Serie A: bombameglepetés, az Udinese legyőzte a címvédő Juvét!

2015.08.23. 20:00
Pogba és a Juventus nagyot bukott az idényrajton (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó Serie A 1. fordulójában a bajnoki címvédő Juventus nagy meglepetésre Torinóban kapott ki 1–0-ra a mérkőzést szinte végigvédekező, de a hajrában Cyril Théréau révén lecsapó Udinesétől.

A bajnoki címvédés felé az első lépést az Udinese ellen kellett volna megtennie a Juventusnak, mely sérülések miatt erősen tartalékos kezdőcsapattal lépett pályára – a végeredményre ez sem feltétlenül elégséges magyarázat….

A Juve irányítása alatt tartatta az első félidőt, ám hiába próbálkozott Kingsley Coman, Mario Mandzukic, Stephan Lichtsteiner vagy épp Paul Pogba – utóbbi egy olyan pocsék szabadrúgást is bemutatott, amelytől az Andrea Pirlóhoz szokott Juve-hívek alighanem a szívükhöz kaptak –, az udineiek stabilan védekeztek.

POGBA BORZALMAS SZABADRÚGÁSA

Sőt, néha (nagyon néha...) kontráztak is, a legígéretesebb lehetőség Ali Adnan, a Serie A első iraki légiósa előtt adódott, ám ő az oldalhálóba lőtt.

A Juve a második félidőben is benyomta kapuja elé az Udinesét, de az áttörés csak nem jött össze: Oresztisz Karnezisz kitolta Roberto Pereyra lövését, a vendégvédők az utolsó pillanatban mentettek egy gyors akció után, majd Mandzukic hibázott ziccert.

Massimiliano Allegri a 65. percben pályára küldte Paulo Dybalát, de ez se hozta meg a vezetést, mivel a Juventus bőkezűen tékozolta a ziccereit – egy percen belül Mandzukic és Pogba rontott. Nagyon megbánták mindannyian, mert a 78. percben lecsapott az Udinese, úgyszólván a semmiből: Panajotisz Kone készített elő, Cyril Théréau érkezett a hosszún és közvetlen közelről betalált.

Kone két perccel később majdnem el is döntötte a mérkőzést, de hibázott, a Juventus viszont hiába támadott, képtelen volt egyenlíteni. Egészen biztosan nem ilyen szezonkezdésről álmodoztak a rekordbajnoknál...

A Juventus 2013 januárja óta először veszített hazai pályán bajnokit (akkor a Sampdoriától kapott ki, 2–1-re), 47 veretlen mérkőzéses nagy sorozatát szakította meg az Udinese.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
Juventus–Udinese 0–1 (Théréau 78.)
AZ ESTI MÉRKŐZÉSEKEN

Empoli–Chievo 1–3 (Saponara 7., ill. Meggiorini 55., Birsa 60., Paloschi 63.)
Fiorentina–Milan 2–0 (M. Alonso 38., Ilicic 56. – 11-esből)
Frosinone–Torino 1–2 (Soddimo 7., ill. Quagliarella 59., Baselli 64.)
Internazionale–Atalanta 1–0 (Jovetics 93.)
Palermo–Genoa 1–0 (el-Kautari 91.)
Sampdoria–Carpi 5–2 (Eder 14., 33. – az elsőt 11-esből, Muriel 21., 31., Fernando 37., ill. Lazzari 38., Matos 88.)
Sassuolo–Napoli 2–1 (Floro Flores 32., Sansone 84., ill. Hamsík 3.)

1. Sampdoria 1 1 5–2 +3 3
2. Chievo 1 1 3–1 +2 3
3. Fiorentina 1 1 2–0 +2 3
4. Torino 1 1 2–1 +1 3
Sassuolo 1 1 2–1 +1 3
Lazio 1 1 2–1 +1 3
7. Udinese 1 1 1–0 +1 3