Serie A: mumus ellen Guarínt és Mancinit végy!; botlott a Roma

2015.02.15. 16:54
A parmaiak hősies védekezése nem volt hiábavaló, a Roma nem tudta bevenni a kapujukat (Fotó: Reuters)
Az Inter 4–1-re nyert az Atalanta otthonában Fredy Guarín vezérletével az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A Roma hazai pályán nem bírt a sereghajtó Parmával, így még távolabb került az aranyéremtől.

ATALANTA–INTER

Az Inter legutóbb 2008-ban győzött az Atalanta otthonában, akkor Roberto Mancini volt a milánói csapat vezetőedzője. A korábbi szakvezető visszatért, és láss csodát, az Inter újra bevette a bergamói Stadio Atleti Azzurri d'Italiát. A vendégek győzelmében főszerepet játszott Fredy Guarín, aki az első félidőben tizenegyest harcolt ki – amelyet Xherdan Shaqiri értékesített –, majd Maxi Moralez egyenlítése után saját maga is betalált egy szép bal lábas tekeréssel.

A szünet után nem sokkal az Atalanta emberhátrányba is került, sorsa pedig a 63. percben pecsételődött meg, amikor Guarín egy jobb lábas kiflivel is bevette a hazaiak kapuját. Az Interből még Rodrigo Palacio is eredményes volt, „természetesen” Guarín kiugratása után.

ROMA–PARMA

A Roma a sereghajtó Parmát fogadta, az országos egyesből azonban kínos fővárosi botlás lett. A „farkasok” hiába nyomták végig a találkozót, hiába alakítottak ki számos helyzetet, mindet kihagyták. A Roma 1981 óta először végzett döntetlenre sorozatban öt hazai bajnokiján.

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT

A Lazio 1–0-ra nyert Antonio Candreva panenkás büntetőjével Udinében, így továbbra is szorosan a Fiorentina nyomában van.

A Torino 1978 óta először sorozatban négy mérkőzést megnyert a Serie A-ban, az ötödik siker azonban nem jött össze. A Toro gyors gólváltás után 1–1-es döntetlenre végzett hazai pályán Gianfranco Zola Cagliarijával.

Luca Toni megszerezte idénybeli nyolcadik és kilencedik bajnoki gólját, a Verona azonban nem sokra ment 37 éves csatára duplájával, mivel ötször is kapitulált a Genoa vendégeként.

OLASZORSZÁG, SERIE A
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
23. FORDULÓ

AS Roma–Parma 0–0
Atalanta–Internazionale
1–4 (Moralez 27., ill. Shaqiri 2. – 11-esből, Guarín 37., 63., Palacio 72.)
Genoa–Hellas Verona 5–2 (Agostini 10. – öngól, Niang 12., 30., Bertolacci 66., Perotti 86., ill. Toni 20., 58.)
Torino–Cagliari 1–1 (el-Kadduri 35., ill. Donsah 34.)
Udinese–Lazio 0–1 (Candreva 23. – 11-esből)