Hiába nyert a Roma, a Lazio jutott a kupadöntőbe

2017.04.04. 20:40
Ciro Immobile a Lazio második gólját lövi (Fotó: AFP)
Az Olasz Kupa elődöntőjének visszavágóján a Roma 3–2-re nyert a Lazio ellen, de mivel az első meccsen a Lazio 2–0-ra nyert, így a vereség ellenére is a vendégek örülhettek.

OLASZ KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Roma–Lazio 3–2 (1–1)
Róma, Stadio Olimpico. V: Rizzoli
Roma: Alisson – Rüdiger, Manolasz, Juan Jesus (Bruno Peres – a szünetben), Emerson – Paredes (Totti, 81.), Strootman – Szalah, Nainggolan, El Shaarawy (Perotti, 70.) – Dzeko. Vezetőedző: Luciano Spalletti
Lazio: Strakosha – Bastos, De Vrij (Hoedt – a szünetben), Wallace – Basta, Parolo, Biglia (Murgia, 71.), Milinkovics-Szavics, Lulic, J. Lukaku – Felipe Anderson (Keita, 57.), Immobile. Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: El Shaarawy (43.), Szalah (66., 90.), ill. Milinkovics-Szavics (37.), Immobile (56.)
Összesítésben: Lazio–Roma 4–3

Elégedett Lazio állt ki a Roma ellen az Olasz Kupa elődöntőjének visszavágóján, hiszen az első meccsen alaposan meglepte a riválisát, és 2–0-ra nyert.

A Roma elsősorban annak örülhetett, hogy hosszú szünet után visszatértek az ultrák a lelátóra, és kiváló hangulatot teremtettek a derbire.

Már a 3. percben előnyt szerezhetett volna a Roma, csakhogy Dzeko 5 méterről nem találta el a kaput, pedig nagy lehetőség volt. A Lazio ült az előnyén, hagyta, hogy támadjon a Roma, a biztos védekezésében és gyors támadóiban bízott.

Ennek megfelelően támadtak is a Farkasok rendületlenül, mentek előre, de az utolsó átadásokba rendre hiba csúszott.

Aztán a Lazio az első igazi helyzetét kihasználta, mert a 37. percben Manolasz hajmeresztő hibája után már Immobile is gólt lőhetett volna, de ekkor még Alisson védett, de a kapusról kipattanó labdát Milinkovics-Szavics bevágta. 0–1

Ha volt valami, amit nagyon el szeretett volna kerülni a Roma, akkor az éppen a vendégek gólja volt, de nem sikerült...

A bordó-sárgákért szorítókban felmerült a kérdés, vajon ki fog itt gólt lőni? Erre a választ alig hat perc múlva El Shaarawy adta meg, aki de Vrij ügyetlenkedését kihasználva lőtte a hálóba a labdát. 1–1

A második félidőre úgy jött ki a Roma, hogy tudta, legalább három gólt kell szereznie és egyet sem kapnia. Nem sikerült, mert Immobile ugrott ki a leshatáron, és nagyon higgadtan használta ki a helyzetét az 56. percben. 1–2

Tíz percre rá sikerült az egyenlítés, El Shaarawy remek helyzetfelismerés után a kapufát találta el, de a kipattanót Szalah a hálóba lőtte. 2–2

Ahogy múltak a percek, úgy vált egyre biztosabbá, hogy a Lazio jut a kupadöntőbe, de a Roma így is harcolt a győztes gól megszerzéséért. Még Francesco Totti is beállt az utolsó tíz percre, amelyben számos nagy helyzetet kihagytak a hazaiak.

Aztán a 90. percben sikerült a Romának megszereznie a vezetést, egy kipattanó labdát Szalah lőtt közelről a kapuba. 3–2

Így a győzelem meglett, de a kupadöntőbe a Lazio jutott. Az ellenfele egyelőre nem ismert, mert a Juventus szerdán Nápolyban lép pályára 3–1-es előnnyel.

