Serie A: volt esélye a Milannak, ám a Juve sorozata tovább él

2016.04.09. 22:48
Buffon nagy védésekkel ...<br />
Tovább tart a Juventus labdarúgócsapatának október 28. óta őrzött veretlenségi sorozata a Serie A-ban: a torinói gárda ezúttal az AC Milan vendégeként fordítva nyert 2–1-re – annak ellenére, hogy január 10. óta először kapott gólt a bajnokságban nem tizenegyesből.

Szép képsorokkal kezdődött a Milan–Juventus találkozó, hiszen a milánói B-közép teljes kanyart betöltő élőképpel, a stadion pedig egy percen át tartó vastapssal búcsúzott a múlt vasárnap elhunyt Cesare Maldinitól.

A meccs is méltó volt az emlékezéshez, és az első szakasza inkább a Milan fölényét hozta. Ennek jele volt, hogy Ignazio Abate (lecsúszott?) beadása után a 8. percben a bal oldali kapufáról pattant kifelé a labda. Majd Gianluigi Buffon védett óriásit, az M’Baye Niang hiányában a kezdőbe kerülő Mario Balotelli szabadrúgásánál a gólvonalon állította meg a labdát. A 18. percben viszont már a világbajnok kapuvédő is tehetetlen volt, Balotelli szöglete Alexet találta üresen a kaputól 8 méterre, aki bevetődve fejelt a kapuba. A Juve legutóbb január 10-én kapott nem büntetőből születő gólt a bajnokságban! 1–0

A Milan nyolc találatot szerzett már a Serie A-ban szögektből, a legtöbbet az összes csapat közül – csak Alex egyedül ebből háromnál jár.

A gól után észhez tért a Juventus, Stephan Lichtsteiner pörgetése már az ébredés jele volt, aztán Claudio Marchisio lövése jelentett veszélyt, de Gianluigi Donnarumma biztosított. Alex a 26. percben még mentett Mario Mandzukic elől, egy perccel később viszont Alessio Romagnolival együtt csak mozizta, ahogy a horvát csatár remekül játszik össze Álvaro Moratával, majd a visszakapott labdát higgadtan helyezi el Donnarumma mellett. 1–1

Fordulás után ismét Buffon tette hozzá a magáét a Juventus játékához, amikor lécre tolta Balotelli próbálkozását, utána a csatár a kapuba juttatta a labdát, ám kézzel, így joggal jött Daniele Orsato sárga lapja.

... Pogba pedig góllal járult hozzá a Juve újabb három pontjához (Fotók: AFP)

A 65. percben megszerezte a vezetést az erőfölénybe kerülő Juventus: Marchisio szöglete után Paul Pogba tolta el a védőjét, épp amennyire kellett, majd az átvétel után lőtt, a labda pedig a földről felpattanva a tehetetlen Donnarumma felett a kapuban kötött ki. 1–2

A folytatásban a torinóiak már a labdatartásra koncentráltak, és az elmúlt időszakban a Milannál acélosabb csapatok is hiába próbálkoztak azzal, hogy megtörjék a Juvét. Bár a csereként beálló Kevin-Prince Boateng a hosszabbításban kis híján meglepte az éllovast, a címvédő újabb három pontot írt jóvá a neve mellett, és jelenleg – vasárnapig biztosan – kilenc pont az előnye.