Serie A: a Juventus felejthető meccsen gyűrte le a Leccét

M. B.M. B.
2023.09.26. 22:45
Nem ez volt az idény legizgalmasabb meccse az olasz bajnokságban (Fotó: Getty Images)
A Juventus 1–0-s győzelmet aratott a Lecce ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában, ezzel javítani tudott a hétvégi, Sassuolo elleni zakó után.

Nem volt valami mozgalmas a torinói találkozó első félideje, a Juventus ugyan fölényben játszott, négyszer el is találta a meccs előtt még dobogós (!) Lecce kapuját, de Falcone eszén nem lehetett túljárni. A „zebrák” a 57. percben törték meg a jeget, miután Rabiot bal alsó felé tartó fejesét Arkadiusz Milik a hálóba sodorta (VIDEÓ ITT). A folytatásban az Allegri-csapat magabiztosan őrizte az előnyét, de nem erőltette meg magát az újabb találatért, míg a Lecce a kapott gólból eredő hátránya dacára sem teremtett komoly veszélyt a hazai kapu előtt. A ráadásban Kabát második sárga lappal kiszórta a játékvezető, de ez már nem osztott, nem szorzott – a végeredmény 1–0 lett, a Juve felejthető meccsen gyűjtötte be a három pontot.