MÁSODIK FÉLIDŐ

94. perc: Vége a meccsnek, nyert ugyan a Roma, de a Lazio jutott a kupadöntőbe. 3–2
92. perc: Emerson
beadását Dzeko fejelte mellé.
90. perc: NÉGY PERC A HOSSZABBÍTÁS.
90. perc: GÓÓÓÓÓL! MÁR A ROMA VEZET!
Nainggolan életerős lövését Strakosha középre ütötte ki, éppen Szalah elé, aki 5 méterről a hálóba lőtt. 3–2
86. perc: Óriási helyzet! Strakosha
röviden ütötte ki a labdát, éppen Strootman elé, aki 12 méterről lőtt, de egy bevetődő védőről fölé pattant a labda.
82. perc: Szalah
került lövőhelyzetbe 11 méterre a Lazio kapujától, nagy lövését lábbal védte Strakosha.
81. perc: JÖN TOTTI! Paredes
helyett állt be a legenda az utolsó tíz percre.
78. perc: Lulic
kért ápolást, ezekben a percekben tíz emberrel játszik a Lazio.
77. perc: Milinkovics-Szavics
végzett el szabadrúgást 24 méterre a Roma kapujától. A lövés nem volt jó, fölé szállt.
74. perc: Perotti
esett el a tizenhatoson belül, de senki sem bántotta. Műesésért járt a sárga.
73. perc: Strootman
került nagy helyzetbe, de Strakosha védett.
71. perc:
A Lazio is reagált, Biglia helyett Murgia.
70. perc:
Cserélt a Roma, El Shaarawy helyett Perotti.
Szalah 13. gólja volt a szezonban, a kupában eddig még nem talált be.
66. perc: GÓÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A ROMA! El Shaarawy
lőtt 7 méterről a bal kapufára egy szép csel után, a kipattanót Szalah vágta a hálóba. 2–2
63. perc: Emerson
beadását Hoedt mentette Dzeko elől.
58. perc:
A Curva Sud, a Roma tábora néma csendben, a Curva Nord, a Lazio híveivel viszont zengi a dalokat.
57. perc:
Cserélt a Lazio, Felipe Anderson helyett Keita a pályán.
Kitámadott a Roma, és megbánta. Úgy néz ki, Róma „kék fele” megy a kupadöntőre.
56. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A LAZIO! Immobile
ugrott ki egy remek átadással szinte a félpályáról, egyedül vezette a labdát a kapusra, majd jobbal a bal alsóba lőtt. 1–2
54. perc: Immobile
kapott nagyszerű labdát, majd ajtó-ablak helyzetben mellé lőtt.
52. perc: Bruono Peres
ívelt a kaputól 7 méterre álló Dzeko felé, de a fejes gyenge volt.
48. perc: Lukaku
rúgott oda Strootmannak, ő is kapott egy sárgát.
46. perc:
Cserélt a Lazio, De Vrij helyett Hoedt lépett pályára. A Roma is változtatott, Juan Jesus helyett Bruno Peres érkezett.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, az állás döntetlen, de a zászló a Laziónak áll. 1–1
43. perc: GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A ROMA!
Rüdiger adott középre, de Vrij nem találta el a labdát, ellentétben El Shaarawyval, aki 11 méterről kiegyenlített. 1–1
38. perc: Paredes
rúgott oda Bigliának, kapott is egy sárgát.
Összesítésben három gól a Lazio előnye, már négyet kellene szereznie a Romának, hogy továbbjusson.
37. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A LAZIO!
Manolas egészen elképesztő hibát követett el a saját tizenhatosán belül, Immobile lecsapott a labdára, 8 méterről lőtt, a labdát hihetetlen bravúrral kipaskolta Alisson, de éppen Milinkovics-Szavics elé, aki 6 méterről az üres kapuba lőtt. 0–1
31. perc:
Mivel Dzeko és Felipe Anderson még külön rátett egy lapáttal, mindketten kaptak egy-egy sárgát.
30. perc: Bastos
játszotta el, hogy Dzeko rálépett a lábára, ezért kakaskodni kezdtek a játékosok, de a bíró békét teremtett.
28. perc: Strootman
játszott jobbra Szalahnak, aki nem lőtt, pedig jó lehetőség adódott előtte, inkább középre adott, de a védők mentettek.
26. perc: Itt az első sárga. Nainggolan
érdemelte ki, mert szabálytalankodott Felipe Andersonnal.
25. perc: Szalah
lódult meg a jobb oldalon, már bent járt a tizenhatoson belül, amikor de Vrij szenzációsan szerelte.
24. perc: Rüdiger
tette középre a labdát, Milinkovics-Szavics rosszul ért bele, de Strakosha éber volt, és mentett.
20. perc: El Shaarawy
lőhetett a bal oldalról, Strakosha vetődve balra ütötte ki a labdát, amelyről Szalah alig maradt le.
19. perc: Felipe Anderson
lódulhatott meg a jobb oldalon, de a passza gyenge volt, nem jutott el Immobiléhoz.
16. perc:
Jobb oldali beadás után Dzeko felé szállt a labda, de túl magasan, Strakosha könnyedén lehúzta.
14. perc: Ezt jól elrontotta a Roma, pedig sokan gyülekeztek a Lazio tizenhatosán belül. Hiába, mert rossz volt a beadás.
11. perc: Emerson
lőtte a labdát élesen középre, Dzeko rárajtolt, de nem érte el a labdát, amely kigurult az alapvonalon túlra.
8. perc: Paredes
állt a labda mögé, de a sorfalat találta el, jöhetett a Roma-szöglet.
7. perc:
Kiváló helyről, 18 méterről kapott szabadrúgást a Roma.
5. perc: MOST PEDIG A LAZIO HIBÁZOTT! Immobile
került helyzetbe a Roma ötösnél, de ügyetlenül találta el a labdát, amely elgurult a bal alsó mellett.
4. perc: Manolas
méltatlankodott, hogy a bíró nem fújta le azt, hogy szerinte lökték.
3. perc: MEKKORA ROMA-HELYZET! Emerson
ívelt remekül az ötösre, érkezett Dzeko, de jobbal centiméterekkel lőtt a jobb alsó mellé. Nehéz volt elképzelni, hogy ezt ki lehet hagyni...
2. perc:
Remek a hangulat az Olimpicóban, mivel az ultrák hosszú idő után visszatértek, és teli torokból biztatják a csapatukat.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Roma tiszta bordóban, a Lazio tiszta világoskékben játszik.