Serie A: Zappacosta szépségdíjas gólt lőtt, az Atalanta legyőzte a Laziót

M. B.M. B.
2023.02.11. 22:45
Zappacosta joggal örül, bődületesen nagy gólt lőtt a Laziónak (Fotó: Getty Images)
Kétgólos győzelmet aratott az Atalanta a Lazio otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 22. fordulójában.

Egymás után jöttek a vendéghelyzetek a mérkőzés elején, de Provedel állta a sarat. Ezután a hazaiak veszélyeztettek, Immobile lövése viszont nem talált kaput. A 23. percben az egyébként parádésan védő Provedel sem tudott segíteni a „sasokon”: Davide Zappacosta óriási gólt ragasztott a hazai kapu bal felső sarkába (VIDEÓ ITT). A 35. percben De Roon vette célba a hazai kaput, a labda ezúttal centikkel zúgott el a kapufa mellett. A szünet előtt Zaccagni lábában volt az egyenlítés, de Musso bravúrral védett.

A fordulás után Marizio Sarri cserék sorával próbált frissíteni, gólt azonban az Atalanta szerzett, a 65. percben Lookman átadásából Rasmus Höjlund sodorta kapuba a labdát (VIDEÓ ITT). Ugyanez a Höjlund nem sokkal azelőtt a Lazio védői között elvágtatva ziccerben vette célba Provedelt – teljes letargiában futballozott a római alakulat. A hátralevő időben a Lazio erőlködött ugyan, de csak kósza lövésekig jutott – meglepően simán nyert az Atalanta, amely a megszerzett három ponttal feljött a tabella harmadik helyére. Ezzel szemben a Lazio marad hatodik, és készülhet a Kolozsvár elleni Ekl-találkozóra.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Lazio–Atalanta 0–2
(Zappacosta 23., Höjlund 65.)

KORÁBBAN
Empoli–Spezia 2–2 (Cambiaghi 71., Vignato 90+4., ill. Verde 25., 31. – az elsőt 11-esből)