Serie A: szoros meccsen nyert a Monza, nem bírt egymással a Frosinone és a Verona

S. B.S. B.
2024.01.28. 17:03
Egy góllal nyert a Monza (Fotó: Getty Images)
A Monza 1–0-s győzelmet aratott a Sassuolo ellen, míg a Verona és a Monza 1–1-es döntetlent játszott egymással az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ugyan a mérkőzés első perceiben a Sassuolo játszott fölényben, mégis a Monzának voltak nagyobb helyzetei. A hazaiak a 22. percben szereztek egy meg nem adott gólt, majd a 31. percben hivatalosan is megszerezték a vezetést Andrea Colpani pontos lövésével. A második játékrész már kevésbé alakult eseménydúsan, mindkét gárdának akadtak lehetőségei, de többször már nem sikerült betalálniuk. 1–0

A Verona találkozóján a 37. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, de Ondrej Duda nem tudott élni a lehetőséggel. A félidő hosszabbításában megtört a jég, Tomás Suslov találatával mégis előnnyel fordulhatott a Hellas. A folytatásban teljesen átvette az irányítást a Frosinone, minek eredményeképp az 58. percben Kaio Jorge fejjel kiegyenlített egy szöglet után. Ezt követően már a vendégek is elégedettnek tűntek az eredménnyel, így egyik csapat sem tett komoly erőfeszítést, hogy újabb gólt szerezzen – maradt az 1–1.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Monza–Sassuolo 1–0 (Colpani 31.)
Hellas Verona–Frosinone 1–1 (Suslov 45+3., ill. Jorge 58.)
KÉSŐBB
18.00: Lazio–Napoli (Tv: Sport1)
20.45: Fiorentina–Internazionale (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Genoa–Lecce 2–1 (Retegui 70., Ekuban 76., ill. Krsztovics 31.)
HÉTFŐN
20.45: Salernitana–Roma (Tv: Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atalanta–Udinese 2–0 (Al. Mirancsuk 33., Scamacca 45+1.)
Juventus–Empoli 1–1 (Vlahovics 50., ill. Baldanzi 70.)
Kiállítva: A. Milik (18., Juventus)
Milan–Bologna 2–2 (Loftus-Cheek 45., 83., ill. Zirkzee 29., Orsolini 90+2. – 11-esből)