félidő kilencedik percében tört meg a Bologna ellenállása, ehhez egy remek Juventus-akció kellett: Pogba előrenyesett labdáját Emanuele Giaccherini fejelte középre, az üresen érkező Fabio Quagliarella pedig megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A Juve némiképp takaréklángon folytatta, ám nem sikerült megőriznie a vezetést: a 70. percben Saphir Sliti Taider óriási, tizenhatoson kívülről eleresztett lövése akadt meg a kapufa segítségével a hosszú sarokban. Kapcsolt a Juve, és megkísérelte visszaszerezni a vezetést, de a csereként beállt Vucsinics nem tudott betalálni, Pirlo pedig kapu fölé csavart egy szabadrúgást. A Bologna a 92. percig őrizte az ikszet, ekkor azonban Giovinco bal oldali beívelését a mezőny legjobbjának bizonyuló Pogba közelről a kapuba fejelte. A Juventus így nincs lőtávolban az Inter elleni csúcsrangadó előtt, a következő fordulót is biztosan az élen fejezi be.

INTER–SAMPDORIA

Az Internazionale öt győzelemből „érkezve” további önbizalom-növelést tervezett a Sampdoria ellen, ehhez képest egy félidő után 0–1-re állt egy csúnya egyéni hiba következtében. A bakit Andrea Ranocchia követte el és Gianni Munari használta ki, az Inter pedig ez előtt és után hiába támadott, nem tudott betalálni – Antonio Cassano, Fredy Guarín is helyzetet hagyott ki, Diego Milito pedig kevéssel maradt le egy beadásról (és a valószínű gólról).

Milito sikeres büntetője

A második félidő elején Andrea Costa összehozott egy Inter-büntetőt és még ki is állították – Milito köszönte a lehetőséget, kiegyenlített a tizenegyesből. Az Inter „Hercege" a 2012-es évben már 25. Serie A-gólját szerezte meg – eredményesebb ebben a naptári évben az olasz élvonalban, mint bármely más játékos.

A milánóiak nem álltak meg itt, hajtottak a második gólért, amelyet a 68. percben meg is szereztek: Renan hibája után fordult az Inter, a kontra végén Cassano Palacio elé tálalt, aki kihasználta az előtte adódó lehetőséget és kilőtte a hosszút. A harmadikat Guarín szerezte meg a 81. percben (a támadás során lest észlelő és reklamáló Ciro Ferrarát elküldte a bíró a kispadról), Eder szépítése már későn jött, így az Inter is győzelemmel hangolt a Derby d'Italiára.

ATALANTA–NAPOLI

A Napoli a továbbra is sérült Edinson Cavani nélkül elszenvedte második vereségét a bajnokságban. A bergamóiak a chilei Carlos Carmona jól eltalált lövésével szerezték meg a vezetést a 19. percben, és a szünetig különösebb nehézségek nélkül tartották is előnyüket, a Napoli támadásai nem sok veszélyt rejtettek magukban.

A második játékrészben már több lehetőségük volt a nápolyiaknak, de ezekből egyet sem tudtak kihasználni, így a következő fordulót már csak harmadikként várhatják.

PARMA–ROMA

A már-már menetrendszerű Erik Lamela gól ezúttal is érkezett (az argentin támadó a legutóbbi négy bajnokiján ötödször volt eredményes), ám hiába került előnybe a Roma már a 8. percben, ezt csakúgy, mint az Udinese ellen, ezúttal sem tudta megtartani. A Parma már az első félidőben fordított: előbb az orrtörés gyanújával lecserélt Amauri helyére beállt Ishak Belfodil egyenlített – a kapus Antonio Mirante jegyezte a gólpasszt –, majd a lestaktikát kijátszó Marco Parolo mattolta Maarten Stekelenburgot.

