Serie A: kikapott Veronában a Roma, simán nyert a Milan

B. A.B. A.
2023.08.26. 22:55
Giroud duplázott, magabiztosan nyert a Milan (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában a Milan 4–1-re legyőzte a Torinót, míg a Roma 2–1-es vereséget szenvedett Veronában.

MILAN–TORINO

A Milan–Torino mérkőzés első harminc percében nem született találat, utána viszont beindult a gólgyártás mindkét csapat részéről. Előbb egy kontratámadás végén Christian Pulisic érkezett a második hullámban és öt méterről a kapu jobb oldalába helyezte a labdát a 33. percben. 1–0

Három perccel később egyenlített a Torino, Perr Schuurs talált Maignan kapujába. 1–1

Ezt követően tizenegyeshez jutottak a hazaiak, amit Olivier Giroud magabiztosan értékesített, így ismét előnybe került a Milan. 2–1

Azonban itt még nem volt vége, az első félidő ráadásában Théo Hernandez a kimozduló kapust átemelve megszerezte csapata harmadik találatát is. 3–1

A második játékrészben ismét tizenegyeshez jutott a Milan. Ezúttal is OlivierGiroud állt a labda a mögé, és a francia másodszor sem hibázott: beállította a 4–1-es végeredményt.

HELLAS VERONA–ROMA

Nem volt ilyen sima a Verona–Roma találkozó. A fővárosiak már a 4. percben hátrányba kerültek, miután Rui Patricióról Ondrej Duda elé pattant a labda, s a szlovák játékos négy méterről a kapuba talált. 1–0

Az első félidő hosszabbításában megduplázta előnyét a Verona. A hazaiak a saját tizenhatosuknál szereztek labdát, Duda indította Cyril Ngongét, aki a félpályán át vezette a labdát, majd a hálóba lőtt. 2–0

A szünetben három helyen is változtatott José Mourinho, aminek meg is lett az eredménye. A csereként beálló Husszem Auar szépített az 56. percben. 2–1

A 84. percben Isak Hien kiállítása miatt emberelőnybe került a Roma, majd egy perccel később Lorenzo Pellegrini szabadrúgása a keresztlécen csattant. Az egyenlítés nem sikerült, így a Roma két meccs után nyeretlen, míg a Verona százszázalékos.