A Juve elhozta a három pontot Rudolféktól

2010.11.21. 14:32
Az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Juventus egy Eduardo-öngóllal és egy Milos Kraszics-találattal idegenben 2–0-ra legyőzte Rudolf Gergely csapatát, a Genoát. A magyar légióst a 78. percben küldte pályára edzője. A torinói együttes sikerével feljött a 3. helyre.

Kraszics (balra) gólja állította be a végeredményt (Fotók: Action Images)

Jól kezdte a mérkőzést a Juventus, hiszen mindjárt az első helyzetéből megszerezte a vezetést a 18. percben, igaz, ehhez nem kismértékű genovai asszisztálásra is szükség volt… Marchisio lőtt 11 méterről kapura egy visszafejelt labdát, amely Dainelli lábán megpattanva és Eduardo kezét is érintve a jobb oldali kapufát találta el, s onnan visszavágódva a kapus fejét, ahonnan saját hálójába került – öngól! (0–1).

EDUARDO ÖNGÓLJA

A kapott gól utáni hazai sokkot nem sokkal később újabb követte: Kraszics ment el a jobb oldalon, majd a 16-oson belülre törve kapura lőtt. Eduardo kezéről előbb a jobb oldali kapufára vágódott a labda, majd a hálóba (0–2).

KRASZICS TALÁLATA

A 27. percben centik választották el a hazaiakat a szépítő találat megszerzésétől, ám Criscito 16 méteres lövése után a labda a lécről kifelé pattant. Nem sokkal később már centik sem hiányoztak, ám a hazai találat előtt Toni kezezett, így végül érvénytelenítették a gólt.

A folytatást Aquilani kaput elkerülő lövési kísérlete vezette fel, majd bár a hazaiak próbálkoztak, mindenféle átütőerőt nélkülöző támadásaik sokáig nem kristályosodtak ki helyzetek formájában.

A 67. perctől aztán kissé felpörögtek a vendéglátók, és előbb Rafinha beadása után Toni fejesével, majd Hardzsa 25 méteres, Sissokón megpattanó lövésével veszélyeztettek, utóbbit Storarinak hátrafelé vetődve kellett léc fölé paskolnia.

A 78. percben Toni lekészítése után Destro kísérlete kerülte el a kaput (közvetlenül a helyzet után cserélték be Rudolfot Veloso helyére), majd négy perccel később Marchisio 14 méterről, balról leadott lövésébe vetődött bele szépen a hazaiak kapusa.

A 84. percben ismét kapufáig jutottak a hazaiak, azonban Hardzsa 25 méteres lövése ugyanúgy a lécen csattant, mint Criscito első félidei próbálkozása, majd végül a 91. percben még Destro közeli, jobb oldalról leadott lövését hárította bravúrral Storari, így végül a látogatók 2–0-ra nyertek, és sikerükkel a 3. helyre ugrottak fel a tabellán.