A második félidőben a hazaiak világbajnok védőjük, Cristian Zaccardo góljával 3–1-re elhúztak, de Francesco Totti visszahozta a Roma reményeit. A vendégek ikonja tizenegyest hibázott, ám a kipattanót már gólra váltotta, ezzel a 17. találatát jegyezte a Parma ellen – ennél többször egy másik csapat kapuját sem vette be. Ez azonban a lehető legkevésbé sem vigasztalhatta, ugyanis ismét kikaptak, a Parma pedig győzelmével megelőzte őket, és feljött a 6. helyre.

LAZIO–TORINO

A Lazio a hétvégén Firenzében nemcsak három pontot bukott, hanem kiállítás miatt elvesztette két alapemberét is. Az eltiltott Cristian Ledesma és Hernanes távollétében nem is kezdett jól a római csapat, a 10. percben hátrányba került a lengyel védő, Kamil Glik fejesével. A hazaiak ezután nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért a felázott talajú Stadio Olimpicóban (sokáig az is kérdéses volt, meg tudják-e rendezni a találkozót), ez végül a második félidő elején jött össze nekik. Stefano Mauri találata után hamar meg is fordíthatta volna a meccset a Lazio, de a csapatkapitány Tommaso Rocchi csak az oldalhálót találta el, miután elhúzta a labdát a kapus mellett. A játék a továbbiakban is többnyire a Torino térfelén zajlott, de a kékek előnye meddőnek bizonyult, maradt az 1–1.

A TÖBBI PÁLYÁN...

A Cagliari a kétgólos, gólpasszt is adó Nene vezérletével fél óra alatt ledarálta a Sienát, mely 3–0-s hátrányból már csak szépíteni tudott, a pontszerzésre nem volt esélye (pláne, hogy büntetőt is rontott). A szárdok négyes győzelmi szériában menetelnek.

Antonio Di Natale büntetőből szerzett vezetést az Udinesének, de az előző fordulóban az AS Romát legyőző friuliak nem tudták megtartani az előnyt a Catania ellen hazai pályán. A szicíliaiak Castro révén egyenlítettek, Lodi révén a 86. percben fordítottak, de Di Natalénak közvetlenül a lefújás előtt még „maradt egy tölténye”, egalizált.

A Chievo korán emberelőnybe került a Pescara ellen, de csak a hajrában tudta ezt – két gyors egymásutánban elért góllal – kihasználni.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ
Atalanta–Napoli 1–0 (Carmona 19.)
Cagliari–Siena 4–2 (Nene 6., 26., Sau 28., Thiago Ribeiro 89., ill. Bogdani 42., Calaio 93.)
Chievo–Pescara 2–0 (Luciano 75. – 11-esből, Stoian 76.)
Internazionale–Sampdoria 3–2 (D. Milito 52. – 11-esből, Palacio 68., Guarín 81., ill. Munari 20., Eder 94.)
Juventus–Bologna 2–1 (Quagliarella 54., Pogba 92., ill. Sliti Tauder 71.)
Lazio–Torino 1–1 (Mauri 57., ill. Glik 10.)
Parma–Roma 3–2 (Belfodil 34., Parolo 37., Zaccardo 65., ill. Lamela 8., Totti 71.)
Udinese–Catania 2–2 (Di Natale 29. – 11-esből, 93. ill. Castro 62., Lodi 86.)
20. Siena 10 2 3 5 11–14 –3  3
A Sampdoriától és a Torinótól 1-1, az Atalantától 2, a Sienától 6 pont levonva.

2019.05.26 20:03:16

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

A Sassuolo ellen odahaza fordító Atalanta lett a bronzérmes, a Milan és a Roma az El-be jutott, benn maradt a Genoa.

2019.05.19 20:12:41

Lautaro Martíneznek semmi sem jött össze a rangadón. Ellenben a Napoli a második félidőben lesimázta az Intert.

2019.05.19 20:15:26

Ilicic vezető gólját a hajrában egyenlítette ki Mandzukic.

2019.05.15 20:23:14

Hiába volt jobb formában az Atalanta, a hajrá a hazaiaké volt Rómában, megvan a „kis Inzaghi” negyedik Coppája.

2019.05.12 20:06:04

A második félidőben kerekedett a bajnok fölé a hazai csapat, és két góllal nyert.