Serie A: három gól, három pont, a Roma nyert az Udinese ellen

2023.04.16. 22:42
Pellegrini (balra) lövése a kapuban kötött ki (Fotó: Getty Images)
Az olasz Serie A 30. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén a Roma hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Udinesét, és sorozatban harmadik bajnokiján nyerve őrzi harmadik helyét a tabellán.

Sorozatban harmadik bajnoki győzelmére készült a Roma az Udinese ellen, s úgy indult, hogy a hazaiak jóval nagyobb erőt fordítanak jó szériájuk folytatására, mint a vendégek saját egymás után két nyeretlenül megvívott bajnokiból álló sorozatuk befejezésére.

Ez aztán további nyomatékot kapott bő tíz perccel az első félidő vége előtt, amikor az addig is veszélyesebben futballozó hazaiak egy kezezést követő videózás után tizenegyeshez jutottak – Lorenzo Pellegrini fejese nyomán ért a labda Roberto Pereyra kezéhez. A büntetőt ugyan Bryan Cristante a kapufára rúgta, ám a kipattanót Edoardo Bove a kapu közepébe vágta, megszerezve a vezetést csapatának.

BOVE GÓLJA

A szünetig a Romának lett volna lehetősége növelni az előnyét, de Pellegrini szabadrúgását nagy vetődéssel védte Marco Silvestri, így egygólos hazai előnnyel vonultak pihenni a csapatok.

Ami aztán az első félidő végén Pellegrininek nem jött össze pontrúgásból, az sikerült neki fordulás után tíz perc játék után akcióból: Andrea Belotti remek kiugratása után emelt okosan az Udinese kapujába – Silvestri kapus lábbal még beleért, de védeni már nem tudott.

PELLEGRINI TALÁLATA

Némi meglepetésre negyedórával később az Udinese jutott tizenegyeshez, ám a meccs első büntetőjét összehozó Pereyra rosszul helyezett lövését Rui Patrício hárította.

A hajrában még mindig csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, a végeredményt a ráadás pillanataiban Tammy Abraham állította be, amikor szép mozdulattal fejelt a jobb felső sarokba Leonardo Spinazzola beadásából.

A Roma zsinórban harmadik bajnokiját is megnyerte, az Udinese ugyanilyen hosszú nyeretlenségi sorozatnál tart. Az újabb három ponttal José Mourinho csapata továbbra is őrzi harmadik helyét a tabellán, s matematikailag is közelít ahhoz a ponthoz, hogy bebiztosítsa európai kupaindulását a következő idényre. 3–0

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ
Roma–Udinese 3–0
(Bove 37., Lo. Pellegrini 55., Abraham 90+1.)
KORÁBBAN

Lecce–Sampdoria 1–1 (Ceesay 31., ill. Jesé 75.)
Torino–Salernitana1–1 (Sanabria 57., ill. Vilhena 9.)

Sassuolo–Juventus 1–0 (Defrel 65.)

HÉTFŐ
20.45:
Fiorentina–Atalanta (Tv:Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Cremonese–Empoli 1–0(Dessers 4.)
Spezia–Lazio0–3(Immobile 35. – 11-esből, Felipe Anderson 52., Marcos Antonio 89.)